• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Tokiais žodžiais smulkiojo verslo atstovai pasitiko Kultūros ministro Jeremy Hunto aiškinimus, kad Olimpinės žaidynės buvo itin naudingas laikotarpis šalies turizmo ir prekybos sektoriui.

REKLAMA
REKLAMA

Kelionių organizatoriai ir parduotuvių savininkai, įsikūrę įvairiose vietose Londone ir daugelis jų dirbantys už Londono ribų, pareiškė, kad Olimpinių žaidynių laikotarpis jiems buvo vienas finansiškai skausmingiausių ir iškėlė klausimą, kaip smulkiajam verslui atsigauti po tokio kraujo nuleidimo, rašo The Independent.

REKLAMA

Ministro pareiškimas, kad visai industrijai Olimpiada tik pasitarnavo, vakar susilaukė pasipiktinimo bangos. „Pirmąją Olimpiados savaitę buvo ramiau, tačiau antrąją reikalai pajudėjo iš vietos. West Endui sekėsi puikiai - teatro bilietų išparduota iki 25 nuošimčių daugiau nei pernai “Andrew Lloyd Webber„ duomenimis, o pagal “Visa„ statistiką, restoranų lankomumas išaugo 20 procentų,“ vakar pliusus vardijo J.Huntas.

REKLAMA
REKLAMA

Jam niekaip nepritartų pažintinių kelionių po Londoną agentūros „Premium Tours“ vadovas Neilas Woottonas, pareiškęs, kad šiemet kompanijos pajamos sumažėjo net 42 procentais. „Mums reiks nemaža laiko uždirbti šios vasaros trūkumą. Lankytojų sumažėjo visur, tai pastebėjo visi atrakcionai, kultūrinių renginių organizatoriai, viešbučių ir aludžių savininkai,“ teigia N.Woottonas. Anot jo, dabar didžiausias visų mažųjų kompanijų, kurios didžiausią pelną paprastai gauna vasaros mėnesiais, rūpestis bus išgyventi žiemą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

JacTravel agentūra pateikė duomenis, kad Londone viešbučių užsakymų sumažėjo daugiau kaip trečdaliu. Agentūros atstovas paaiškino, kad turistai veikiau apsistodavo ne Londone, nors po to, kai pasklido gandas, jog Londone viešbučiai tušti ir siūlo milžiniškas nuolaidas, atsirado šiek tiek judėjimo.

REKLAMA

Vienas West Endo meno darbų prekeivis, kurio klientūros pagrindą sudaro užsienio pirkėjai, Rosslynas Glassmanas, pareiškė, kad Olimpinių žaidynių savaičių apyvarta buvo dvigubai mažesnė, nei paprastai. Anot Glassmano, viena pagrindinių priežasčių tam buvo įkyrūs raginimai vengti sostinės, kuri, esą, Olimpiados metu bus perpildyta.

REKLAMA

Kultūros ministras atkakliai neigia kritiką, remdamasis duomenimis, kad metro per praėjusią savaitę važiavo rekordinis žmonių skaičius - net iki 4.61 milijonų žmonių. Ir visi visuomet spėjo laiku. Anot ministro, jeigu nebūtų iš anksto pasigirdusių įspėjimų, kad Londono eismas bus sudėtingas Olimpiados dienomis, tai būtų buvę neįmanoma.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tačiau net ir Heathrow oro uosto savininkė kompanija „BAA“ atskleidė, kad į Olimpines žaidynes skridusių žmonių buvo kur kas mažiau, nei tikėtasi. Buvo prognozuojama, kad prieš žaidynių atidarymo ceremoniją, liepos 26 dieną, bus sulaukta rekordinio atvykstančiųjų skaičiaus oro uoste, iki 138,000 žmonių. Prognozės prašovė net 36 procentais - oro uoste nusileido 102,000 žmonių, tai yra kur kas mažiau, nei paprastai ketvirtadieniais šiame didžiausiu vadinamame Europos oro uoste.

REKLAMA

Apie tragiškai sumenkusius turistų srautus informuoja ir „Bath Tourism Plus“ kompanija, pareiškusi, kad sulaukė net penktadaliu mažiau klientų, nei pernai tuo pačiu metu. Edinburge, manoma, per Olimpines žaidynes turistų buvo dešimt procentų mažiau nei vidutiniškai vasarą.

REKLAMA

„Premium Tours“ vadovas Neilas Woottonas apkaltino Vyriausybę gerokai išpūtus žaidynių lankytojų skaičius, kurie savo ruožtu paskatino sparčiai augti viešbučių kainas. „Tikrai nebuvo reikalo atgrasinti įprastinius turistus. Vadovai pirmiausiai turėjo pasikonsultuoti, pasitarti ir tik tuomet nubrėžti gaires viešbučių kainų politikai Olimpinių žaidynių metu.“

Senoviniais žemėlapiais West Ende prekiaujantis Timas Bryaras pasakoja, kad dar niekada nėra regėjęs tokio tuščio West Endo rajono. Jis piktinasi, kad Vyriausybė visą atsakomybę dėl apmirusio centrinės Londono dalies prekybinio gyvenimo verčia patiems verslininkams. Anot T.Bryaro, jis ir kiti smulkieji verslininkai nieko negali padaryti, kai pačios Vyriausybės pozicija centrinės Londono dalies atžvilgiu yra apibūdintina fraze „Keep away“ (liet. laikykitės atokiai, šalin).

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų