„Esame šokiruoti viešai paskelbtų „Petrometal“ atstovo teiginių apie galimai suklastotus detalių sertifikatus. „Alvora“ kategoriškai atsiriboja nuo jų ir griežtai atmeta bet kokius pareiškimus, neva įmonė apie tai žinojo. Toks elgesys – nusikalstamas, todėl prašome inicijuoti ikiteisminį tyrimą ir esame pasirengę visokeriopai jam padėti“, – pranešime teigė „Alvora“ generalinis direktorius Vaidas Kazlauskas.
„Alvora“ iš Čekijos bendrovės „Petrometal“ įsigijo Lietuvos-Lenkijos jungiamojo dujotiekio GIPL jungiamąsias dalis – flanšus (detales aukšto slėgio dujų vamzdžių sujungimams). „Petrometal“ užsakytas detales pristatė kartu su privalomais sertifikatais, patvirtinančiais, kad įmonė yra detalių gamintoja.
Pirkimas iš „Petrometal“ buvo suderintas su GIPL užsakovu – Lietuvos dujotiekių operatoriumi „Amber Grid“.
Tačiau portale „15min.lt“ paskelbtame tyrime cituojamas „Petrometal“ atstovas Martinas Venglaras teigia, jog „Petrometal“ negamino flanšų, o šias detales neva pagamino Čekijoje veikianti įmonė „MSA“. Pastaroji yra susijusi su koncernu „ChelPipe“, kurio „Alvora“ GIPL projekte atsisakė atsižvelgusi į užsakovo „Amber Grid“ rekomendaciją.
Negana to, M. Venglaras nurodo, jog minėtų jungiamųjų detalių sertifikatai buvo parengti „MSA“, ant „MSA“ sertifikatų uždedant „Petrometal“ logotipą, o jis šiuose sertifikatuose pasirašė paprašytas „MSA“.
„Alvora“ yra šokiruota tokių viešai paskelbtų „Petrometal“ atstovo teiginių. Bendradarbiavimo su „Petrometal“ metu „Alvora“ neįtarė ir nežinojo apie tai, kad iš „Petrometal“ užsakytas, įgytas ir GIPL dujotiekyje sumontuotas jungiamąsias detales – flanšus, galimai gamino ne „Petrometal“, o visiškai kita įmonė“, – teigiama įmonės pranešime.
Dėl abiejų teiginių bei kitos viešai paskelbtos informacijos „Alvora“ kreipėsi į Vilniaus apygardos prokuratūrą ir prašo inicijuoti ikiteisminį tyrimą pagal Baudžiamojo kodeksą dėl dokumentų klastojimo.
Portalo „15min“ tyrimų skyrius vasario mėnesį paskelbė, kad „Amber Grid“ „dėl nustatytų defektų dujotiekyje ir sutarties pažeidimų“, pateikė pretenziją GIPL atkarpos Lietuvoje rangovei „Alvorai“, kuri galimai šiame magistraliniame dujotiekyje panaudojo rusiškos kilmės jungiamąsias dalis.
Publikacijoje teigiama, kad jei įmonė trūkumų nepašalins, turės sumokėti 7 mln. eurų vertės banko garantiją.
Joje dar rašoma, esą „Amber Grid“ pripažino, jog negali patvirtinti sumontuotų detalių kilmės. Anot portalo, jei „Alvora“ nepateiks autentiškų dujotiekio detalių sertifikatų, tikėtina, kad komponentai turės būti pakeisti.
„15min“ žurnalistai praėjusį birželį skelbė, kad „Alvora“ GIPL dujotiekyje galėjo sumontuoti apie pusantro šimto jungiamųjų detalių, pagamintų Rusijos koncerno „ChelPipe“. Plienines alkūnes, kurių vertė siekė maždaug 300 tūkst. eurų, įmonė galimai sumontavo pateikusi suklastotus Lenkijos, Latvijos ir Rumunijos įmonių sertifikatus.