„Jeigu pasiūlymas dėl bankų sąjungos bus įgyvendinamas dabartine forma, mes, be jokios abejonės, jam priešinsimės ir panaudosime savo veto teisę“, - žurnalistams sakė P. Necasas.
Europos Komisijos pirmininkas Jose Manuelis Barrosas rugsėjį paragino sukurti ES bankų ir biudžetų sąjungą ir tikino, kad tai svarbus žingsnis bloko ateičiai sprendžiant euro zonos skolų krizę.
Pagal Europos Komisijos planus, prie bendros finansinių institucijų priežiūros sistemos ES šalyse turi būti pereita nuo 2013 m. sausio. Bankų sąjunga turėtų užtikrinti finansinių institucijų stabilumą nenaudojant biudžeto lėšų.
Siūlymas ES šalyse susilaukė įvairių reakcijų. Vokietija ir Švedija formuojant naująją sistemą ragino veikti ne skubiai, o veiksmingai, tuo tarpu Čekija ir Lenkija suabejojo, kaip sistema paveiktų jų palyginti stiprius bankų sektorius.
„Indėlių kiekis (Čekijos bankuose) yra didesnis nei kreditų ir mes gauname naudos dėl kokybiškos priežiūros“, - sakė P. Necasas. Jis gyrė stiprų savo šalies bankų sektorių, o planus Europos bankų sistemą sukurti iki 2013 metų sausio pavadino nerealiais.