Balandį 70 proc. šalies gyventojų buvo tos nuomonės, kad ekonominė šalies padėtis per pastaruosius kelis mėnesius pablogėjo. Tik 3 proc. viešosios nuomonė apklausos dalyvių nurodė, kad ji pagerėjo.
Ketvirtadalis – 25 proc. – apklaustųjų teigė, kad ekonominė valstybės padėtis per pastaruosius du mėnesius nepasikeitė.
Rinkos ir viešosios nuomonės tyrimų kompanijos „Baltijos tyrimai“ naujienų agentūros ELTA užsakymu balandžio 20-26 dienomis atliktos apklausos duomenimis, per mėnesį nuo kovo apklausos ekonominės šalies situacijos vertinimas šiek tiek pagerėjo – 5 procentiniais punktais sumažėjo manančių, kad ekonominė padėtis šalyje blogėja.
Šios apklausos duomenis lyginant su gyventojų nuomone, išsakyta prieš metus – pokyčiai pastebimi. Per metus 17 procentinių punktų sumažėjo respondentų, manančių, kad šalies ekonomika blogėja. 15 procentinių punktų padaugėjo respondentų, manančių, kad per du mėnesius ekonominė padėtis Lietuvoje bent jau neblogėjo.
Blogiausiai Lietuvos ekonominę padėtį vertina 30-49 metų gyventojai bei tie, kurių šeimos mėnesio pajamos yra mažiausios – iki 1500 litų.
Šių metų balandžio mėnesį rinkos ir viešosios nuomonės kompanijos „Baltijos tyrimai“ apklausoje vertindami savo šeimos finansinę padėtį du trečdaliai – 63 proc. – respondentų nurodė, kad jų šeimos finansinė padėtis pastaruoju metu blogėjo.
3 proc. apklausos dalyvių atsakė, kad jų šeimos finansinė padėtis per pastaruosius du mėnesius pagerėjo.
Trečdalis – 33 proc. – apklaustųjų atsakė, kad ji išliko nepakitusi.
Per mėnesį 6 procentiniais punktais sumažėjo gyventojų, teigiančių, kad jų šeimos finansinė padėtis pastaruoju metu blogėjo.
Prieš metus – 2009-ųjų balandį – 78 proc. Lietuvos gyventojų buvo tos nuomonės, kad jų šeimos finansinė padėtis per du mėnesius pablogėjo. Šių metų balandį taip teigiančių – 16 procentinių punktų mažiau.
Labiau už kitus šeimos finansine padėtimi šių metų balandį nepatenkinti buvo 30-49 metų šalies gyventojai bei tie, kurie gyvena rajonų centruose ar mažuose miesteliuose.