„Lietuva ir Japonija yra strateginės partnerės – stipriname mokslinį ir technologinį bendradarbiavimą, ieškome naujų sinergijų, kurios leistų abiejų šalių verslams, universitetams, mokslinių tyrimų centrams įtvirtinti savo pozicijas ir būti konkurencingiems pasaulinėje inovacijų ekosistemoje. Aktyvus bendradarbiavimas atvers naujas galimybes ir paskatins inovacijas“, – pranešime sakė A. Armonaitė.
Penktadienį ministrė susitinka su Japonijos pažangių tyrimų instituto „Advanced Telecommunications Research Institute International“ (ATR) delegacija plačiau aptarti bendradarbiavimo detales ir inovacijų skatinimą.
Šią savaitę ATR ir Inovacijų agentūra pasirašė tarpusavio supratimo memorandumą dėl šalių bendradarbiavimo technologinių inovacijų, pramonės tyrimų ir plėtros srityse. Ketinama koordinuoti veiklą, telkti išteklius ir įgyvendinti programas ir projektus, kurie paskatintų bendradarbiavimą tarp Lietuvos ir Japonijos įmonių ir organizacijų.
Inovacijų agentūros vadovės Romualdos Stragienės teigimu, šis bendradarbiavimo susitarimas įtvirtintas konkrečiu projektu.
„ATR iš perspektyvių Lietuvos startuolių jau renkasi potencialų dalyvį į akceleravimo programą „Keihanna Acceleration Program Plus (KGAP+)“. Šios programos išskirtinumas yra jos tikslų ir įvairovės akcentavimas – startuoliai iš Japonijos ir užsienio bendradarbiauja su Japonijos organizacijomis, pasauliniais inovacijų centrais ir įsilieja į tarptautinę inovacijų ekosistemą“, – teigė ji.
ATR jau daug metų atlieka pažangius mokslinius tyrimus ir kuria inovatyvius telekomunikacijų, gyvybės mokslų ir kitų sričių sprendimus pramonei, taip pat investuoja ir padeda inovatyviems verslams plėstis.