• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pirmojo vizito į Lietuvą atvykęs Lenkijos premjeras Donaldas Tuskas Vilniuje pareiškė, kad dėl Lenkijos norų turėti tam tikrą naujos atominės elektrinės galios dalį nėra jokio kivirčo su Lietuva.

REKLAMA
REKLAMA

D.Tuskas leido suprasti, jog iš Lietuvos premjero lūpų išgirdo, kad Lenkijos reikalavimai dėl galios dalies Lietuvoje planuojamoje statyti naujoje atominėje elektrinėje (AE) bus patenkinti.

REKLAMA

"Nėra kivirčo nei kažkokių klausimų. Tai yra du atskiri projektai, bet jų sąsaja yra aiški tiek Lenkijoje, tiek Lietuvoje. Su dideliu džiaugsmu priėmiau premjero (G.Kirkilo - BNS) užtikrinimus dėl būsimos AE parametrų, taip pat Lietuvos intenciją dėl Lenkijos reikalavimų užtikrinimo. Ir jei toliau mūsų pokalbiai vyks taip pat konstruktyviai, kaip dabar, aš esu tikras dėl rezultatų", - po susitikimo su Lietuvos Vyriausybės vadovu Gediminu Kirkilu penktadienį sakė D.Tuskas.

REKLAMA
REKLAMA

Šiuo metu, kol bus atliktas poveikio aplinkai tyrimas, neaišku, kokio galingumo nauja atominė jėgainė galės veikti šalia dabartinės Ignalinos AE, ant Drūkšių ežero kranto prie pat sienos su Baltarusija.

Iki šiol Lietuvos atstovai poveikio aplinkai vertinimo studiją laiko pagrindiniu argumentu, kuris leis pasakyti, kokio galingumo bus jėgainė ir ar užteks jos pajėgumo Lenkijos reikalavimams patenkinti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ankstesnis Lenkijos ūkio ministras Piotras Wozniakas yra pareiškęs, kad jei Lenkijos reikalavimai dėl atominės jėgainės nebus patenkinti, Lenkija neskubės su Lietuvai svarbiu elektros tilto projektu. Tokie pasisakymai sukėlė nepasitenkinimą aukščiausiuose Lietuvos valdžios sluoksniuose.

D.Tusko teigimu, Lietuva ir Lenkija supranta, kad projektai yra dvišaliai ir turi valios juos įgyvendinti.

REKLAMA

Lenkijos premjeras patvirtino, kad šalys sieks paspartinti elektros tilto projekto eigą. Tačiau, jo teigimu, premjerai nesutarė dėl datos, kada bus pasirašyta bendros įmonės šiam projektui steigimo sutartis.

G.Kirkilo teigimu, Lietuvos ir Lenkijos ūkio ministerijų vadovai įpareigoti artimiausiu metu susitikti ir aptarti šį klausimą.

Lietuvos premjeras tikisi, kad naujoji Lenkijos vyriausybė ir toliau skirs didelį dėmesį bendriems regioniniams ir dvišaliams energetikos ir transporto infrastruktūros projektams, tokiems kaip naujos atominės elektrinės statyba, elektros jungtis, prisijungimas prie UCTE, "Via Baltica" ir "Rail Baltica".

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų