• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Robotai siurbliai sparčiai populiarėja ir pamažu tampa įprastu namų ruošos prietaisu. Jie išvaduoja nuo namų siurbimo ir plovimo, be to, veikia beveik nereikalaudami jokio žmogaus įsikišimo. Nors grindų valymo funkcija yra pati svarbiausia, išmanieji siurbliai moka dar kelis netikėtus dalykus, kurie gali palengvinti gyvenimą.

Robotai siurbliai sparčiai populiarėja ir pamažu tampa įprastu namų ruošos prietaisu. Jie išvaduoja nuo namų siurbimo ir plovimo, be to, veikia beveik nereikalaudami jokio žmogaus įsikišimo. Nors grindų valymo funkcija yra pati svarbiausia, išmanieji siurbliai moka dar kelis netikėtus dalykus, kurie gali palengvinti gyvenimą.

REKLAMA

Arnoldas Lukošius, „Tele2 Inovacijų biuro“ ekspertas, dalinasi šešiomis naudingomis robotų siurblių funkcijomis, rašoma įmonės pranešime žiniasklaidai.

Konkrečių zonų išvalymas

Grindis namuose rekomenduojama valyti bent jau kartą per savaitę. Tačiau turbūt patys spėjote pastebėti, kad vienose zonose nešvarumai kaupiasi greičiau nei kitose. Pavyzdžiui, valgomajame ar virtuvėje greičiau prisikaupia trupinių ir dulkių.

Išmanusis siurblys čia gali suteikti greitąją pagalbą. Jeigu tik jūsų modelis turi išmaniojo žemėlapio funkciją, galite jam duoti komandą valyti tik tam tikrą plotą. Pavyzdžiui, siurbti tik zonoje po stalu ar aplink kėdes. Sutvarkęs jūsų išrinktą plotą, robotas siurblys paprasčiausiai grįš į savo įkrovimo vietą laukti naujos užduoties.

REKLAMA
REKLAMA

Robotas siurblys – namų apsauginis

Patys naujausi robotai siurbliai turi įmontuotas „akis“. Šios specialios kameros padeda jiems geriau atpažinti ir lengviau išvengti įvairių kliūčių. Tokia technologija ne tik papildo jutiklių funkciją, bet ir gali paversti išmanųjį siurblį savotišku namų apsauginiu.

REKLAMA

Jums liepus, jis gali stebėti namų aplinką ir užfiksuoti bet kokį įsilaužėlį. Nufilmuota medžiaga saugojama specialiame debesyje. Vagystės atveju informaciją iš jo galėsite parsisiųsti ir perduoti atsakingoms institucijoms. Galų gale, tą pačią technologiją galima panaudoti ir tam, kad išsiaiškintumėte, ar šuo tikrai vagia sausainius nuo spintelės.

Siurbliai, kurie geba atpažinti ir aplenkti augintinių „staigmenas“

Gal esate girdėję kurią nors istoriją apie naminį gyvūnėlį, kuris, paliktas namuose, nebesulaukė šeimininkų, kada bus išvestas į lauką, o tuo tarpu kažkur netoliese savo užduotis vykdė robotas siurblys. Vaizduotėje galite nupiešti sceną, kas vyksta toliau.

REKLAMA
REKLAMA

Tokie pasakojimai labai smagūs paklausyti, bet mažiau malonūs patiems sudalyvauti. Gera naujiena ta, kad robotų siurblių gamintojai žino apie šią problemą ir jau pradėjo gaminti siurblius, atpažįstančius tokias staigmenas. Šiuose modeliuose veikia specialūs navigacijos jutikliai, padedantys jiems atpažinti net ir mažus objektus bei juos sėkmingai aplenkti.

Dulkių siurbliai, mokantys išvalyti savo dulkių talpą

Turbūt vienintelis robotų siurblių minusas tas, kad galiausiai vis tiek patys turime išvalyti dulkių talpą. Jeigu gyvenate didesniuose namuose, gali būti, kad jums netgi neišeina siurblio palikti vieno, mat privalote stebėti, kada prisireiks atlaisvinti vietą siurblio konteineryje. Tačiau, o kas, jeigu mes jums pasakytumėme, kad yra alternatyva?

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kai kurių robotų siurblių bazinės įkrovimo stotelės turi papildomą konteinerį dulkėms. Kai prietaisas pripildo savo dulkių talpą, jis sugrįžta į stotelę. Prie jos prisijungęs, robotas pats išsivalo – iš siurblio konteinerio nešvarumai išsiurbiami į stotelėje esančią dulkių talpą. Jeigu siurblys dar turi pakankamai energijos, jis toliau tęsia darbą. Žinoma, pačią stotelę taip pat reikia išvalyti, bet nepalyginamai rečiau.

Virtualių kliūčių atpažinimas

Ko gero, daugumos namuose yra vietų, į kurias robotui siurbliui užsukti nederėtų. Nors ir būtų labai gerai išvalyti tą vietą po televizoriumi, kur prisikaupę šitiek dulkių, tačiau tuo pačiu ten ir begalė laidų. Juose robotas siurblys, geriausiu atveju, tikrai susipainios ar net ir ką nors nutrauks. O galbūt kur nors ant grindų jūs renkate 5000 detalių dėlionę ir nenorėtumėte, kad siurblys ją „suvalgytų“?

REKLAMA

Nesvarbu kokia priežastis – virtualus barjeras užtikrins, kad išmanusis tvarkdarys nepatektų, kur jam nedera. Jeigu tik jūsų turimas modelis naudoja technologiją, skirtą kambarių plano sudarymui, pavyzdžiui, šviesos jutiklius ar pan., reiškia, kad jį kontroliuojančioje programėlėje galima sukurti virtualias sienas, už kurių siurblys nebevažiuotų.

Išvenkite laiptų

Daugybę žmonių, svarstančių apie roboto siurblio įsigijimą, šiek tiek atbaido nuogąstavimas, kad siurbliui robotui nepavyks išvengti namuose esančių kliūčių. Pavyzdžiui, viena dažniausių nerimo priežasčių – laiptai. Tačiau nuogąstauti neverta.

Praktiškai visi modeliai įrenginio apačioje turi specialius jutiklius. Jie skleidžia radijo signalą ir matuoja per kiek jis sugrįžta atgal. Jeigu tai užtrunka ilgiau, nei operacinėje sistemoje numatyta riba, siurblys susivokia esantis ant krašto. Kitaip tariant, jis gali be jokių problemų išvalyti šalia laiptų esančias zonas. Prisiminkite, kad siurblių ratai paprastai montuojami maždaug jo viduryje, tad jis geba puikiai išlaikyti pusiausvyrą ir nenukristi.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų