• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Turto bankui pradėjus konsultacijas su rinkos dalyviais dėl naujo Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) pastato, rinkos analitikai sako, kad inspekcija galėtų rinktis iš maždaug 10–20 jau pastatytų, baigiamų arba planuojamų statyti pastatų Vilniuje.

Turto bankui pradėjus konsultacijas su rinkos dalyviais dėl naujo Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) pastato, rinkos analitikai sako, kad inspekcija galėtų rinktis iš maždaug 10–20 jau pastatytų, baigiamų arba planuojamų statyti pastatų Vilniuje.

REKLAMA

Bendrovės „Newsec“ nekilnojamojo turto (NT) rinkos dalyviams pirmadienį išsiųstuose kvietimuose dalyvauti rinkos konsultacijoje nurodoma, jog VMI ketina nuomoti ar įsigyti 8,5–12 tūkst. kv. metrų ploto administracines patalpas naujame arba rekonstruotame pastate Vilniuje, kur galėtų dirbti 900 darbuotojų. Patalpos turi būti viename pastate arba komplekse, arba dviejuose pastatuose.

Taip pat pageidaujama, kad pastatas būtų patogioje vietoje, pasiekiamas tiek viešuoju, tiek privačiu transportu, sertifikuotas pagal tarptautines sistemas, jame būtų įrengtos laisvalaikio zonos viduje, lauke arba terasoje, 100 vietų konferencijų salė ir 350 vietų automobiliams.

REKLAMA
REKLAMA

VMI nuomos sutartį planuoja pasirašyti 10-čiai metų, o į naujas patalpas įsikelti nuo 2023 metų gruodžio. 

NT paslaugų bendrovė „Inreal“ skaičiuoja, kad tokius kriterijus atitinkančių pastatų, į kuriuos VMI galėtų persikelti 2023 metų gruodį, yra iki 10, bendrovės „Ober-Haus“ skaičiavimais – iki 16-kos.

REKLAMA

Anot „Inreal“, kriterijus atitinka bendrovės „Vastint Lithuania“ Laisvės prospekte esantis biurų kompleksas „Business garden Vilnius“, „Technopolis Lietuvos“ biurų pastatai „Alfa“, „Beta“, „Gama“, „Delta“, „Penta“, Panevėžio statybos tresto antrinės įmonės biurų pastatas „U219“ Ukmergės gatvėje bei Danijos investicijų kompanijos „Northern Horizon Capital“ fondo „Baltic horizon fund“ valdomas biurų pastatas „North star“.

REKLAMA
REKLAMA

Anot „Inreal“, juose nepavykus rasti vietos, tai galėtų būti toliau nuo centro, pavyzdžiui, Perkūnkiemyje ar Eišiškių plente, esantys arba brangesni pastatai – „Business Stadium“, „Verslo trikampis“, „Akropolis Vingis“. Kainos kriterijų galėtų atitikti ir keli biurų pastatai Žalgirio gatvėje.

„Ober-Haus“, be šių, taip pat nurodo bendrovės „Baltijos gildija“ Ukmergės gatvėje statomą biurų kompleksą „Core“, bendrovės „LJB property“ vystomą pastatą Savanorių gatvėje, „Baltic horizon fund“ pastatą „BH Meraki“ Eitminų gatvėje, bendrovės „Capital Mill“ Pilaitės mikrorajone statomą biurų kompleksą „Unum“,  bendrovės „YIT Lietuva“ Viršulišėse planuojamą biurų pastatą „Sky office“. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sąraše dar yra bendrovės „Eika“ vystomas biurų pastatas „Flow“ Lvovo gatvėje, bendrovės „Lords LB Asset Management“  Konstitucijos prospekte statomas biurų ir viešbučio kompleksas „Artery“, „Realco“ planuojamas biurų pastatas „Hero“ Šnipiškėse, bendrovės „Kapitel“ ten pat planuojamas biurų pastatas, bendrovės „Galio group“ projektai Geležinio Vilko, Drujos gatvėse, Laisvės prospekte vystomas biurų pastatas „Freedom 35“ bei bendrovės „Transmeda“ Naujamiestyje vystomas biurų projektas „Jasinskio 14“.

REKLAMA

Tačiau, anot „Ober-Haus“, tai tik išviešinti nauji projektai. Gali būti, kad 2023-2024 metais atlaisvintų  anksčiau statybos patalpos, ar VMI galėtų išsinuomoti šiuo metu statomus centrus, kuriuose būtų bent 10 tūkst. kv. metrų laisvo ploto, todėl potenciali pasiūla yra gerokai platesnė.

Anot „Inreal“ investicijų ir analizės vadovo Tomo Sovijaus Kvainicko, inspekcijai tinkančių patalpų pasiūlai labai didelę įtaką turi tai, kad VMI ieško patalpų po dvejų metų, todėl plėtotojai gali pasiruošti.

REKLAMA

„Jeigu valdytojas turi keletą biurų pastatų, tai jis gali bandyti relokuoti nuomininkus – iš vieno biurų pastato perkelti į kitą. Jeigu tai būtų po trijų mėnesių, tada jau reikėtų rinktis tik iš keleto pastatų, kurie arba neseniai atsidarė, arba neseniai išėjo kažkoks centrinis nuomininkas ir jie gali tuos kelis mėnesius pralaukti“, – BNS Plius teigė T. S. Kvainickas.

Jam pritarė ir „Ober-Haus“ Vertinimo ir rinkos tyrimų departamento vadovas Saulius Vagonis sakydamas, jog pastatų, kurie bus pastatyti, pasiūla yra pakankama, ypač jeigu įsikėlimo terminas būtų dar pratęstas keliais mėnesiais ar pusmečiui. Jis neatmeta galimybės, jog pastatas VMI būstinei gali būti pastatytas pagal vadinamąjį „build to suit“ modelį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Kadangi yra dviejų metų terminas, kuris sąlyginai yra pakankamai ilgas, ypač kai jį galima dar pratęsti, tai galbūt yra galimybė kalbėtis apie pastatą, kuris bus suprojektuotas ir pastatytas specialiai VMI, galbūt netgi tokį paprastesnį, nes šiuo atveju turbūt yra labai svarbu, ką norės ir ką suprojektuos VMI.  Jeigu VMI nenuspręs, jog jiems turi būti būtinai miesto centre, Konstitucijos prospekte, galbūt miesto pakraščiuose, tai jie gali gauti „build to suit“ variantą“, – sakė S. Vagonis.

REKLAMA

Paklaustas, ar VMI realiausia patalpas nuomoti ar įsigyti pastatytą pastatą, T. S. Kvainickas teigė, jog didžiausia tikimybė, kad inspekcija patalpas nuomosis. S.  Vagonio teigimu, pardavimo variantas galimai būtų ribotesnis, nes ne visų plėtotojų verslo planas yra išnuomoti ir netrukus parduoti.

Ieškant naujo VMI pastato, rugsėjį Vyriausybė pavedė iš naujo konsultuotis su rinka ir kartu vertinti inspekcijos poreikius. Dabartinės VMI ir Vilniaus apskrities VMI patalpos Vilniuje neatitinka poreikių – darbuotojai dirba dešimtyje vietų: 10,6 tūkst. kv. metrų ploto pastatų nuomojamasi iš Turto banko ir dar 4 tūkst. kv. metrų – iš privačių įmonių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų