Šiandien Europos Komisija nusiuntė įspėjamąjį raštą 20 ES šalių, kurios neinformavo, kaip jos perkėlusios Energetikos paslaugų direktyvą į savo teisę. Direktyvos tikslas - įvairiomis paskatomis pagerinti energijos vartojimo efektyvumą.
2008 m. liepą Europos Komisija oficialiai priminė ES šalims prievolę informuoti apie tos direktyvos perkėlimą į nacionalinę teisę. Negavusi atsakymo ji pradėjo antrąjį pažeidimo procedūros etapą - nusiuntė pagrįstą nuomonę Lietuvai, Latvijai, Airijai, Belgijai, Bulgarijai, Kiprui, Čekijai, Graikijai, Jungtinei Karalystei, Lenkijai, Liuksemburgui, Nyderlandams, Portugalijai, Rumunijai, Slovėnijai, Slovakijai, Suomijai, Švedijai, Vengrijai, Vokietijai.
Direktyvoje yra išdėstomos gairės, kurių laikydamasi ES šalis gali sukurti verslo aplinką ir infrastruktūrą, skatinančią visose ekonomikos šakose energiją vartoti efektyviai. Direktyvos nuostatos taikytinos pastatams, transportui, žemės ūkiui ir pramonei. Ja taip pat sudaromos sąlygos plėtoti ir remti energetikos paslaugų rinką reglamentuojant energijos skirstymo tinklų vaidmenį, finansuojant taupymo priemones, formuojant pavyzdinį viešojo sektoriaus vaidmenį ir teikiant informaciją.
Sutarties 226 straipsniu Komisijai suteikiami įgaliojimai imtis teisinių veiksmų prieš įsipareigojimų nevykdančią valstybę narę.
Jeigu Komisija mano, kad galėjo būti pažeisti ES teisės aktai ir dėl to galima pradėti pažeidimų nagrinėjimo procedūrą, ji išsiunčia įsipareigojimų nevykdančiai valstybei narei oficialų pranešimą (pirmą raštišką įspėjimą) ir paprašo iki nurodytos dienos (paprastai per du mėnesius) pateikti savo pastabas.
Atsižvelgdama į atitinkamos valstybės narės atsakymą arba jo negavusi, Komisija gali nuspręsti pateikti valstybei narei pagrįstą nuomonę (paskutinį raštišką įspėjimą). Šioje pagrįstoje nuomonėje aiškiai nurodomos galutinės priežastys, kodėl Komisija mano, kad buvo pažeisti ES teisės aktai, ir valstybė narė raginama per nustatytą laikotarpį (paprastai du mėnesius) imtis priemonių padėčiai ištaisyti.
Jeigu valstybė narė neatsižvelgia į pagrįstą nuomonę, Komisija gali nuspręsti kreiptis į Teisingumo Teismą. Jei Teisingumo Teismas nustato, kad buvo pažeista Steigimo sutartis, pažeidimą padariusi valstybė narė privalo imtis priemonių padėčiai ištaisyti.
Steigimo sutarties 228 straipsniu Komisijai suteikiami įgaliojimai imtis veiksmų prieš valstybę narę, neįvykdžiusią ankstesnio Europos Teisingumo Teismo sprendimo. Šiame straipsnyje taip pat numatyta, kad Komisija gali prašyti Teismo skirti pažeidimą padariusiai valstybei narei piniginę baudą.