Gruodžio 23 dieną įmonės kreditoriai nutarė inicijuoti bankrotą ne teismo tvarka. Jų reikalavimai įmonei siekė 227,1 tūkst. eurų, nurodoma Registrų centrui pateiktame kreditorių susirinkimo protokole.
Bendrovės bankroto administratorius Arūnas Gedeikis BNS teigė, kad „Melekso“ finansinius sunkumus lėmė prarastas partnerių ir klientų pasitikėjimas.
„Akivaizdu, kad įmonei sudėtingai sekėsi dalyvauti konkursuose (...). Įmonė yra patyrusi reputacinę žalą, yra susijusi su ikiteisminiu tyrimu, kuris truko ilgai ir baigėsi išteisinamuoju nuosprendžiu“, – BNS sakė A. Gedeikis.
Pasak jo, kitoms bendrovėms toks partneris kelia abejonių dėl patikimumo, tokią įmonę taip pat palieka dalis darbuotojų.
„Nuo to prasideda įmonės erozija. Nors ji nenuteista, o pasirodo, ir negalėjo būti nuteista, nes Apeliacinis teismas įmonę išteisino, tačiau žala jau yra padaryta“, – kalbėjo bankroto administratorius.
„Melekso“ direktorius Ričardas Puodžiukas BNS teigė negalintis komentuoti įmonės situacijos.
Kaip pernai lapkritį rašė BNS, Apeliacinis teismas išteisino „Meleksą“ ir jos buvusį vadovą Rimantą Zigmantą – už įmonės „Ignalinos vanduo“ buvusio vadovo Valento Šimonio papirkimą Panevėžio apygardos teismas užpernai jiems buvo skyręs po 10 tūkst. eurų baudas. Apygardos teismas konstatavo V. Šimonį tarpininkavus, kad vandentiekio rekonstravimo darbus mieste atliktų konkreti bendrovė.
„Meleksas“ pranešime kreditoriams gruodžio pradžioje teigė, kad išaugus savikainai ir sąnaudoms nuo 2023 metų įmonės veikla tapo nuostolinga, todėl jai inicijuojamas nemokumas.
„Nuo 2023 metų vidurio „Meleksui“ neliko galimybių dalyvauti įgyvendinant saulės energetikos projektus, bendrovę paliko kvalifikuoti darbuotojai ir specialistai (...). Prasta situacija ir užsakymų trūkumas nevilioja prarastų specialistų sugrįžimo, tad veiklos perspektyvos yra blogos“, – teigė bendrovė.
Pasak jos, „Meleksas“ negali sustabdyti nuostolingos veiklos, o kreditorių pagalbos arba restruktūrizavimo galimybių nėra.
Bendrovės duomenims, 2024 metų spalį jos turtas siekė 1,1 mln. eurų, įsiskolinimai – 223,9 tūkst. eurų.
Rekvizitai.lt duomenimis, „Melekso“ skola Valstybinei mokesčių inspekcijai šiuo metu siekia 18,9 tūkst. eurų.
Įmonė 2023 metais patyrė 139 tūkst. eurų grynojo nuostolio (2022 metais uždirbo 14,8 tūkst. eurų pelno), jos pajamos augo 21 proc. iki 1,7 mln. eurų (1,4 mln. eurų).
Užimtumo tarnyba BNS informavo, kad „Meleksas“ pranešė dėl bankroto atleidžiantis visus darbuotojus, daugiausia mašinistų, šaltkalvių ir kitų darbininkų.
Registrų centro duomenimis, „Meleksą“ valdo fiziniai asmenys.