• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prieš metus „Ekonomika.lt“ pirmą kartą Lietuvos istorijoje publikavo turtingiausių šalies verslininkų šimtuką. Tęsdami tradicijas skelbiame naują, per metus gerokai pakitusį sąrašą.

REKLAMA
REKLAMA

Naujojo sąrašo antrojoje pozicijoje nebeliko prieš metus turtingiausiuoju skelbto, dabar anapus išėjusio „Achema grupės“ prezidento Bronislovo Lubio. Neseniai paaiškėjo, kad didžiosios dalies šio milžiniško verslo paveldėtoja tapo jo sutuoktinė Lyda Lubienė.

REKLAMA

Vienu įdomiausių praėjusių metų įvykių, gerokai supurčiusių akcijų rinką, tapo „Sanito“ pardavimas. Praėjus metams nuo vieno didžiausių Lietuvoje sandorių – „Fermento“ pardavimo – pagrindiniai AB „Sanitas“ akcininkai – rizikos ir privataus kapitalo fondai „Citigroup Venture Capital International“, „Amber Trust II S.C.A.“ bei AB „Invalda“ – ir būrys privačių asmenų pasirašė galutinę akcijų pirkimo ir pardavimo sutartį su Kanados farmacine įmone „Valeant Pharmaceuticals International, Inc“. Už vieną vardinę akciją buvo mokama 34,71 lito. Dėl šio sandorio Lietuva praturtėjo ne vienu milijonieriumi.

REKLAMA
REKLAMA

Savaitraštis pirmą kartą į turtingiausiųjų sąrašą traukia mecenatą Saulių Karosą ir skelbia turtingiausiu šalies žmogumi. Iš naftos verslo susikrovęs didelį kapitalą verslininkas vis daugiau investuoja Lietuvoje.

Praeityje S. Karosas užsiėmė naftos prekybos tarpininkavimu, turėjo tanklaivių verslą. Jam priklauso prabangūs namai Šveicarijoje, Ispanijoje, Čekijoje, viena didžiausių Europoje antikvarinių automobilių kolekcija (užsienietiški saugomi Vokietijoje, sovietiniai – Lietuvoje). Verslininkas turi išskirtinių vynų rūsius, privatų lėktuvą. Lietuvoje jam priklauso Jusinės vandens malūno svečių namai, kurio pradinė kaina (vėliau gerokai ūgtelėjusi) buvo 34,5 mln. litų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Atgarsiai

Praėjusiais metais paskelbus šimto turtingiausiųjų Lietuvos piliečių sąrašą, buvo priverstas atsistatydinti jame atsidūręs tuometinis ūkio ministras Dainius Kreivys. Paviešinus informaciją apie jo turtus, jis puolė viską neigti, vėliau – taisyti savo turto deklaracijas.

REKLAMA

D. Kreivys atsistatydinimo pareiškimą parašė kovo 9 dieną, po Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos sprendimo, kad jis supainiojo viešuosius ir privačius interesus ir pažeidė tarnybinę etiką, kai skyrė Europos Sąjungos lėšų dviem sostinės mokykloms renovuoti. Renovavimo konkursus buvo laimėjusi ministro motinos iš dalies valdoma įmonė.

REKLAMA

Nauji veidai

Šiemetį milijonierių sąrašą papildė dar viena nauja pavardė, kuri turėtų nustebinti ne tik eilinius piliečius, bet ir atitinkamas tarnybas. Tai buvęs „Leo LT“ valdybos pirmininkas ir „Lietuvos energijos“ generalinis direktorius Rymantas Juozaitis. Jis, dirbdamas strateginėje šalies įmonėje, sugebėjo sukaupti neįtikėtinų turtų. „Ekonomika.lt“ žiniomis, jo šeimai priklauso 17 žemės sklypų Kretingos rajone, Užpelkių kaime, patalpos ir butai Vilniuje (2), Kaune (1), Palangoje (1), žemės sklypas su statiniais Vilniuje, prestižiniame Laurų kvartale bei Palangoje, Vanagupės gatvėje, žemės sklypai Kaune ir Palangoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

R. Juozaičio šeimai priklausanti bendrovė ENG valdo du statinius Elektrėnuose, 4 žemės sklypus su statiniais Ignalinos rajone, Rimšės seniūnijoje. Ten pat ENG priklauso ir 3 žemės sklypai. Šeima dar valdo 3 žemės sklypus Vilniaus pašonėje ir vieną Varėnos rajone.

Kitai šios šeimos bendrovei „Ekopartneris“ priklauso beveik 3 ha žemės Jonavoje, o „RAY Investments“ – sklypai Elektrėnuose ir Kaune.

REKLAMA

Šiuo metu Pasaulio energetikos tarybos Lietuvos komiteto pirmininko R. Juozaičio šeimai tiesiogiai ir per susijusius asmenis priklauso bendrovės UAB ENG, UAB „Palanga CITY“, UAB „Ekopartneris“, UAB „Elektrėnų energetikos remontas“, UAB „Svinda“, AB „Požeminiai darbai“ ir kt. Vien už UAB Energetikos realizacijos centro akcijų pardavimą buvusio Lietuvos strateginės įmonės vadovo šeima uždirbo iki 80 mln. litų.

REKLAMA

Plačiau apie R. Juozaičio turtą ir milijoninius projektus „Ekonomika.lt“ papasakos kitame numeryje.

