ES šiuo metu pradeda derybas dėl naujo biudžeto 2014-2020 metams.
D. Cameronas BBC taip pat sakė, kad ateityje ES turėtų turėti du skirtingus biudžetus - euro zonos šalims ir blokui nepriklausančioms valstybėms.
Pernai Britanijos premjeras vetavo ES fiskalinės drausmės sutartį, pagal kurią valstybės narės turi laikytis griežtų biudžeto deficito ribų arba joms grės finansinės bausmės.
„Sėdėjau prie to stalo, prie kurio buvo 27 šalių atstovai ir 26 iš jų pasirašė sutartį, tačiau aš pasakiau: “Ši sutartis netenkina Britanijos interesų, ir man nesvarbu, kokį spaudimą darysite, aš jos nepasirašysiu„. Jie žino, kad aš galiu pasakyti ne ir kad, jeigu negausiu gero sandorio, ir vėl tai pasakysiu“, - teigė D. Cameronas.
Britanijos premjeras sakė, kad vetuos biudžetą, jeigu jame bus numatyti dideli padidinimai arba jei bus siūlomas sandoris, kuriam nebus numatyta tinkama priežiūra.
D. Cameronas taip pat sakė, kad nori rengti referendumą dėl Didžiosios Britanijos vaidmens ES, tačiau dar kartą atmetė paprastą Taip arba Ne referendumo balsavimo modelį dėl Britanijos narystės.
„Manau, kad dauguma žmonių mūsų šalyje iš tiesų nenori palikti ES, tačiau jie taip pat nenori jos priimti tokios, kokia yra dabar. Jie nori ją pakeisti“, - kalbėjo D. Cameronas.