Vyriausybė posėdyje nutarė pakeisti nutarimą „Dėl valstybės įmonių ir valstybės kontroliuojamų akcinių bendrovių, uždarųjų akcinių bendrovių vadovų, jų pavaduotojų ir vyriausiųjų buhalterių darbo apmokėjimo“.
Toks nutarimas priimtas vykdant Penkioliktosios Vyriausybės „Krizės įveikimo plano“ nuostatą pertvarkyti valstybės ir savivaldybių kontroliuojamų įmonių ir viešųjų įstaigų darbo užmokesčio ir kitų išmokų sistemą taip, kad jose mokamas darbo užmokestis nebūtų didesnis už mokamą rinkoje.
Nutarimu valstybės įmonių ir valstybės kontroliuojamų akcinių bendrovių, uždarųjų akcinių bendrovių vadovų, jų pavaduotojų ir vyriausiųjų buhalterių tarnybinių atlyginimų dydžiai sumažinti 25 procentais ir apribotas tarnybinių atlyginimų kartu su priedais dydis 5 vidutiniais mėnesiniais įmonės darbuotojų darbo užmokesčiais, maksimalus priedų dydis sumažintas nuo 55 procentų iki 30 procentų tarnybinio atlyginimo, o premijų – iki 1 tarnybinio atlyginimo dydžio per metus (vietoj dabar nustatytų 4 tarnybinių atlyginimų).
„Pirmos kategorijos įmonėje vadovas galėjo maksimaliai išsimokėti į mėnesį maždaug daugiau nei 21 tūkst. litų, dabar jis galės išsimokėti 11 tūkst. litų su priedais“, - trečiadienį po Vyriausybės posėdžio žurnalistams sakė socialinės apsaugos ir darbo ministras Rimantas Dagys.
Pasak R. Dagio, atlyginimų apkarpymą pajaus maždaug 500 žmonių, dirbančių 120 įmonių, tačiau tikslesnius duomenis žadama pateikti balandį. Ministras taip pat konkrečiai neatsakė, kiek pinigų tokiu būdu bus sutaupyta.
„Ekonomine išraiška nepasversime, nes čia yra verslo įmonės, ir jos nepatenka į biudžeto apskaitą. Duomenis, kiek jie išsimokėjo, mes turėsime balandžio mėnesį. (...) Sutaupyti (pinigai - BNS) liks tos pačios įmonės pelne, o kadangi valstybė yra pagrindinis akcininkas, visas pelnas yra valstybės dispozicijoje“, - sakė ministras.
R. Dagys tikino nemanantis, kad apribojant įmonių vadovų atlyginimus susidarys tokia situacija, kad kai kurie žemesnio rango darbuotojai uždirbs daugiau už savo viršininkus.
„Paties vadovo reikalas, kaip susitvarkyti. Nemanau, kad šios srities atlyginimai turėtų būti žymiai didesni nei yra valstybiniame sektoriuje. Tokie, kokie dabar yra, ir kai kurių tarpinių grandžių, viršija ne tik Seimo narių, bet ir prezidento atlyginimus. (...) Privatus sektorius tvarkosi žymiai racionaliau - atlyginimus virš 10 tūkst. litų gaunančių žmonių yra 7 tūkst.“, - teigė ministras.
Pasak jo, atlyginimų valstybės įmonių ir bendrovių vadovams mažinimo poveikis paaiškės šių metų pabaigoje.
Nutarimas įsigalios nuo 2009 m. gegužės 1 d.
Apie tai – LNK žinių videoreportaže.