• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Žurnalas „Forbes" savo naujame straipsnyje įvardino penkis didžiųjų korporacijų vadovus, „kurie jau seniai turėjo būti atleisti“. Šio nelabai patrauklaus sąrašo pirmą vietą užėmė kompanijos „Microsoft“ generalinis direktorius Steve'as Ballmeris.

REKLAMA
REKLAMA

Penketuko apačioje įsitaisė kompanijos CISCO vadovas Johnas Chambersas, kuris šiame poste dirba dar nuo 1995 metų. J. Chamberso valdymo metu kompanija buvo reorganizuota tris kartus, tačiau vis tiek praleido palankų momentą tapti viena iš „debesų“ technologijų lyderių. 2001 – 2007 m. laikotarpiu CISCO neteko pusės savo vertės, o nuo 2007 metų kompanijos akcijos atpigo dar per pusę.

REKLAMA

Ketvirtą vietą užėmė „General Electric“ prezidentas Jeffrey'is Immeltas: „Per daugiau nei šimtmetį skaičiuojančią savo istoriją kompaniją „General Electric“ valdė vos devyni žmonės, ir paskutinysis iš jų buvo ne pats geriausias pasirinkimas. Po maždaug dešimtmečio vykusio pelno, pajamų ir kompanijos rinkos vertės augimo Jacko Welcho valdymo metu 2000 metais akcijų vertė pakilo iki $60. Nuo to laiko J. Immelto vadovaujamos kompanijos vertė tik krenta.“

REKLAMA
REKLAMA

Trečioje pozicijoje atsidūrė didžiausio pasaulyje mažmeninės prekybos tinklo „Walmart“ prezidentas Mike'as Duke'as. Jis to nusipelnė už oficialių asmenų papirkinėjimo, kuriuo buvo siekiama plėtoti kompanijos veiklą už JAV ribų, skandalus. Antrą vietą užėmė mažai mūsų šalyje žinomo prekybos tinklo „Sears Holdings“ vadovas Edwardas Lampertas, kuriam teko gauti pylos iš Forbes žurnalistų dėl visiškai neaiškios „Sears Holdings“ veiklos krypties ir, aišku, kompanijos vertės kritimo maždaug keturis kartus, lyginant su 2007 metais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Galiausiai reitingo viršūnėje atsidūrė mūsų visų mėgstamas korporacijos „Microsoft“ prezidentas Steve'as Ballmeris. Pastarasis kaltinamas, kad jo vadovaujamos kompanijos nėra sparčiai besivystančiose technologijų rinkose, tokiose kaip planšetiniai kompiuteriai ir išmanieji telefonai. Aišku, tai smarkiai įtakojo ir korporacijos pajamas bei pelną. Kartu tai neigiamai įtakojo ir „Microsoft“ partnerius „Dell“, HP ir „Nokia“.

Steve'as Ballmeris savo postą užėmė 2000 metais, kai kompanijos akcijų kaina siekė 60 JAV dolerių. Po dviejų metų akcijų kaina nukrito tris kartus, o dabar sunkiai viršija 30 JAV dolerių ribą. Pats „Microsoft:“ vadovas pripažįsta, jog operacinės sistemos „Windows Vista“ kūrimas kompanijai kainavo labai brangiai, pasirodė per vėlai ir, kaip jau žinome, populiarumo nesulaukė. „Jo vadovavimo metu kompanija suspėjo pradėti, o vėliau ir numarinti daugybę projektų, tačiau iš esmės „Microsoft“ išlieka tokia pačia, kokia buvo prieš dešimtmetį.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų