Kainų ir energetikos kontrolės komisija teigia, jog jau artimiausią šildymo sezoną už karštą vandenį ir šildymą kai kuriose savivaldybėse gali tekti mokėti penktadaliu brangiau.
Dar vienas šilumos brangimas galimas ir po Naujųjų. Tačiau Seimas po pateikimo pritarė Audito komiteto išvadoms, kad būtų taisomi teisės aktai dėl šilumos kainos nustatymo metodikos, pranešė LTV „Panorama“.
Nuo liepos 1 d. laisviesiems dujų vartotojams dujų kaina nebus reguliuojama ir ji kils apie 15 proc. Dėl to kitą šildymo sezoną kai kurių savivaldybių gyventojams šildymas gali pabrangti 10–20 proc.
Seimas pritarė šilumos kainų pagrįstumą tyrusio Audito komiteto išvadoms. Vyriausybei siūloma iki rugsėjo vidurio panaikinti nustatytus šilumos kainų skaičiavimo trūkumus, galėjusius lemti didesnių šilumos kainų nustatymą.
Specialistai pataria ne tik keisti šilumos kainų nustatymo metodiką, bet ir visą šilumos ūkio valdymą.
„Ne tik šilumos kainos svarbu. Didžiuliai šilumos kiekiai išnaudojami daugiabučiuose. Taip pat mažas žmonių pajėgumas mokėti – žmonės beveik 2 mėnesius turės dirbti, kad sumokėtų už komunalines paslaugas.
Žinoma, visi patenkinti negali būti. Visada bus didžiulis nepasitenkinimas šilumos kainomis“, – sakė Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos narys Valdas Lukoševičius.
Jis įspėja, kad šiluma ir karštas vanduo rudenį iki penktadalio gali brangti ne tik savivaldybėse, kurios šildymui naudoja dujas, bet po Naujųjų – ir mazutu kūrenamose.
Kainos, Seimui patvirtinus gamtinių dujų įstatymą, galėtų būti reguliuojamos, tačiau dujų tiekėjams apskundus tokį įstatymą teismui, Kainų ir energetikos kontrolės komisija negali pradėti dujų kainų reguliavimo stambiesiems vartotojams.