SĄRAŠAS:

1. Saulius Karosas, „SK Impex“ įmonių grupė – apie 4 mlrd. litų

S. Karosas (nuotr. Elta)S. Karosas (nuotr. Elta)

„Kai Šveicarijoje sukūriau naftos verslo tarpininkavimo kompaniją, penkiolika metų kasdien dirbdavau po vienuolika valandų. Kompanijos apyvarta per metus siekė šešis milijardus dolerių. Pagal šiuos duomenis, Atlanto regione mano kompanija buvo antroje vietoje, bet dabar naftos prekyba nebeužsiimu, dabar Ženevos biure valdomi mano aktyvai ir investicijos“, – viename interviu sakė verslininkas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

S. Karosui Lietuvoje priklauso „SK Impex“ įmonių grupė, Medicinos bankas, Grožio terapijos ir chirurgijos klinika, bendrovė „Turto garantas“. 1998 m. jis įkūrė savo vardo labdaros ir paramos fondą. Praėjusių metų viduryje S. Karosas Kipro bendrovei „Servolian Investments“ pardavė jam priklausiusią aviacijos kompaniją „Aurela“. Verslininko valdomo kapitalo dalį išaugino ir neseniai parduotas tanklaivių verslas.

REKLAMA

2. Dmitrijus Buriakas, „BS Holding“ – apie 3,2 mlrd. litų

D. Buriakas (kairėje) (nuotr. Elta)D. Buriakas (kairėje) (nuotr. Elta)

Į „B&S Holding Group“ (Austrija) įeina Rusijos, Austrijos, Šveicarijos, Ukrainos, Kipro, Lietuvos įmonės.

Pagrindinė šio verslininko Lietuvos piliečio veikla šiuo metu koncentruota Ukrainoje.

Kompanija „DeVision“ Ukrainoje šiuo metu plėtoja prekybos centrų, viešbučių, gyvenamųjų kompleksų, sporto arenų projektus.

REKLAMA

Balandį Ukrainoje pradės veikti 24 tūkst. kv. m verslo centras „Europa“, gegužę Kijeve duris atvers 4 žvaigždučių viešbutis „Ramada“. Šiuo metu „DeVision“ taip pat projektuoja ir greitai pradės statyti 19 tūkst. vietų sporto ir pramogų areną, kurioje bus organizuojamos 2015 metų Europos krepšinio čempionato Ukrainoje finalinės varžybos.

REKLAMA
REKLAMA

Lietuvoje D. Buriakas kontroliuoja vaistažolių arbatas gaminančią bendrovę „Švenčionių vaistažolės“, sporto ir pramogų centrą Vilniuje „Forum Palace“, intensyviai dirba su naujais viešbučių projektais Vilniuje ir Kaune.

3. Nerijus Numavičius, „Vilniaus prekybos“ grupė – apie 2,7 mlrd. litų

N. Numavičius (nuotr. Elta)N. Numavičius (nuotr. Elta)

Pernai UAB „Vilniaus prekyba“ (VP) reorganizuota į keturias įmones – po atskyrimo nuo VP įsteigtas UAB „Entaras“, „NVP projektai“ ir „Patria Holdings“ bei toliau su mažesniu įstatiniu kapitalu veikiančią VP. VP liko finansus kontroliuojanti bendrovė, o naujai įkurtos bendrovės kontroliuoja mažmeninių prekybos centrų valdytoją UAB „Maxima grupė“ ir vaistinių tinklo valdytoją UAB „Euroapotheca“.

Registrų centro duomenimis, „Entaro“ ir „NVP projektų“ įstatinis kapitalas sudaro po 437,545 mln. litų. „Patria Holdings“ įstatinis kapitalas yra 437,547 mln. litų, VP įstatinis kapitalas po reorganizavimo – 588,554 mln. litų.

Pasak RC, UAB „Vilniaus prekybos mažmena“ valdo 100 proc. „Euroapothecos“ akcijų, 100 proc. „Maxima grupės“ akcijų priklauso VP.

„Maxima grupė“ valdo mažmeninės prekybos įmones „Maxima LT“, „Maxima Latvia“, „Maxima Eesti“, „Maxima Bulgaria“, statybinių ir apdailos medžiagų bei namų apyvokos reikmenų prekybos tinklą UAB „Ermitažas“, keletą nekilnojamojo turto įmonių. Šiuo metu „Maxima grupė“ perka 24 parduotuvių tinklą valdančią Lenkijos bendrovę „Aldik Nova“.

REKLAMA

4. Raimondas Tumėnas, „BT Invest“ – apie 1,3 mlrd. litų

Prieš keletą metų jis su kolega Igoriu Bezzubu (mirė 2010 m. balandį) už 1,4 mlrd. litų kompanijai „PepsiCo“ pardavė Ukrainoje įsteigtą sulčių gamybos bendrovę „Sandora“. Per Vilniuje įkurtą įmonę „BT Invest“ jis įsigijo prekybos centrus „Raincentr“, „Dikij Miod“ ir prekybos tinklą „Alen“, o 2009 metų vasarą atidarė naują prekybos centrų tinklą „Novus“. Iki šių metų pradžios buvo planuota Ukrainoje atidaryti 20 „Novus“ prekybos centrų.

„BT Invest“ įsigijo dviejų didelių Kijevo nekilnojamojo turto vystytojų akcijų paketus. Dabar atliekama įmonių integracija, kuriai pasibaigus jungtinė įmonė bus viena didžiausių Ukrainos nekilnojamojo turto bendrovių.

Verslininkas valdo pastatą pačioje Vilniaus širdyje – Gedimino pr. 35, prieš 100 metų vadintą Pirklių klubu. Vienas pašnekovas, nenorintis skelbti pavardės, teigė, kad šis verslininkas ne kartą norėjo susitikti ir kalbėti su Lietuvos valdininkais apie investicijas Lietuvoje, bet šie taip ir nerado laiko.

