• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Dėl koronaviruso ir karantino aukštosioms mokykloms pradėjus taikyti mokymą nuotoliniu būdu, kai kurie studentai suskubo grįžti į tėvų namus. Tiesa, pasak NT brokerių tai taip pat ir gera žinia, mat dėl šio reiškinio šiuo metu lengviau rasti ir išsinuomoti būstą. 

Dėl koronaviruso ir karantino aukštosioms mokykloms pradėjus taikyti mokymą nuotoliniu būdu, kai kurie studentai suskubo grįžti į tėvų namus. Tiesa, pasak NT brokerių tai taip pat ir gera žinia, mat dėl šio reiškinio šiuo metu lengviau rasti ir išsinuomoti būstą. 

REKLAMA

Lietuvos aukštosios mokyklos pastebėjo, kad dalis studentų, įvedus nuotolinį mokymą, atsisakė bendrabučių ir grįžo mokytis iš tėvų namų. 

„Dalis KTU studentų išvyksta namo studijuoti nuotoliniu būdu, bet dalis studentų lieka ir bendrabučiuose. Daugiausiai tai dirbantys studentai, o taip pat užsienio studentai, bei tie, kurie neturi sąlygų studijuoti nuotoliniu būdu namuose.

Dauguma studentų yra laikinai išvykę iš bendrabučių. Išsikėlusių iš bendrabučių dėl nuotolinių studijų skaičius nėra didelis, bet išsikeliančių skaičius truputėlį išaugęs palyginus su tuo pačiu laikotarpiu ankstesniais metais“, – pastebi Kauno technologijos universiteto atstovas žiniasklaidai Mantas Lapinskas.

REKLAMA
REKLAMA

KTU atstovas pažymi, kad šiuo metu bendrabučių gyventojams, kurie dėl nuotolinių studijų yra išvykę iš bendrabučio, yra galimybė gauti 30 proc. sumažintą lapkričio mėn. mokestį už apgyvendinimą bendrabutyje.

REKLAMA

O štai Vilniaus universiteto Bendrabučių centro direktoriaus Nerijaus Cicilionio teigimu, iš bendrabučių išvyko tik nedidelė dalis studentų.

NT brokeris Paulius Banevičius sako, kad šiuo metu studentai taip pat kartais nutraukia butų nuomos sutartis, nes mokytis iš tėvų namų apsimoka labiau. 

„Šiek tiek tokios tendencijos yra. Atvejų nėra daug, bet pasitaiko. Kiek mes turime nuomos pasiūlymų, ji yra brangesnė, todėl studentai nesudaro didelės dalies nuomininkų. Tad vienareikšmišką išvadą sunku daryti. Bet yra atvejų, kad atsisako nuomos ir grįžta pas tėvelius. 

REKLAMA
REKLAMA

Kai kurie turi darbus, tai jie mažiau tą daro. Bet tie, kurie yra visiškai neprisirišę, o ir jų biudžetas labai suspaustas, tai taip, tada jiems yra prasmė atsisakyti būsto ir vykti mokytis iš tėvų namų“, – pastebi P. Banevičius. 

Tiesa, P. Banevičius sako, kad rinkai įtakos tokie studentų sprendimai neturi, nes pigesnius nuomos variantus greit išsinuomoja dirbantys žmonės. P. Banevičius taip pat pastebi, kad toks reiškinys įtakos nuomos kainoms taip pat neturėtų turėti, mat studentų išvyksta nedaug. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

NT brokeris Ignas Zabarauskas sako, kad kol kas nuomos sutarčių nutraukimų bangos nejaučiama. 

„Yra pavienių atvejų, bet nėra taip masiška, kaip buvo pirmo karantino pradžioje, kai buvo staigiai pereita iš tiesioginio mokymo į nuotolinį. Dabar tikriausiai žmonės susitaikė su ta mintimi, kad bus panašiai, galbūt kai kurie net nesudarė ar neatnaujino nuomos sutarčių. 

REKLAMA

Tai tas karantino efektas šioje vietoje yra mažesnis. Kol kas dėl to ir kainos laikosi, mažėjimo nesijaučia. Vis tiek yra dalis žmonių, kurie tuos butus perima, jei staiga studentai išsikrausto. Tai dažniausiai dirbantys žmonės, kurie perima nebrangius butus, kuriuose gyvena ir iš ten darbą organizuojasi“, – sako I. Zabarauskas. 

NT brokeris P. Banevičius taip pat pastebi, kad šiuo metu yra gana palankus metas nuomotis būstą, mat sumažėjusi studentų paklausa.

„Dabar palankus metas nuomotis dėl to, kad mažiau konkurentų stovi už nugaros, kurie norėtų išsinuomoti. Nes, pavyzdžiui, palyginus su rugsėju, kai būna didelis anšlagas, išsinuomoti tikrai būna sudėtingiau“, – sako P. Banevičius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų