„Mūsų pagrindinė veikla visada vyko Lietuvoje, čia mokėjome ir tebemokame mokesčius, didžiulius infrastruktūros išlaikymo kaštus, esame duonos šaltinis keliems tūkstančiams darbuotojų ir patikimas partneris daugybei šalies įmonių. Koncerno veiklos iškėlimo į užsienį klausimas nebuvo ir nėra svarstomas, o gandų iš neįvardintų šaltinių nekomentuojame“, - pranešime spaudai teigė L. Lubienė.
Pirmadienį portalas 15min.lt, remdamasis neįvardintais šaltiniais bendrovėje, pranešė, kad šiuo metu vyksta aktyvus pasiruošimas koncerno valdymą perkelti už Lietuvos ribų - į Jungtinę Karalystę.
Tuo pat metu jau daugiau nei pusmetį derinama Užsienio reikalų ministerijos siūloma įstatymo pataisa, kuri visą „Achemos grupę“ įtrauktų į strateginių įmonių sąrašą. Jame šiuo metu yra tik Jonavos trąšų gamintoja „Achema“, kuri yra didžiausia dujų vartotoja šalyje.
Teigiama, kad perkėlus koncerno valdymą į užsienį, būtų galima lengviau parduoti koncerną ar jo įmones, nes joms negaliotų Lietuvos Strateginių įmonių įstatymas. Parduoti tokias įmones be Lietuvos Vyriausybės sutikimo dabar neįmanoma.
„Achemos grupė“, be „Achemos“, valdo jūros krovinių krovos bendrovę „Klasco“, krovinių gabenimo geležinkeliais bendrovę „Transachema“, trąšų prekybos ir agroverslo bendrovę „Agrochema“, žiniasklaidos priemones ir viešbučius, vėjo jėgainių parką vakarų Lietuvoje.
L.Lubienė ir jos dukra Viktorija Lubytė valdo 50,4 proc. „Achemos grupės“ akcijų.