5. Tautvydas Barštys, „KG Group“, „Kauno grūdai“ – apie 850 mln. litų

T. Barštys (nuotr. Elta)T. Barštys (nuotr. Elta)

T. Barštys – vienas pagrindinių „KG Group“ akcininkų.

„KG group“ 2011 metais viršijo 1 mlrd. litų apyvartą, o šiemet planuoja paaugti dar 30 proc. ir įsitvirtinti maisto produktų, ne tik žaliavų rinkose.

REKLAMA

Didžiausią postūmį jiems davė nauji verslai – jie užėmė 20 proc. trąšų, žemės ūkio chemikalų rinkos. Didėjo ir eksportas: laimėjo tiekimo sutartis Baltarusijoje, sėkmingai dirba Latvijoje, didina mastus Lenkijoje. Grupė eksportuoja į 30 valstybių. Pernai vien iš eksporto įmonių grupė jau gavo 311 mln. litų pajamų.

Neseniai už 1 litą įmonių grupė perėmė ketvirtadalį Vievio paukštyno akcijų ir įmonės kontrolę, taip pat įsigijo vienintelę Baltijos šalyse maltų džiūvėsių gamintoją „Šlaituva“, su viena Kinijos kompanija steigia bendrą įmonę Olandijoje, kurios planuojama metinė apyvarta – 160 mln. litų.

„KG Group“ priklauso Vilniaus paukštynas, Kaišiadorių paukštynas ir „Kauno grūdai“.

6. Stanislavas Michniewičius, „Sanitex“ – apie 800 mln. litų

Lenkų kilmės verslininkas valdo šios vienos didžiausių Lietuvoje didmeninės prekybos įmonių 52,63 proc. akcijų paketą.

Apie savo veiklą informacijos neteikianti bendrovė paskutinį kartą rezultatus paskelbė 2009 metais. Tuomet „Sanitex“ pajamos siekė 989 mln. litų.

Praėjusiais metais „Sanitex“ įsitvirtino Latvijoje įsigydama Latvijos didmenininkės „Avers Centrs“ akcijų, kurios metinė apyvarta siekia apie 172 mln. litų. „Avers Centrs“ – jau antrasis „Sanitex“ pirkinys Latvijoje. 2010 metais Lietuvos bendrovė įsigijo maisto, alkoholio, tabako didmeninės prekybos bendrovę „B&S Baltics“, vėliau ji pakeitė pavadinimą į „Karsten-Baltics“. „Sanitex“ yra pranešęs, kad perka ir pagrindinį Latvijos tabako didmenininką LLTT.

REKLAMA

7. Dainius Dundulis, „Norfos“ įmonių grupė – apie 800 mln. litų

D. Dundulis (nuotr. Elta)D. Dundulis (nuotr. Elta)

D. Dundulis valdo 93 proc. „ Norfos mažmenos“ akcijų. Jam priklauso 93 proc. UAB „Rivona“ akcijų. „Rivona“ yra pagrindinė UAB „Norfos mažmena“ tiekėja. Ji valdo keletą gamybos padalinių: Alytaus pieninę, „Alytaus konservus“ ir Rokiškio kulinarijos gamybinį padalinį. „Rivonos“ 2010 metų prekių ir paslaugų pardavimas siekė 1,166 mlrd. litų.

„Norfos mažmenos“ apyvarta 2011 metų sausį – rugsėjį siekė 943,5 mln. litų be pridėtinės vertės mokesčio. Konsoliduotas „Norfos“ įmonių grupės prekių ir paslaugų pardavimas per tris šių metų ketvirčius pasiekė 1,8 mlrd. litų be pridėtinės vertės mokesčio (PVM) – t. y. 1,99 proc. daugiau nei per tą patį laikotarpį pernai. Šiuo metu „Norfos mažmenai“ priklauso 125 prekybos centrai.

8. Lydija Lubienė, „Achema group“ – apie 750 mln. litų

L. Lubienė (nuotr. Elta)L. Lubienė (nuotr. Elta)

Didžiausio lietuviško kapitalo koncerno „Achema grupė“ prezidentui Bronislovui Lubiui iškeliavus anapus, iškilo būtinybė pasidalyti verslo patriarcho valdytą turtą. Vienas didžiausių lietuviško kapitalo koncernų „Achemos grupė“ buvo sukoncentruotas vienose rankose. B. Lubys valdė 62 proc. „Achemos grupės“ dalį. Gruodžio pradžioje pusė šių akcijų perėjo L. Lubienės nuosavybėn. Likusios 31 proc. akcijų ir toliau užregistruotos B. Lubio vardu.

REKLAMA

Šiuo metu koncerno turtas vertinamas daugiau nei 2 mlrd. litų. 2010 pajamos siekė 3 mlrd., o pelnas – 88 mln. litų. Koncernas valdo daugiau kaip 30 įmonių.

9. Žilvinas Marcinkevičius, „Vilniaus prekybos“ grupė – apie 750 mln. litų

Ž. Marcinkevičius (nuotr. Elta)Ž. Marcinkevičius (nuotr. Elta)

Ž. Marcinkevičius valdo 13,8 proc. „Vilniaus prekybos“ ir 13,6 proc. „NDX energijos“ akcijų. Kilus konfliktui su pagrindiniu akcininku N. Numavičiumi, jis išvyko gyventi į Airiją, bet iš VP akcininkų gretų nepasitraukė.

Praėjusiais metais vienas iš „Vilniaus prekybos“ ir „NDX energijos“ įkūrėjų ir akcininkų Žilvinas Marcinkevičius įsigijo namą Vilniaus Laurų gatvės komplekse.

Birželio pradžioje „Vilniaus prekyba“ visas turėtas „Maxima grupės“ akcijas, kurių nominali vertė siekė 3,358 mlrd. litų, perleido „Vilniaus prekybos mažmenai“ ir Estijos bendrovei „Franmax“ – jos valdo atitinkamai 99,5 proc. ir 0,5 proc. akcijų.

10. Visvaldas Matijošaitis, „Vičiūnų“ įmonių grupė – apie 600 mln. litų

V. Matijošaitis (nuotr. Elta)V. Matijošaitis (nuotr. Elta)

„Vičiūnų“ įmonių grupė laikoma viena didžiausių ir ekonomiškai stipriausių Europoje krabų lazdelių ir kitų produktų iš surimio bei žuvies gamintoja. Grupę sudaro 47 įmonės 17 pasaulio šalių. Produkciją gamina 6 grupės fabrikai. 85 proc. parduodamos produkcijos sudaro eksportas.

REKLAMA

2011 m. grupė pasiekė 2 mlrd. litų nekonsoliduotą apyvartą – tai beveik 20 procentų daugiau negu pernai.

Šiemet įmonės pradės dviejų gamyklų Kaune ir Telšiuose statybą. Taip pat ruošiamasi dar 2–3 gamybos įmonių statybai 2014–2015 metais. Iš viso investicijoms šiemet skirs 70 milijonų litų.

11. Vidmantas Kučinskas, ,,Arvi ir ko“ – apie 500 mln. litų

V. Kučinskas (nuotr. Elta)V. Kučinskas (nuotr. Elta)

,,Arvi“ įmonių grupė jungia apie 20 Lietuvos ir užsienio bendrovių – nuo kalakutų auginimo, mineralinių trąšų, cukraus, kombinuotų pašarų, biodyzelino gamybos, mėsos bei šalutinių gyvūninių produktų perdirbimo iki logistikos, žemdirbių aptarnavimo centrų, viešojo maitinimo, viešbučių ir kitų veiklos sričių. Jai atstovauja ,,Arvi kalakutai“, ,,Arvi fertis“, ,,Arvi cukrus“, ,,Marijampolės pašarai“, ,,Rietavo veterinarinė sanitarija“ bei Baltijos žemės ūkio verslo institutas.

Įmonių grupė yra investavusi Baškirijoje, turi trąšų gamyklą Kaliningrade.

12. Sergejus Rachinšteinas, „Serneta“, „Everita“ – apie 500 mln. litų

S. Rachinšteinas (nuotr. Elta)S. Rachinšteinas (nuotr. Elta)

Jis laikomas vienu turtingiausių šešėlinių Lietuvos verslininkų. Jam priklauso apie 30 patalpų, kuriose įsikūrę garsūs nuomininkai: prekybos centrai „Norfa“, „Rimi“ ir „Maxima“. Jo valdomi prekybos centrai vertinami 200 mln. litų. Šiam vilniečiui taip pat priklauso daugybė įmonių ne tik Lietuvoje, bet ir Latvijoje, Rusijos Kaliningrado srityje.

REKLAMA

Praėjusių metų pabaigoje elito vakarėlių ir žiniasklaidos dėmesio vengiantis žydų tautybės verslininkas su dar septyniais asmenimis buvo teisiamas dėl apgaulingos apskaitos tvarkymo, nusikalstamo susivienijimo organizavimo, dokumentų klastojimo ir kitų nusikaltimų.

13. Vladimiras Romanovas, „Ūkio bankas“ – apie 400 mln. litų

V. Romanovas (nuotr. Elta)V. Romanovas (nuotr. Elta)

Po komercinio banko „Snoras“ nacionalizavimo didžiausio akcininko Vladimiro Romanovo valdomo Ūkio banko akcijų kaina Vilniaus vertybinių popierių biržoje sumenko beveik trečdaliu (32,9 proc.), o banko rinkos vertė (kapitalizacija) – iki 158 mln. litų. Aprimus aistroms banko vertė vėl pradėjo augti. Pasitikėjimą Ūkio banku padidino ir Lietuvos banko leidimas Ūkio bankui užregistruoti iki 345,824 mln. litų padidintą akcinį kapitalą

Ūkio bankas neskelbė, kas investavo į jo kapitalą, bet rinkos dalyviai spėja, kad didžiausias pirkėjas buvo V. Romanovas ar su juo susiję asmenys.

.14. Vladas Numavičius, „Vilniaus prekybos“ grupė – apie 400 mln. litų

„Vilniaus prekybos“ akcininkas turtais neatsilieka nuo brolio Nerijaus. Jis valdo 24,6 proc. VP akcijų. Nuo 2009 metų jis tapo vienos iš VP įmonių – turto valdymo bendrovės „Entrita“ – vadovu. Jam taip pat priklauso „Eva Grupe“ kontrolinis akcijų paketas. Tikėtina, kad tik dalis jo valdomų akcijų yra asmeninės, o kitos realiai priklauso broliui Nerijui, nes dėl skyrybų su žmona jos buvo perrašytos broliui.

„Vilniaus prekybos“ prezidentas Nerijus Numavičius valdo 53 proc. įmonės akcijų paketą. Vladui Numavičiui priklauso 8,4 proc., Žilvinui Marcinkevičiui – 13,8 proc., Ignui Staškevičiui – 2 proc. akcijų. Su ja susijusios bendrovės EAE, „Taikos projektas“ ir „Maisto tiekimas“ valdo atitinkamai 7,2 proc., 9,8 proc., ir 2 proc., o „Bertona Holdings“ – 3,6 proc. akcijų.

