„Šį antradienį Europos Sąjungos vidaus reikalų ministrai nubalsavo išsidalinti 120 tūkst. pabėgėlių, kol kas įstrigusių Graikijoje, Italijoje ir Turkijoje, - sako cvmarket.lt marketingo vadovė Raimonda Tatarėlytė, - tad darbovietėse šalia mums jau įprastų kitataučių, tokių kaip rusai, lenkai ar ukrainiečiai netrukus galbūt turėsime ir kur kas egzotiškesnių bendradarbių. „Ar jie sudarys konkurenciją Lietuvos darbo rinkoje?” paklausėme dirbančiųjų Lietuvoje.”
Net 55,6 proc. apklausos dalyvių laikosi nuomonės, kad imigrantai nekels jokios grėsmės vietiniams darbuotojams. Dažniausiai buvo nurodoma, kad jie tiesiog nenorės dirbti – gyvens iš paramos. Tokios nuomonės laikosi 22,9 proc. respondentų. 14 proc. teigia, kad perkeltų asmenų bus mažai ir jie Lietuvoje ilgai neužsilaikys. 9,6 proc. įsitikinę, kad netrukus į Lietuvą atvyksiančių sirų ar irakiečių kvalifikacija bus žemesnė. O dar beveik tiek pat respondentų atkreipė dėmesį, kad atvykėliai nemokės lietuvių kalbos, neišmanys vietinių sąlygų bei aplinkinių mentaliteto, tad konkuruoti su vietiniais dėl darbo jiems bus labai sunku.
Tačiau 34,1 proc. darbingo amžiaus Lietuvos gyventojų teigia jaučiantys grėsmę iš imigrantų. 17,3 proc. mano, jog atvykėliai gali paveržti darbo vietas sutikdami dirbti pigiau. Likę teigia, kad atvykusių iš Afrikos bei Artimųjų Rytų patrauklumą darbdaviams gali didinti valdžios teikiamos lengvatos.
10,3 proc. apklausos dalyvių atsakė, kad migrantų klausimu neturi aiškios nuomonės.