Užimtumo tarnyba BNS informavo, kad daugiausia atleidžiama padavėjų (25), virėjų (24), konditerių (12) ir kitų specialybių darbuotojų, o atleidimų priežastis – įmonės bankrotas.
Kaip skelbė portalas „Verlso žinios“, „Saldi kava“ įvertinusi savo finansinę situaciją ir perspektyvas prieš mėnesį inicijavo bankrotą neteisminiu būdu. Bendrovė teigė, kad atleidžiamiems žmonėms darbo vietos bus pasiūlytos kitose grupės įmonėse.
Restoranų tinklas „Sugamour“ tuo metu internete paskelbė, kad situacija prastėti pradėjo po kovido pandemijos, o pernai panaikinta pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvata maitinimo verslui dar ją pablogino.
„Sugamour“ labai sunkiai išgyveno pandemiją, kvapą atgauti padėjo akcininkų investicijos. Deja, viltys gauti valstybės subsidiją dužo, o atėmus PVM lengvatą situacija ėmė sparčiai blogėti. Nuo praėjusių metų pradžios mėginome suvaldyti išaugusias sąnaudas ir mažėjančius klientų srautus, tačiau nuostoliai augo ir mums neliko kitos išeities“, – socialiniame tinkle „Facebook“ rašė bendrovė.
Registrų centrui pateiktoje įmonės „Saldi kava“ 2023 metų ataskaitoje nurodoma, kad bendrovės pajamos mažėjo 15 proc. iki 4,17 mln. eurų, ji uždirbo 8,5 tūkst. eurų grynojo pelno (2022 metais – 0,5 mln. eurų nuostolių).
Bendrovės finansinė situacija 2024 metais pradėjo itin prastėti – nuostolis pasiekė 300 tūkst. eurų, rašė vz.lt.
„Sugamour“ veikė Vokiečių gatvėje ir Paupio turguje Vilniuje bei Kauno „Akropolyje“, o „Mollusca“ – prie sostinės Baltojo tilto.
„Amber food“ grupei, be „Sugamour“ ir „Mollusca“, taip pat priklauso restoranai „Katpėdėlė“, „Charlie Pizza“, „Manami“, „La Crepe“, „Skonis“, „Guacamole“, „Lunch up“, „Grill Terrace“.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!