15. Ramūnas Karbauskis, „Agrokoncernas“ – apie 390 mln. litų

R. Karbauskis (nuotr. Elta)R. Karbauskis (nuotr. Elta)

R. Karbauskis valdo 100 proc. „Agrokoncerno“ akcijų. Koncernas vienija 27 bendroves. 2009 metais „Agrokoncerno“ pajamos siekė beveik 1,1 mlrd. litų, per metus koncernas uždirba 25 mln. litų grynojo pelno. R. Karbauskis taip pat yra vienvaldis bendrovės „Agrokoncerno grūdai“, kuri 2009 metais turėjo 0,5 mlrd. pajamų, akcininkas.

„Agrokoncerno“ grupė veiklą Lietuvoje plėtoja penkiuose didžiuosiuose ir penkiuose mažuosiuose žemės ūkio centruose bei dešimtyje atskirų agrocheminio aptarnavimo ir žemės ūkio produkcijos supirkimo bazių.

16. Audrius Jozėnas, farmacijos verslas – apie 375 mln. litų

A. Jozėnas Kazachstane gyvena ir dirba nuo 1995 metų. Jis ten užsiėmė farmacijos verslu, prisidėjo kuriant Kazachstano teisinę bazę šioje srityje, inicijavo ir vadovavo Kazachstano farmacijos produkcijos importuotojų asociacijai. Jis pelningai pardavė savo farmacinį verslą ir dabar yra vienas didžiausių Vidurio Azijoje dirbančių lobistų.

Šiuo metu A. Jozėnas yra Tarptautinės reklamuotojų asociacijos prezidentas, Kazachstano tautų asamblėjos narys, Pasaulio lietuvių bendruomenės dvyliktojo Seimo narys. A.Jozėnas vadovauja Almatos srities ir miesto lietuvių bendruomenei.

17. Jonas Garbaravičius, „Scaent Baltic“ – apie 320 mln. litų

J. Garbaravičius (nuotr. Elta)J. Garbaravičius (nuotr. Elta)

J. Garbaravičiui ir jo šeimos nariams priklauso UAB „Scaent Baltic“ kontrolinis 51 proc. akcijų paketas.

Investicijų bendrovės „Scaent Baltic“ valdomos įmonės, veikiančios finansų, energetikos, leidybos bei investicijų srityse, per pirmąjį 2011 metų pusmetį, neaudituotais duomenimis, gavo 645,7 mln. litų pajamų. Tai 56 proc. daugiau nei per tą patį praėjusių metų laikotarpį, kai pajamos siekė 415 mln. litų. 2011 metais „Scaent Baltic“ investavo į atsinaujinančią energetiką ir su ilgamete partnere energetikos sektoriuje Rusijos bendrove „Inter RAO JES“ įsigijo vieną didžiausių Lietuvoje, Kretingos rajone, veikiantį 30 MW instaliuotos galios vėjo jėgainių parką. Dėl besiplėtojančios elektros biržos ir konkurencijos didėjimo, augančių elektros kainų Rusijoje „Inter Rao Lietuva“ prekybos pelningumas mažėja.J. Garbaravičius su partneriais investuoja į atsinaujinančios energetikos verslus Švedijoje, Suomijoje ir Lenkijoje.

„Scaent Baltic“ su partneriais Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir Airijoje valdo daugiau nei 25 įmones, veikiančias finansų, energetikos, leidybos bei investicijų sektoriuose.

18. Gvidas Drobužas, „Panevėžio keliai“ – apie 300 mln. litų

G. Drobužas (nuotr. Elta)G. Drobužas (nuotr. Elta)

G. Drobužas valdo 28,47 proc. AB „Panevėžio keliai“ akcijų, taip pat yra 13 kitų bendrovių, kurių dauguma užsiima kelių tiesimu, jų priežiūra, akcininkas. „Panevėžio keliai“ 2010 metais uždirbo 565,2 mln. litų konsoliduotų pardavimo pajamų. Grynasis pelnas siekė 16,1 mln. litų. Šiuo metu plėtojamas „Panevėžio kelių“ ir Panevėžio statybos tresto antrinės įmonės „PST Investicijos“ vykdomas nekilnojamojo turto plėtros projektas Kaliningrade. Čia, 50 ha sklype, kuriamas naujas daugiafunkcis kvartalas, infrastruktūros objektų statybą tikimasi pradėti dar šiemet.

Investicijos į pirmąjį etapą, apimantį didžiausio regione 90 tūkst. kvadratinių metrų prekybos, pramogų ir laisvalaikio centro statybą, sieks apie 350 mln. litų.

19. Saulius Butkus, „Sanitex“ – apie 300 mln. litų

S. Butkus valdo 21,11 proc. „Sanitex“ akcijų, taip pat daug nekilnojamojo turto. 2009 metų pabaigoje „Sanitex“ valdė 30,38 proc. investicijų bendrovės „Hermis Capital“ akcijų, 27,03 proc. investicijų įmonės „Avesko“, taip pat po 50 proc. nekilnojamojo turto bendrovių „RE invest“, STV, „DM Valda“, „Kvadrum“, „Elniaragė“ ir Latvijos prekybos bendrovės „Sirowa Baltic Trading“ akcijų. Įmonių grupėje „Sanitex“ yra keturios antrinės ir 24 asocijuotos įmonės.

20. Ivanas Paleičikas, „Lukoil Baltija“ – apie 270 mln. litų

I. Paleičikas (nuotr. Elta)I. Paleičikas (nuotr. Elta)

100 proc. „Lukoil Baltijos“ akcijų valdo Nyderlanduose registruota bendrovė „Lukoil Europe Holdings B.V.“, kurios pagrindinis steigėjas yra šis verslininkas. Registrų centro duomenimis, 2009 metais šios bendrovės pajamos siekė beveik 1,3 mlrd. litų. Naujesnių duomenų „Lukoil Baltija“ nepateikė.

21. Darius Mockus, koncernas „MG Baltic“ – apie 270 mln. litų

Koncerno Koncerno „MG Baltic“ prezidentas D. Mockus. Piotro Romančiko (ELTA) nuotr. (nuotr. Balsas.lt)

Jis – vienintelis keturis holdingus valdančio koncerno akcininkas. Registrų centro duomenimis, 2009 metais koncerno pardavimo pajamos siekė 1,4 mlrd. litų. Pernai iš holdingų valdomų bendrovių geriausi rezultatai buvo „Aprangos“ grupės, kuri per 9 mėnesius uždirbo 14,8 mln. litų grynojo pelno – beveik 2,5 karto daugiau nei pernai sausį – rugsėjį.

Niekaip neatsitiesia netiesiogiai valdomas alkoholio gamintojas „Stumbras“: jis pernai uždirbo 16,7 mln. litų grynojo pelno – 28 proc. mažiau nei 2009 metais. 2010 m. gautos pardavimo pajamos siekė 100,34 mln. litų – 15,7 proc. mažiau nei užpernai.

22. Ilja Laursas, Getjar.com – apie 260 mln. litų

Tarptautinės kompanijos „GetJar“ vadovas Ilja Laursas (Fotodiena/Simona Švitros nuotr.) (nuotr. Balsas.lt)Tarptautinės kompanijos „GetJar“ vadovas Ilja Laursas (Fotodiena/Simona Švitros nuotr.) (nuotr. Balsas.lt)

Nors į Getjar.com kompaniją investavo amerikiečių „Private euity“ fondai, o pati bendrovė persikėlė į JAV, Silicio slėnį, bet kompanijos kontrolinis akcijų paketas iki šiol priklauso I. Laursui. Ši kompanija užima antrą vietą pasaulyje pagal išplatintas programas mobiliesiems telefonams.

Pats I. Laursas buvo pripažintas Europos metų vadovu. Jam vadovaujant „GetJar“ tapo didžiausia pasaulyje atvira mobiliųjų aplikacijų platforma ir varžosi su tikrais šios srities milžinais – „Apple“, „Microsoft“, „Google“, „Nokia“. Kompanijos apyvarta per metus auga apie 300 proc.

23. Augustinas Rakauskas, „Senukų“ prekybos centrų grupė – apie 250 mln. litų

 Augustinas Rakauskas. Aliaus Koroliovo (ELTA) nuotr. (nuotr. Balsas.lt) Augustinas Rakauskas. Aliaus Koroliovo (ELTA) nuotr. (nuotr. Balsas.lt)

A. Rakauskas valdo 50 proc. SPC akcijų. 92 visoje Lietuvoje veikiantys „Senukų“ prekybos centrai ir „Statybų duonos“ parduotuvės užima daugiau kaip 25 proc. Lietuvos statybos ir buities prekių rinkos. Paskutiniais 2009 metų duomenimis, kuriuos skelbė ši bendrovė, mažmeninės prekybos mastai siekė 892 mln. litų. Palyginti su 2008 metais, pardavimas krito kone perpus. Panašu, kad nepalanki padėtis rinkoje ir toliau neigiamai veikia įmonės rezultatus.

Praėjusiais metais A. Rakauskas su šeima netoli Alanijos atidarė prabangų viešbutį „Villa Augusto“. Viešbutyje yra 20 kambarių bei apartamentų, konferencijų salė, SPA centras – „Augusto SPA“, lauko baseinas.

24. Jolanta Blažytė, koncernas „Vikonda“ – apie 250 mln. litų

1. Jolanta Blažytė (TV3 nuotr.) (nuotr. Balsas.lt)1. Jolanta Blažytė (TV3 nuotr.) (nuotr. Balsas.lt)

Europarlamentaro Viktoro Uspaskicho žmona J. Blažytė valdo per 60 proc. koncerno „Vikonda“ akcijų. Koncernas valdo 40 įmonių, tarp kurių – Krekenavos agrofirma, „Vikeda“, „Krekenavos pašarai“, „Kėdainių grūdai“, Kėdainių konservų fabrikas, Kėdainių krašto televizija, „Vikstata“. Pelningiausia praėjusių metų koncerno įmone buvo paskelbtas Kėdainių konservų fabrikas. Rekordinę, 260 mln. litų apyvartą pasiekė ir Krekenavos agrofirma.

25. Kęstutis Juščius, „Baltic champignons“ – apie 240 mln. litų

Šiaulių rajone, Gruzdžiuose, įsikūręs Kęstučio Juščiaus ūkis „Baltic Champignons“ yra vienas iš didžiausių pievagrybių augintojų Rytų Europoje. Pernai iš šampinjonų auginimo ūkininkas uždirbo 60 mln. litų gryno pelno. Jam taip pat priklauso moderniausias Rytų Europoje grybynas Joniškio rajone, grybynai Širvintų rajone, Maskvos srityje, komposto gamintoja – Lenkijos bendrovė „Karwacki kompost“.

Kompanija ne tik augina pievagrybius, bet yra ir vienintelė grybienos auginimo terpėje gamintoja Baltijos šalyse. Dabar Lietuvoje užaugintus pievagrybius galima rasti Norvegijos šiaurėje ir prie Juodosios jūros.

26. Antanas Trumpa, „Rokiškio sūris“ – apie 235 mln. litų

A. Trumpa valdo 18,34 proc. AB „Rokiškio sūris“ akcijų ir 74,86 proc. UAB „Pieno pramonės investicijų valdymo“ akcijų.

Per devynis praėjusių metų mėnesius AB „Rokiškio sūris“ pardavė produkcijos už 518,2 mln. litų. Tai 32,74 proc. daugiau negu per tą patį 2010 metų laikotarpį.

Preliminarus AB „Rokiškio sūris“ devynių mėnesių pelnas, neaudituotais duomenimis, siekia 19,7 mln. litų.

27. Viktoras Butkus, buvęs UAB „Fermentas“ akcininkas – 230 mln. litų

2010 metais JAV mokslo technologijų verslo milžinas „Thermo Fisher Scientific“ už 728 mln. litų nupirko įmonę „Fermentas International“. Biotechnologijų bendrovės, kuriančios ir gaminančios produktus gyvybės mokslų tyrimams ir diagnostikai, akcijos iki šiol priklausė lietuvių akcininkams ir privataus kapitalo fondui „Summit Partners“.

„Fermentas“ tapo brangiausiai parduota privačia lietuviško kapitalo bendrove, išplėtota iki pasaulyje žinomos bendrovės.

28. Arūnas Martinkevičius, koncernas SBA – apie 220 mln. litų

A. Martinkevičius valdo 100 proc. 26 baldų ir tekstilės gamybos bei mažmeninės prekybos įmonių koncerno akcijų. Daugiau nei 90 proc. produkcijos eksportuojantis koncernas 2011 metus vadina sėkmingais. Pirminiais skaičiavimais, per praėjusius metus SBA baldų grupė pasiekė 515 mln. litų apyvartą, t. y. 16 proc. daugiau nei 2010 metais.

Koncernas valdo 6 baldų gamybos įmones Lietuvoje ir Rusijoje – UAB „Visagino linija“, AB „Klaipėdos baldai“, AB „Šilutės baldai“, AB „Kauno baldai“, UAB „Germanika“ ir UAB „Novo Mebel“ (Rusija). SBA Lietuvoje ir užsienio valstybėse iš viso valdo 26 įmones.

29. Darius Krasaitis, „DK Investicijos“ – apie 210 mln. litų

Buvęs „Ekovaldos“, kuri valdė parduotuvių tinklą „Rimi“, akcininkas (50 proc.) prieš aštuonerius metus pardavė turėtas akcijas ir ėmėsi kitos veiklos. Prieš porą metų jis iš koncerno „MG Baltic“ bendrovės „Mineraliniai vandenys“ nusipirko 1,97 proc. AB „Stumbras“ akcijų. Bendra šio sandorio suma – 6 mln. litų. „DK investicijos“ taip pat valdo šalia Tarptautinio Vilniaus oro uosto esančią stovėjimo aikštelę „ADC Parking“.

30. Andrius Janukonis, „Icor“ – apie 200 litų

Jis – vienas iš keturių įmonių grupės „Icor“ (buvusi „Rubicon group“) akcininkų. „Icor“ telkia apie kelias dešimtis įmonių. Tai pramonės ir energetikos projektais užsiimanti įmonių grupė „Axis Industries“, komunalinių paslaugų įmonių grupė „City Service“ (jos padaliniai veikia Rygoje, Sankt Peterburge ir Kijeve), „Vichy“ vandens parkas, atliekų perdirbimo verslu užsiimanti bendrovė „Bionovus“, nekilnojamuoju turtu – „Realco“ ir kitos. „Icor“ valdo „Vilniaus energiją“.

31. Linas Samuolis, „Icor“ – apie 200 mln. litų

„Icor“ – lietuviško kapitalo koncernas, vienijantis daugiau kaip 30 bendrovių 9 miestuose, viena didžiausių įmonių grupių Lietuvoje. L. Samuolis yra Vilniaus savivaldybės tarybos narys, „Vilniaus energijos“ prezidentas, „Litesko“ generalinis direktorius. „ICOR“ valdybą sudaro 4 nariai (kartu ir koncerno akcininkai, turintys po lygiai akcijų): Andrius Janukonis, Linas Samuolis, Gintautas Jaugielavičius ir Darius Leščinskas.

32. Gintautas Jaugielavičius, „Icor“ – apie 200 mln. litų

Viena pagrindinių „Icor“ grupės įmonių – „City Service“ įmonių grupė, kuri veikia visoje Lietuvoje bei savo padalinius yra įkūrusi Rygoje, Sankt Peterburge ir Kijeve. Šios bendrovės klientai yra daugiabučiai gyvenamieji namai, finansinės bendrovės, prekybos centrai, parduotuvės, administraciniai pastatai.

„Icor“ taip pat priklauso „ Axis Industries“ – didžiausia pramonės ir energetikos projektus įgyvendinanti įmonių grupė Lietuvoje, kurios padaliniai šiuo metu veikia Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje, Šiauliuose, Mažeikiuose ir Kazlų Rūdoje.

33. Darius Leščinskas, „Icor“ – apie 200 mln. litų

„Icor“ grupei taip pat priklauso „Bionovus“ – biokuro gamybos ir ekologijos verslo bendrovė, ruošianti efektyviam naudojimui atsinaujinančius energijos šaltinius ir plėtojanti kitus stambius ekologinius projektus, „Ecoservice“ – didžiausius komunalinių atliekų rūšiavimo pajėgumus turinti bendrovė Baltijos šalyse.

