„Atliekų fabriko projektavimo, statybos ir operavimo viešajam konkursui buvo kruopščiai rengtasi – suburtos pajėgios, didelę patirtį turinčios Lietuvos bendrovės, į projektą įtrauktos ilgametę patirtį turinčios Italijos kompanijos, kurios padės tinkamai projektuoti ir užtikrins efektyvų fabriko operavimą bei valdymą“, – komentavo bendrovės „Energesman“ direktorius Ignas Stankovičius.
Bendrovė „Energesman“ įkurta specialiai šiam projektui pagal SPV principą (SPV – angl. special purpose vehicle) vienija 19 metų Lietuvoje veikiančią projektavimo įmonę „Archiplanas“, taip pat beveik 20 metų dirbančią statybos bendrovę „Hidrostatyba“, 17 metų statybos darbus atliekančią įmonę „Versina“, projekto partneriai yra Italijos įrangos gamintojas ir montuotojas „Atzwanger“ bei atliekų operatorius „Ladurner“
Pasak „Energesman“ direktoriaus I.Stankovičiaus, kalbos apie menką tiekėjo patikimumą ir pajėgumą yra tikrovės neatitinkantys prasimanymai, kuriais siekiama sukompromituoti viešąjį konkursą laimėjusį tiekėją. Vien bendrovės „Hidrostatyba“ metinė apyvarta siekia 138 mln. litų, įstatinis kapitalas sudaro 1 987 490 litų. „Energesman“ konkurse pateikė privalomą 0,5 mln. litų pasiūlymo užtikrinimo garantiją, yra įsipareigojusi ir pasiruošusi pateikti 6 milijonų litų sutarties įvykdymo garantiją
Italijos atliekų, vandens ir energijos įrangos gamybos įmonės „Atzwanger“ akcinis kapitalas sudaro daugiau kaip 10 mln. eurų (34 mln. litų). Konsoliduota metinė įmonės apyvarta viršija 75 mln. eurų (258 mln. litų), biuruose Italijoje, Vokietijoje, Austrijoje ir Šveicarijoje dirba 250 darbuotojų. Per pastaruosius 20 metų įmonė sėkmingai įgyvendino daugiau kaip 60 atliekų rūšiavimo, biologinio apdorojimo (kompostavimo, skaidymo, biodžiovinimo), energijos iš atliekų gamybos ir atliekų deginimo projektų.
Italijos atliekų rūšiavimo fabrikų operavimo patirtį turinti bendrovė „Ladurner“ veikia 22 metus, įstatinis siekia 1,6 mln. eurų (5,5 mln. litų), metinė apyvarta sudaro 75 mln. eurų (258 mln. litų), dirba 150 darbuotojų. Įmonė projektuoja, stato ir eksploatuoja atliekų tvarkymo gamyklas Italijoje ir užsienyje. „Ladurner“ priklauso tarptautinei „LL International“ grupei.
„Atzwanger“ direktorius dr. Christoph Atzwanger stebėjosi, kad vos tik laimėjus viešąjį konkursą, iškart puolama juodinti nugalėtoją. „Konkurso organizatoriai puikiai žino, kad tiekėjas dalyvauja kartu su partneriais iš Italijos, kartu su pasiūlymu buvo pateikta visa reikiama informacija apie mūsų, Italijos bendrovių patirtį, įgyvendintus projektus, apyvartas. Tačiau tai buvo nutylėta, siekiant sumenkinti ir apjuodinti laimėtoją, parodyti jį kaip nepatyrusį ir nepajėgų įgyvendinti projekto“, – sakė Italijos „Atzwanger“ vadovas Ch.Atzwanger.
„Ladurner“ direktorius Burkhard Klotz taip pat stebėjosi Lietuvoje taikomais metodais. „Bandymas sužlugdyti konkursą dar net nepasibaigus viešojo pirkimo procedūroms. Tai prieštarauja Europoje priimtai verslo praktikai“, – kalbėjo „Ladurner“ vadovas B.Klotz.