Kaip teigiama publikacijoje, kamerose įprastai nėra duomenų šifravimo ir saugumo nustatymų, o viskas pagrįsta pagal gamyklinius parametrus. TAD JAV infrastruktūroje naudojamos kiniškos kameros kelia rimtą saugumo grėsmę.
Įspėjama, kad Kinijos kibernetinės srities atstovai jau anksčiau pasinaudojo prie interneto prijungtomis kameromis. Todėl dabar baiminamasi, kad Pekinas gali gauti prieiga prie sistemų ir jomis manipuliuoti, jei JAV nebus taikomi griežtesni apribojimai.
Taip pat manoma, kad dešimtys tūkstančių kiniškų kamerų yra naudojamos svarbiausiuose JAV infrastruktūros sektoriuose, įskaitant chemijos ir energetikos pramonę.
Publikacijoje atkreipiamas dėmesys, kad, nepaisant to, jog 2022 m. JAV Federalinė ryšių komisija (FCC) uždraudė kiniškų kamerų importą, Kinija vis tiek atrado būdų, kaip apeitį šį draudimą. Pavyzdžiui, kameros buvo parduodamos pažymint kitų bendrovių prekinius ženklus.
Skaičiuojama, kad 2024 m. pradžioje svarbiuose JAV infrastruktūros tinkluose veikė apie 12 tūkst. kiniškų kamerų, o jų skaičius nuo 2023 iki 2024 m. išaugo net 40 proc., nors importo draudimas jau buvo įsigaliojęs.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!