Išradingiausiu „startupu“ nuo 40 m. išrinktas knygos suasmeninimo startuolis „Zoombook“. „Džiaugiamės sulaukę tokio stipraus jūsų palaikymo, tai reiškia, kad judame gera kryptimi“, – kalbėjo apdovanojimą atsiimti atvykusi „Zoombook“ komandos atstovė.
Išradingiausiu „startupu“ išrinkta Karalienės Mortos mokykla. Apdovanojimą atsiėmusios mokyklos atstovės tikino, kad toks įvertinimas joms buvo labai netikėtas: „Labiausiai norime padėkoti savo idėjų generatorei Austėjai Landsbergienei už tai, kad sekdami paskui ją kartu galime kurti gražesnį pasaulį.“
Išradingiausiu technologiniu „startupu“ paskelbtas žaidimą kuriantis startuolis „Monster Buster“. Paprašyti apibūdinti būseną laimėjus vienoje iš konkurencingiausių vakaro kategorijų, šypsenomis pasidabinę broliai tvirtino: „Jausmas puikus. Nuostabu būti įvertintiems. Pažadame stengtis, tobulėti ir nuolatos eiti į priekį.“
Išradingiausio pumpurinio „startupo“ apdovanojimą gavo aukštųjų technologijų startuolis „Brolis Semiconductors“. „Norime ne tik padėkoti už gautą apdovanojimą, bet ir pasinaudoti proga paskatinti kurti technologinius „startupus“. Atsiminkite, ne šventieji puodus lipdo“, – į susirinkusius kolegas kreipėsi laimėtojai.
Išradingiausio studento „startupo“ apdovanojimas atiteko reklamos ant automobilių startuoliui „Autoreklamai“. Padėkoję „BZN Start“ už galimybę būti pastebėtiems, laimėtojai nepamiršo ir savosios Alma Mater „Dėkojame ISM už ugdomą motyvaciją ir skatinimą judėti į priekį“, – kalbėjo „startupo“ įkūrėjai.
Išradingiausiu moksleivio „startupu“ pripažintas natūralaus vaško ledo žvakes gaminantis „Burning Ice“ . Jauniausias apdovanojimų laimėtojas buvo konkretus: padėkojęs už įvertinimą, pažadėjo ir toliau plėtoti savas idėjas.
Išradingiausiu „startupu“ imigrantu išrinktas Afrikos rinkai skirtas mobilus socialinis tinklas – „MoboFree“.
Išradingiausio „startupo“ franšizės“ apdovanojimą pelnė „Yogis Frozen Yogurt“. „Šie apdovanojimai – puiki iniciatyva. Labai smagu būti šio renginio dalimi. Dauguma susirinkusių „startupų“ kūrėjų yra susiję su technologijomis, mes iš kitos srities, todėl tai puiki proga pabūti tarp daugybės skirtingų žmonių“, – entuziastingai kalbėjo laimėtojos.
Metų „startupų“ bendruomene tapo „Verslauk!“. „Džiugu, kad tiek daug skirtingoms verslo rūšims priklausančių žmonių susirinko į vieną vietą, mus sujungė „BZN Start“ iniciatyva“, – džiaugėsi laimėtojai. Metų verslumo skatinimo projekto titulas atiteko „Creative Shock“. Savo laimėjimo nustebinta „Creative Shock“ komanda dėkojo komisijai, „BZN Start“ ir savo draugams, apdovanojimų vakarą laikinai tapusiems konkurentais, „Tarptautinei verslumo savaitei Lietuvoje“.
„Šie apdovanojimai leis paskleisti daug gražių idėjų, susipažinti su verslo gyvenimu, prisiimta atsakomybe. Todėl visi labai džiaugiamės Lietuvoje kuriamu verslu ir jo įkūrėjais, kurie garsina Lietuvą savo idėjomis, ryžtu ir plėtojamu verslu. Sudėjus visų 93 startuolių pritrauktas investicijas, paskaičiuota, kad viso pritraukta daugiau nei 64 mln. litų investicijų. Tai įspūdinga suma, kuri parodo kiek Lietuvoje sukurti verslai geba ir gali!”, – geromis emocijomis dalijosi „BZN Start“ įkūrėja ir šio projekto iniciatorė Živilė Glaveckaitė.
„Manau, kad „startupai“ turi būti apdovanoti, kai kuriems iš jų tai pirmasis apdovanojimas gyvenime ir puikus paskatinimas judėti į priekį. Tai viena iš priežasčių, kodėl labai džiaugiuosi šiais apdovanojimais. Tikiuosi, kad tai bus kasmetis renginys“, – gerų žodžių negailėjo Verslo angelų fondo vadovaujantysis partneris Arvydas Strumskis.
Visiems laimėtojams buvo įteikta unikali skulptoriaus Romualdo Kvinto sukurta mini skulptūra „Sėkmės pilvas“. Statulėles gavę „startupai“ džiaugėsi nuosavu sėkmės talismanu ir tikino rasiantys jam priderančią vietą.
Ž. Glaveckaitė tiki, kad šis projektas – tai dar viena graži tradicija, kuri kartu su partneriais bus įgyvendinama kasmet.
Projektą padėjo įgyvendinti „Swedbank“, „Lietuvos draudimas“, „Investicijų ir verslo garantijos“ („Invega“), VšĮ Šiaurės miestelio technologijų parkas, naujienų portalas Delfi, Mykolo Romerio universitetas, pirmasis žinių kanalas „Info TV“, Žinių radijas ir Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA).
„Startupu“ laikyta išradingos įmonės ar asmenys, asmenų, įmonių grupės, sukūrusios „startupą“ (atskirą projektą), kuris rinkoje veikia ne ilgiau kaip trejus metus.