• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Brangsta pieno produktai ir perdirbėjai aiškina, kad jų kainos kyla trūkstant pieno visoje Europoje. Dėl prastų orų, karvių ligų ir nykstančių mažų ūkių, pieno į rinką patenka mažiau, dėl to kyla jo supirkimo kaina. 

Brangsta pieno produktai ir perdirbėjai aiškina, kad jų kainos kyla trūkstant pieno visoje Europoje. Dėl prastų orų, karvių ligų ir nykstančių mažų ūkių, pieno į rinką patenka mažiau, dėl to kyla jo supirkimo kaina. 

REKLAMA

Daugiau apie tai – TV3 Žiniose.  

Per metus pigiausias sviestas parduotuvėse pabrango 15 proc., o kai kurių žinomų prekės ženklų sviestas pabrango ir ketvirtadaliu. Sūris – dešimtadaliu, kiek mažiau varškė ir grietinė. 

Renkasi alternatyvas

Pirkėjai reiškia nepasitenkinimą:

„Brangsta viskas, kas nebrangsta, o atlyginimas kas ten.“

„Pastebėjau, man dar užtenka, bet vis brangiau.“

Perdirbėjai aiškina, kad pieno produktų kainos kyla išaugus pieno paklausai visoje Europoje. Dėl prastų orų, karvių ligų ir nykstančių mažų ūkių, pieno į rinką patenka mažiau, dėl to kyla jo supirkimo kaina. 

Prekybininkai tikina, esą pieno produktų tiekėjus spaudžia nekelti produktų kainų, tačiau, jei gauna brangesnius produktus, kelia kainas ir parduotuvių lentynose.

REKLAMA
REKLAMA

„Žmonės renkasi pigesnes alternatyvas, augalinius mišinius“, – pastebi pardavėja Roma.

„Prekių kainos tiesiogiai priklauso nuo tiekimo kainų, kurias nustato gamintojas. Iš tiekėjų girdime apie žaliavinio pieno kainų brangimą rinkose, apie europines kainų tendencijas. Jos matomos ir lentynose, darome viską, kad pirkėjai tai pajustų kuo mažiau“, – tvirtino „Iki“ atstovė Gintarė Kitovė.

REKLAMA

Pakilo trečdaliu

Nuo vasaros vidutinės pieno supirkimo kainos Lietuvoje pakilo trečdaliu. Tačiau smulkesnieji pieno gamintojai skundžiasi, kad ir to negana, tad smulkūs pieno ūkiai Lietuvoje ir toliau vienas po kito užsidaro. 

Kiek dar brangs pieno produktai Lietuvoje nei prekybininkai, nei perdirbėjai prognozuoti nedrįsta. Tačiau „Pricer“ atstovai pasaulio rinkose jau mato žaliavinio pieno pigimą.

REKLAMA
REKLAMA

„Kainos užjūrio rinkose susireguliavę, nukritę. Europoje režimas, kad reikia kainą palaikyti iki naujų metų, kad iškrėstų pinigus iš vartotojo, o kaip bus po naujų, bus matyti“, – dėstė „Pricer“ atstovas Petras Čepkauskas.

Kad pieno produktai atpigtų, pieno perdirbėjai ir ūkininkai ragina naują valdžią mažinti PVM ne tik daržovėms ir vaisiams, bet ir pieno produktams.

Tačiau naujasis komiteto pirmininkas Algirdas Sysas tam kategoriškai nepritaria teigdamas, kad naudą susižers prekybininkai su perdirbėjais, o kainos parduotuvės vargu, ar sumažės, tad pirkėjai su karvių melžėjais liktų prie suskilusios geldos.

Daugiau apie tai – aukščiau esančiame vaizdo įraše. 

tv3.lt

O tai del tycinio supirkeju Lietuvos rinkos dempingavimo pasekmes ir matosi. Iki dabar lenkam daugiau uz piena moka nei lietuviam + is lenku dar atsivezineja patys. Cia uz toki tycini rinkos zlugdyma visiem direktoriam turetu but asmenine baudziamoji atsakomybe taikoma uz kartelinius susitarimus. Bet pasekmes jau dabar turim - kainas sumazino lietuviam, lietuviai uzsidare - truksta pieno? Pateisinkim kylancias kainas... O seimas cekiukais ir stadionais ir zydais rupinasi...
Aprūpina.
nu va jau kirur pigti pradeda, pas mus branginti ruosiais, kad ta vilkyskiu ir rokiskio produkcija ir taip nezemiska kaina
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų