Pareigūnai sako, kad draudimas mažmenininkams į mėsos maršą dėti riebalų ir jungiamojo audinio mėsos pramonei kasmet kainuos šimtus tūkstančių svarų sterlingų. Tačiau po neseniai Didžiojoje Britanijoje kilusio skandalo, kuomet „jautienos“ mėsainiuose rasta arklienos šalyje vis labiau nerimaujama dėl to, ką valgo šalies gyventojai.
Ateinančiais metais Europos Sąjungoje ketinama įvesti naujas taisykles, kurios nustatys griežtas ribas, kiek riebalų ir jungiamojo audinio galima dėti į maltą jautieną ir kiaulieną. Ketinama leisti, kad liesos jautienos faršo sudėtyje jų būtų ne daugiau nei 19 proc., o įprastame jautienos farše – ne daugiau nei 35 proc. O į kiaulienos faršą ketinama leisti pridėti net 48 proc. riebalų ir jungiamojo audinio.
Šiuo metu didelė dalis faršo, parduodamo Didžiosios Britanijos prekybos centruose, neatitinka grynumo reikalavimų, o tai reiškia, kad įsigaliojus naujoms Europos Sąjungos taisyklėms, toks produktas nebegalėtų vadintis faršu.
Dėl to Britanijos valdžia prašo išimties, kad apsaugotų šalies mėsos pramonę. „Didelės dalies šiuo metu Jungtinėje Karalystėje parduodamo faršo sudėtyje jungiamojo audinio dalis yra didesnė nei būtų leidžiama. Išimtis leistų verslui išvengti sąnaudų, kurias jis patirtų dėl draudimo Jungtinėje Karalystėje ir toliau pardavinėti tokį faršą“, – teigiama praėjusiais metais parengtoje naujų ES taisyklių poveikio ataskaitoje. Joje taip pat teigiama, kad šalyje įsigalios europinėms taisyklėms, mėsos pramonės metinės išlaidos padidėtų daugiau nei 800 tūkst. svarų sterlingų.
Opozicinė leiboristų partija jau sukritikavo išimties prašančią valdžią. „Kodėl Britanijos žmonės turėtų valgyti faršą, kuris nėra tokios pačios kokybės, kaip ir likusioje Europoje? – klausė leiboristas parlamento narys Baris Gardiner (Barry Gardiner). – Jiems, rodos, labiau rūpi atsikratyti taisyklių, o ne tai, ką valgo žmonės“.