• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) ir „LTG Link“ kviečia gyventojus atsisakyti seno, taršaus automobilio ir pasinaudoti dar viena tvaresnio keliavimo alternatyva, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) ir „LTG Link“ kviečia gyventojus atsisakyti seno, taršaus automobilio ir pasinaudoti dar viena tvaresnio keliavimo alternatyva, rašoma pranešime žiniasklaidai.

REKLAMA

Sunaikinus seną M1 klasės transporto priemonę, 1000 eurų kompensaciją nuo šiol galima panaudoti ne tik įsigyjant dviratį, paspirtuką ar viešojo transporto bilietus, bet ir kelionėms geležinkeliais Lietuvoje.  

„Dirbome ne vienerius metus, kad pagaliau gyventojams galėtume pasiūlyti galimybę iš taršaus automobilio persėsti į traukinį. Iki šiol populiariausia kompensacijos forma buvo elektrinių paspirtuku įsigijimas, tikimės, kad kelionės traukiniais sulauks ne mažesnio populiarumo. Kviečiu visus pasinaudoti šia galimybe ir patirti keliavimo traukiniais privalumus“, – sako Agnė Markauskienė, APVA Žaliosios transformacijos departamento vadovė.   

Štai ką reikėtų padaryti

Pareiškėjas, norintis sulaukti kompensacijos turi sunaikinti M1 klasės automobilį, kurio savininku ar (ir) valdytoju buvo ne trumpiau kaip 12 mėn. iki 2023 m. birželio 1 d. Sunaikinus automobilį, turi būti išduotas eksploatuoti netinkamos transporto priemonės sunaikinimo pažymėjimas. Transporto priemonės techninė apžiūra turi galioti ne trumpiau kaip iki 2023 m. lapkričio 18 d.  Kompensacija už automobilį su tuo pačiu identifikavimo numeriu (VIN) gali būti išmokama tik vieną kartą. 

REKLAMA
REKLAMA

Atidavus automobilį sunaikinimui, reikėtų įsigyti „LTG Link“ dovanų kuponą(-us) kelionėms traukiniu už pasirinktą sumą, bet ne didesnę kaip 1000 eurų, bei savitarnos sistemoje atsisiųsti sąskaitą faktūrą. Turint reikiamus dokumentus, prašymas kompensacijai pildomas APVIS aplinkoje.  

REKLAMA

APVA primena, kad sunaikinus seną automobilį 1000 eurų kompensacija gali būti skiriama ne tik geležinkelio, bet ir kitiems viešojo transporto (autobusų, troleibusų) bilietams įsigyti, dviračių, paspirtukų ir lengvųjų automobilių dalijimosi paslaugoms apmokėti. Kompensacija taip pat skiriama perkant elektrinį dviratį, triratį, keturratį ar paspirtuką bei įprastą (ne elektrinį) dviratį.

Už kompensacinę išmoką galima įsigyti ne daugiau kaip 2 vnt. šių netaršių transporto priemonių. Atkreiptinas dėmesys, kad kompensacijos sumą galima išskirstyti ir kelioms paslaugoms, produktams apmokėti, pavyzdžiui už dalį skiriamos sumos įsigyti viešojo transporto bilietų, o už likusią – minėtą netaršią transporto priemonę.   

Kompensacijoms už taršaus automobilio atsisakymą iš Klimato kaitos programos skirta 8 mln. eurų. Paraiškos priimamos iki 2025 m. pabaigos arba kol pakanka kvietimui numatytų lėšų. 

Persėsti, kad ir taršaus bet asmeninio automobilio ant paspirtuko, dviračio ar traukinio visai viliojanti perspektyva. Reikia būti reto bukumo, kad sugalvoti tokią nesąmonę
jo blyn is kaimo kur nevaziuoja nei vienas autobusas as vazinesiu ziema 35km paspirtuku jums gal su galva negerai
Aplinkos apsaugos nesugeba išsilaikyti teisių ir geba važiuoti tik paspirtuku tai dar nereiškia, kad ir visa likusi tauta tokia pati
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų