Kinija pranešė, jog leis savo valiutai juaniui svyruoti laisviau pagrindinių valiutų atžvilgiu. Tačiau nors ir buvo spekuliacijų, kad galima uždirbti iš kurso svyravimo, juanis lito atžvilgiu per mėnesį pakilo tik 1 proc. Anot portalo Bankai.lt apžvalgininko Artūro Milevskio, tai viena nelikvidžiausių valiutų, nes yra taikomi įvairiausi Kinijos centrinio banko apribojimai ir yra sudėtinga ją išsikeisti.
Dauguma rinkos analitikų ateinančius 12 mėnesių prognozuoja šios valiutos brangimą, tačiau jis nebus didelis – 5-10 proc. Tuo tarpu Didžiosios Britanijos svaras vien per praėjusį mėnesį pabrango 5 proc.
Didesni svyravimai birželio mėnesį buvo būdingi Didžiosios Britanijos svaro pozicijai. Per mėnesį ši valiuta pakilo beveik 5 procentais nuo 4,06 iki 4,25 lito pagal Lietuvos banko oficialų kursą.
JAV dolerio kursas lito atžvilgiu per birželio mėnesį sugebėjo dar šiek tiek pabrangti iki 2,82 lito pagal Lietuvos banko oficialų kursą, nors praėjusį mėnesį jis brango net 8 proc. Tiesa, visą mėnesį kursas gan smarkiai svyravo, didžiausias pakilimas buvo 3 proc. iki 2,89 lito.
Indėlių palūkanos birželio mėnesį beveik nesikeitė, nors VILIBOR labai nežymiai pakilo. Didžiausias 1 mėnesio indėlių litais palūkanas mokėjo Medicinos bankas (1,1 proc.), mažiausias – „Nordea“ ir SEB bankai, čia jos siekė vos 0,1 proc. Už 6 mėnesių ir 1 metų trukmės indėlių litais palūkanas didžiausias mokėjo „Parex“ bankas, atitinkamai 3,75 proc. ir 4,7 proc. Bankai ir toliau didžiausias palūkanas moka už litais laikomus indėlius bankuose.
Vienerių metų trukmės indėlių eurais didžiausios palūkanos „Parex“ ir „Ūkio“ bankuose (2,8 proc.), o 1 ir 6 mėnesių trukmės – 2,5 proc. ir 1,1 proc. Vienerių metų trukmės indėliai JAV doleriais siekė 2,1 proc. palūkanų.