• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kai kurių socialinio draudimo išmokų minimalūs ir maksimalūs dydžiai yra susieti su vidutiniu darbo užmokesčiu (VDU) šalyje. Kiekvieną ketvirtį perskaičiuojant VDU, taip pat atitinkamai keičiami ir išmokų dydžiai.

Kai kurių socialinio draudimo išmokų minimalūs ir maksimalūs dydžiai yra susieti su vidutiniu darbo užmokesčiu (VDU) šalyje. Kiekvieną ketvirtį perskaičiuojant VDU, taip pat atitinkamai keičiami ir išmokų dydžiai.

REKLAMA

Balandį prasideda II metų ketvirtis, dėl to bus pakeisti kai kurių išmokų minimalūs ir maksimalūs dydžiai.

Kiek didėja ligos išmokos

Bene daugiausia gyventojų gauna ligos išmokas, kurios mokamos susirgus ir esant laikinai nedarbingam ar prižiūrint namiškius.

Įstatyme numatyta, kad ligos išmoka, mokama „Sodros“ (t.y. nuo trečios ligos dienos), per mėnesį negali būti mažesnė negu 11,64 proc. šalies VDU. Dėl tokių „grindų“ net uždirbant mažesnę algą ir mokant mažiau įmokų, išmoka nebus mažesnė.

Kita vertus, maksimalus kompensuojamasis uždarbis ligos išmokoms apskaičiuoti negali viršyti 2 šalies vidutinių mėnesinių darbo užmokesčių. Kitaip tariant, net jei žmogus uždirba daugiau nei 2 VDU ir nuo visų pajamų moka įmokas, jo išmokos bus tokios, tarsi jis uždirbtų tik minėtą sumą.

REKLAMA
REKLAMA

Nuo balandžio 1 d. minimali ligos išmoka didėja 9,42 euro – nuo 184,61 euro iki 194,03 per mėnesį arba 0,45 euro – nuo 8,83 iki 9,28 euro už vieną dieną (išmoka mokama už darbo dienas, kuriomis žmogus serga).

REKLAMA

Maksimali ligos išmoka didėja 100,42 euro – nuo 1968,54 euro iki 2068,96 euro, o už vieną dieną 4,8 euro – nuo 94,19 euro iki 98,99 euro.

Vaiko priežiūros ir tėvystės išmokos

Dėl pasikeitusio VDU taip pat keičiasi didžiausios galimos vaiko priežiūros išmokos, kurios mokamos mamoms ar tėčiams, kurie yra paėmę vaiko priežiūros atostogas.

Šių išmokų „lubos“ irgi nustatytos ties 2 VDU. Gyventojai, uždirbantys daugiau ir mokantys daugiau mokesčių, didesnių išmokų negauna.

REKLAMA
REKLAMA

Taigi, nuo balandžio 1 d. maksimali vaiko priežiūros išmoka (kai ji mokama 1 metus) didėja 125,88 euro – nuo 2460,84 euro iki 2586,36 euro už mėnesį arba 6,01 euro – nuo 117,74 euro iki 123,75 euro už vieną dieną.

Tiek pat didėja ir tėvystės išmokos, kurios mokamos tėčiams, pasiėmusiems 1 mėnesio trukmės tėvystės atostogas.

Kai tėvai renkasi vaiko priežiūros išmokas gauti dvejus metus, tai pirmaisiais metais mokamos išmokos nuo balandžio didėja nuo 1722,71 euro iki 1810,59 euro, o antraisiais – nuo 984,27 euro iki 1034,48 euro.

Minimalios motinystės, tėvystės ir vaiko priežiūros išmokos, kurios sudaro 6 bazines socialines išmokas, nuo balandžio 1 d. didėja 12 eurų – nuo 240 eurų iki 252 eurų. Taip yra dėl to, kad 2 eurais nuo 40 iki 42 eurų nuo metų padidėjo bazinė socialinė išmoka, paprastai keičiama kartą per metus.

Norėčiau pamatyti tuos, kurie sako invalydam kurie gauna iki 180e eiti dirbt. Su mielu noru, jai su vežimėlių nuvez į darbą. Ne kiekvienas buvo komunistų vaikas, kai tėvai vogė ir neturėdami nei žemės, nei miško. Viską gavo nemokamai, prie mūsų senelio-tautos ginejo kabutėse. O mes kovojo 91m,kad laisvė turėtume. O kai kurie vogė ir dabar takuose mados.
Įdomu kada neįgaliesiems pridės gauni 140 ir būk laimingas kaip išgyventi sakot gyvent kaime reikia gyvenam kaime ir ką malkų reikia mokesčiai mokėti reikia ir kas tas kaimas
Kaip pragyvent per mėnesį 9 - 125 eurų???
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų