Jame teigiama, kad pirkėjai galės rinktis prekes ir paslaugas su specialiais pasiūlymais bei nuolaidomis iki 50 proc. daugiau nei 900 parduotuvių ir paslaugų teikimo vietų.
„Didžiųjų nuolaidų dienos „Jamam“ yra itin vertinamos ir laukiamos „Akropolių“ lankytojų. Šią savaitę penktadienį – sekmadienį vyksianti akcija yra puiki proga pasiruošti vasaros ir atostogų sezonui, įsigyti naujų namų interjero detalių ar buitinės technikos renkantis iš daugybės nuolaidų ir pasiūlymų daugelyje parduotuvių“, – pranešime cituojamas „Akropolis Group“ Rinkodaros ir komunikacijos departamento vadovas Dominykas Mertinas.
Tris dienas vyksiančios akcijos „Jamam“ metu Vilniaus, Klaipėdos, Kauno ir Šiaulių „Akropolių“ lankytojai galės rinktis prekes ir paslaugas su specialiais pasiūlymais ir nuolaidomis iki 50 proc. daugiau nei 900 parduotuvių ir paslaugų vietų.
Nuolaidos bus taikomos aprangai, avalynei, kosmetikai ir grožio prekėms, žaislams, namų interjero detalėms, buitinei technikai ir daugeliui kitų prekių.
„Jamam“ metu „Maximoje“ daugeliui pramoninių prekių bus taikoma iki 50 proc. nuolaidos.
Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba primena, kad pardavėjas privalo suteikti pirkėjui visą informaciją apie taikomą prekių kainų sumažinimą.
Bet kuriame pranešime apie daikto kainos sumažinimą turi būti nurodoma ankstesnė daikto kaina.
Ankstesnė kaina – tai mažiausia kaina, kurią pardavėjas taikė per paskutines 30 dienų, t. y. vertinama, kuri kaina buvo mažiausia per 30 dienų laikotarpį ir neturi reikšmės, kiek laiko mažiausia kaina buvo taikyta.
Rekordinis kainų augimas
Lietuvos statistikos departamento duomenimis, balandį metinė infliacija Lietuvoje, palyginti su 2011 m. tuo pačiu laikotarpiu, buvo 16,8 proc.
Kainų pokyčiams daugiausia įtakos turėjo išaugusios degalų ir šilumos kainos, taip pat brangstantys maisto produktai bei kai kurios paslaugos.
Šių metų balandį, palyginti su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, labiausiai brango – net 37,9 proc. – būsto išlaikymas: vanduo, elektra, dujos ar kitas kuras.
Taip pat 23,1 proc. daugiau tenka mokėti už transportą. Maistas ir nealkoholiniai gėrimai brango 21,7 proc., būsto apstatymo, namų ūkio įranga ir kasdienė namų priežiūra – 10,9 proc.
Daugiau tenka mokėti ir už pramogas bei laisvalaikį: restoranai ir viešbučiai kainas pakėlė 13,5 proc., o už poilsį ir kultūrą reikia mokėti 8,7 proc. daugiau. Taip pat 8,8 proc. brango alkoholiniai gėrimai ir tabako gaminiai.
Iš viso vartojimo prekės per metus pabrango 19,3 proc., o paslaugos – 10,9 proc. 2022 m. balandį, palyginti su kovu, vartojimo prekių ir paslaugų kainos padidėjo 1,9 proc.
Lietuvos statistikos departamento duomenimis, dviženklė infliacija Lietuvoje nuo įstojimo į Europos Sąjungą buvo fiksuojama 2008 m. Tais metais balandį metinė infliacija siekė 11,7 proc.