• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuva yra suinteresuota rasti sprendimą dėl Jungtinių Valstijų (JAV) pristatytų muitų, sako užsienio reikalų ministras Kęstutis Budrys, ragindamas Europos Sąjungą (ES) karštligiškai nesiimti atsakomųjų priemonių.

Lietuva yra suinteresuota rasti sprendimą dėl Jungtinių Valstijų (JAV) pristatytų muitų, sako užsienio reikalų ministras Kęstutis Budrys, ragindamas Europos Sąjungą (ES) karštligiškai nesiimti atsakomųjų priemonių.

REKLAMA

„Lietuva yra suinteresuota rasti sprendimą. Sakome ir matome, kad yra abipusiai naudingi tiek JAV, tiek ES santykiai tarp dviejų Atlanto pusių tiek dėl prekybos, tiek dėl investicijų ir matome, kad muitai kenkia“, – prieš antradienį Liuksemburge vystantį užsienio reikalų tarybos susitikimą, skirtą prekybos klausimams, teigė Lietuvos diplomatijos vadovas.

„Manome, kad turėtume ieškoti stiprių argumentų, kaip įtikinti JAV eiti link mūsų į susitarimus. Tie susitarimai turėtų tiek apimti abipusę prekybą, tiek atliepti globalius prekybos santykius“, – sakė K. Budrys.

Dėl JAV prezidento Donaldo Trumpo praėjusią savaitę paskelbtų plataus masto muitų smuko pasaulio akcijų indeksai, sunerimo sąjungininkai ir iškilo galimybė, kad kitos šalys, įskaitant ir ES, pačios įves muitus amerikietiškoms prekėms.

Pasak už prekybą atsakingo Europos Komisijos (EK) nario Marošo Šefčovičiaus, ES, kuriai gresia 20 proc. tarifas, imsis atsakomųjų veiksmų, elgdamasi „ramiai, kruopščiai suskirstytais etapais ir vieningai“.

Anot K. Budrio, naujai pristatyti muitai paveiktų apie 380 mlrd. ES prekybos su JAV, tačiau Bendrija neturėtų „karšta galva šokti į atsakomąsias priemones“.

„ES neturėtų iškart veidrodiniu principu tokiai pačiai sumai taikyti muitų ir sulaukti iš JAV atsako. Turėtume paimti pauzę, susiskaičiuoti efektą ir sėstis prie derybų stalo“, – kalbėjo ministras.

Lietuvos diplomatijos vadovo teigimu, globalios prekybos santykiai šiuo metu yra iškraipyti.

„Dėl Kinijos per didelės įtakos jie yra iškraipyti, dėl Kinijos vyriausybės nesąžiningos veiklos tarptautinėje prekyboje ir čia yra erdvė bendradarbiauti“, – sakė K. Budrys.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų