• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Dar prieš kelerius metus Seimas sugriežtino Administracinių nusižengimų kodeksą. Tad gyventojams primenama – jei automobilyje kelionės metu atidarysite alkoholinį gėrimą, bauda grės ir vairuotojui, ir keleiviui.

Dar prieš kelerius metus Seimas sugriežtino Administracinių nusižengimų kodeksą. Tad gyventojams primenama – jei automobilyje kelionės metu atidarysite alkoholinį gėrimą, bauda grės ir vairuotojui, ir keleiviui.

REKLAMA

„Bus galima bausti tiek vairuotojus, tiek keleivius. Jeigu tokį pažeidimą daro keli asmenys, tai visi tie asmenys bus baudžiami. 

Ypač jaunimas, iš vasaros laikų, atsidarę langus, išlindę pro langus vartoja alkoholinius gėrimus, trukdo vairuotojui, neleidžia jam susikaupti“, – anksčiau teigė Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis.

Tačiau kaip tokia taisyklė veikia realiai ir kiek dėl jos pažeidimo nubaudžiama vairuotojų ar keleivių?

Baudų sulaukė dešimtys asmenų

Naujienų portalui tv3.lt policijos atstovai patikslino, kiek už alkoholio vartojimą, laikymą ir gabenimą atidarytoje pakuotėje automobilių salonuose (išskyrus transporto priemones, kurių salonas yra stacionariai atskirtas nuo vairuotojo vietos) iš viso buvo paskirta baudų.

Surinkti policijos duomenys atskleidžia, kad už tokio pobūdžio pažeidimus 2023 m. baudos buvo skirtos 31 asmeniui.

Tuo metu pernai už šių įstatymo reikalavimų nesilaikymą buvo skirtos 47 baudos, iš jų – 3 pakartotinai.

Štai kada vairuotojas baudžiamas nebus

Jei nustatytą tvarką pažeis tik keleiviai, vairuotojas baudžiamas nebus. Lietuvoje jau anksčiau galiojo šis draudimas, tačiau kodeksas buvo skylėtas, realybėje neveikė: buvo galima nubausti tik vairuotojus ir tik simboline, dešimties eurų bauda.

REKLAMA
REKLAMA

„Anksčiau buvo galima bausti tik vairuotoją ir vairuotojai dažnai ginčydavo tokį pažeidimą. Sakydami, kad aš nemačiau, negalėjau daryti įtakos, buvau susikoncentravęs į vairavimą“, – tąkart kalbėjo  R. Matonis.

Reidas Vilniuje (nuotr. Broniaus Jablonsko)

Pirmą kartą nusižengus, policija išrašys baudą nuo 40 iki 100 eurų. Dar kartą nusižengus suma didės, bauda sieks nuo 100 iki 140 eurų. Už kodekso pakeitimus vieningai balsavo tiek valdantieji, tiek opozicija.

REKLAMA

„Turėkit rankoje tą alų, bet turėkit jį neatidarytą. Jeigu jūs važiuojat iš taško A į tašką B, tai jūs važiuojat tam, kad nuvažiuoti kažkur. Jeigu norit kažką švęsti, tai švęskit ten, bet ne kelyje.

<...> Blaško vairuotoją, vairuotojas psichologiškai yra stresuojamas, nes jis girdi viską, o jeigu jam reikia sekti kelią, jam reikia sekti, kas darosi kelyje, šalia jo, gali iš šono pėstysis, dviratininkas, paspirtukas iššokti“, – anksčiau yra teigęs Seimo narys, socialdemokratas Julius Sabatauskas.

„Tikrai būdavo atvejų kartais, kai tie asmenys gerdami salone įkalbėdavo arba duodavo alkoholio išgerti ir vairuotojui“, – tikino R. Matonis. 

Policija žada vadovautis protingumo principu, kiekvieną atvejį vertins individualiai. Jeigu blaivas žmogus norės nusivežti prasuktą, nugertą degtinės butelį, pareigūnai jo tikrai nebaus.

REKLAMA
Vakar nebuvo straipsnio apie baudas, jau maniau kažkas negero šalelėj mūsų vyksta... Dabar nurimau, pasirodo viskas ok..
Visur viskas prasilenkia su logika
gere,tas gers ir dzin tos baudos ar kazkoks saugumas. Kas vairavo ir yra adekvatus,gali tam automobilyje ir pilnos dezes buti alko..
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų