Taip pat oficialiame rašte teigiama, kad nenaudojamą turtą nuomos sutartyje numatyta tvarka planuoja grąžinti nuomotojui – savivaldybei.
Šildymo sezono metu jau lapkričio ir gruodžio mėn. įmonėje bus vykdoma reorganizacija, kurios pasekmėje nuo 2016m. sausio 1 d. sumažinama apie 120 pareigybių. Tai aukštos kvalifikacijos inžinerinis techninis personalas dešimtmečius kaupęs ir puoselėjęs sudėtingų elektros ir šilumos gamybos technologinių įrenginių eksploatacijos patirtį.
„Mums sunkiai suprantama politinių sprendimų nauda gaminant elektros energiją žiemą šildyti Elektrėnų marias, o Vilniaus miestą šildyti deginant brangias dujas miegamųjų rajonų apsuptyje esančių ir seniai neeksploatuotų katilų pakurose. Mes gerai suvokiame, kad sudėtingi Vilniaus trečiosios elektrinės elektros ir šilumos gamybos technologiniai įrengimai su visomis milijoninėmis pastarųjų metų modernizacijų investicijomis be kvalifikuoto aptarnaujančio personalo neišvengiamai virs metalo laužu , o įvertinus, kad tai vyks viduržiemį, šis griūties procesas labai greitai taps negrįžtamu“, - įrodinėja Vilniaus energetikų profesinės sąjungos pirmininkas Vidas Bauševičius
Pasak pašnekovo, piliečių išrinktų politikų sprendimai nulems, ar Vilniaus trečiosios kogeneracinės elektrinės įrenginiai - šimtamilijoninis valstybės (savivaldybės) turtas tikrai taps niekam nereikalinga metalo laužo krūva. Kiek tokia griūtis įtakos šilumos kainas ir koks bus sistemų darbo patikimumas Vilniaus miesto gyventojai patirs jau artimiausiomis žiemomis.
„Mes neprašome visuomenės pagalbos ar užuojautos darbuotojams, žinant visuomenės požiūrį į šilumininkus, tai būtų beprasmiška. Mūsų profesinė ir pilietinė pareiga informuoti visuomenę apie situaciją ir galimos griūties pavoju. Visuomenės pilietinė priedermė pareikalauti iš politikų atsakomybės už sprendimų pasekmes“, - teigė V. Bauševičius pridurdamas, kad jeigu vyriausybė dar nori kažką padarytai tai gali dar per šias kelias dienas, kol žmonės neišvyko svetur ar nesusirado kitų darbų apkeisti savo sprendimus.