„Finansiniai įsipareigojimai įspraudžia į tam tikrus rėmus, tad kiekvieno atsakingai vartojimo kreditą paėmusio žmogaus tikslas – laiku mokėti įmokas ir įvykdžius visus įsipareigojimus grįžti į įprastą gyvenimo ritmą. Todėl visiškai suprantama, kad respondentai galimą paskolos pabrangimą įvardino kaip didžiausią nerimą, kurį jaustų susidūrę su sunkumais grąžinant paskolą“, – kalba „Provident Finansai“ marketingo vadovė Dovilė Krinickienė.
Vėluojant mokėti įmokas finansiniai įsipareigojimai dažniausiai išauga dėl papildomų mokesčių, kuriuos už sutarties pratęsimą taiko dalis kredito davėjų. „Dėl šios priežasties labai svarbu visada labai atidžiai skaityti sutartį ir išsiaiškinti, kaip keistųsi pradinė kredito kaina susidūrus su sunkumais jį grąžinti laiku, – kalba Dovilė Krinickienė. – Mūsų kompanijos atveju, pasirinkus įmokų surinkimo namuosę paslaugą, bet kilus sunkumams paskolą grąžinti, mes atidedame mokėjimą tam tikram laikotarpiui netaikydami jokių papildomų mokesčių. Tai reiškia, kad paskolos suma sutarties pradžioje ir jos pabaigoje nesikeičia.“
Apklausos dalyviai minėjo ir daugiau baimių, kurios atsirastų vėluojant grąžinti kreditą. 16 proc. teigė manantys, kad suabejotų savo galimybėmis valdyti asmeninius finansus. Beveik tiek pat nurodė, kad jiems būtų gėda, nes kreiptųsi pagalbos į draugus ar artimuosius. Maždaug kas aštuntas apklausos dalyvis atsakė, kad nerimautų dėl ateities, nes netvarkingas paskolos mokėjimas gali užkirsti kelią imti paskolą iš kitų finansinių įstaigų. Baimę susigadinti santykius šeimoje minėjo vos kas dešimtas respondentas.
Apklausa, kuria buvo siekiama išsiaiškinti visuomenės baimes, kurias jie justų nesugebėdami tinkamai vykdyti finansinių įsipareigojimų, buvo atlikta vasario mėnesį. Joje dalyvavo 1002 18–75 metų amžiaus Lietuvos gyventojai.