Ji teikia komunalinių atliekų išvežimo, antrinių žaliavų surinkimo ir rūšiavimo, PET butelių perdirbimo, statybos ir griovimo atliekų surinkimo paslaugos, „Baloša“, kuri užsiima durpių biokuro ir kitų durpių produktų gamyba.

34. Raimondas Karpavičius, „Marijampolės pieno konservai“ – apie 200 mln. litų

R. Karpavičius valdo 100 proc. didžiausios Baltijos šalyse pieno konservų gamintojos „Marijampolės pieno konservai“ akcijų. Bendrovės ikimokestinis pelnas 2010 metais išaugo 3,4 karto, iki 9,4 mln. litų, o pajamos – 24,7 proc., iki 303 mln. litų. Ji išplėtė pardavimą naujose rinkose: Bahamose, Dominikoje, Panamoje ir Pietų Afrikoje.

Jis - Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmų (KPPAR) viceprezidentas, bendrovės “Karpis" (krovinių ekspedijavimas Lietuvos geležinkelyje ir uoste) valdybos pirmininkas.

35. Darius Zubas, AB „Linas Agro Group“ – apie 200 mln. litų

D. Zubui priklauso 10,7 proc. bendrovės „Linas Agro Group“ akcijų. Jis taip pat yra įsigijęs 20,3 proc. UAB „Mestilla“ akcijų ir 9 proc. UAB „Invisco“ akcijų.

Šiuo metu „Linas Agro Group“ derasi su tarptautiniu chemijos koncernu „Ostchem“ dėl 58,04 proc. Ukrainos trąšų gamybos ir prekybos įmonės PAT „UKRAGRO NPK“ akcijų pardavimo.

Grupės valdomos įmonės užsiima tarptautine prekyba žemės ūkio produkcija, prekių tiekimu žemės ūkio gamybai, žemės ūkio produktų gamyba bei perdirbimu. 2011 metias grupės apyvarta siekė 444 mln. litų ir buvo 17 proc. didesnė, palyginti su 2010-aisiais. Bendrasis grupės pelnas išaugo iki 31,6 mln. litų. Kontroliuojanti bendrovė AB „Linas Agro Group“ Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje, Ukrainoje bei Danijoje jungia dvidešimt pavaldžiųjų įmonių, penkias bendras ir vieną susijusią įmonę.

36. Adomas Balsys „Lytagra“ – apie 190 mln. litų

2010 metų „Lytagros“ įmonių grupės apyvarta pasiekė 448,5 mln. litų. „Lytagros“ įmonių grupė per 2010 metais valstybei sumokėjo 65 mln. litų įvairių mokesčių.

2011 metų pirmąjį pusmetį prekybos grupės „Lytagra“ apyvarta pasiekė 280,7 mln. Lt, tai 38 proc. daugiau nei pernai tuo pačiu metu.

„Lytagra“ įmonių grupė atstovauja gerai pasaulyje žinomas firmas: „New Holland“, „Krone“ , „Amazone“ , „Horsh“, „Caruelle“.

37. Dainius Kreivys, „Makveža“ – apie 190 mln. litų

Buvusio ūkio ministro D. Kreivio šeimai priklauso apie 40 proc. apdailos ir statybinių medžiagų prekybos sistemos „Moki-veži“ akcijų. Šiai prekybos sistemai priklauso 23 prekybos centrai ir parduotuvės. Praėjusių metų viduryje „Moki-veži“ Panevėžyje atidarė naują prekybos centrą. Investicijos į jį siekė apie 12 mln. litų.

Pernai paskelbus Lietuvos turtuolių sąrašą, kuriame buvo paviešintas D. Kreivio šeimos valdomas turtas, buvęs ministras buvo priverstas atsistatydinti. Jo ieškinį „Ekonomika.lt“ žurnalistei dėl neva neteisingų faktų teismas atmetė.

38. Rymantas Juozaitis, „ENG“ – apie 185 mln. litų

Buvusio „Leo LT“ valdybos pirmininko ir „Lietuvos energijos“ generalinio direktoriaus, o dabar – Pasaulio energetikos tarybos Lietuvos komiteto pirmininko R. Juozaičio šeimai tiesiogiai ir per susijusius asmenis priklauso 25 nekilnojamojo turto objektai, bendrovės – UAB ENG, UAB „Palanga CITY“, UAB „Ekopartneris“, UAB „Elektrėnų energetikos remontas“, UAB „Svinda“, AB „Požeminiai darbai“ ir kt.

Vien už UAB Energetikos realizacijos centro akcijų pardavimą buvusio Lietuvos strateginės įmonės vadovo šeima uždirbo iki 80 mln. litų.

39. Irena Ona Mišeikienė, „Invalda“ – apie 180 mln. litų

Ji valdo 27,29 proc. investicinės bendrovės „Invalda“ akcijų.

Nuo įsteigimo „Invalda“ įgyvendino keletą dešimčių įmonių įsigijimo ir pardavimo kapitalo pritraukimo sandorių, kurių bendra vertė – apie 3,45 mlrd. litų.

Šiuo metu „Invaldos“ grupės turimos bendrovių akcijos: „Vilniaus baldai“ (72 proc.), „Invalda nekilnojamojo turto valdymas“ (100 proc.), „Inreal“ (100 proc.), „Trakcja-Tiltra“ (12,5 proc.), BAIP (80 proc.), „Invalda Service“ (100 proc.), „Priemiestis“ (100 proc.), „Jurita“ (100 proc.), „Umega“ (21,2 proc.), „Kelio ženklai“ (100 proc.), „Augalų centras“ (100 proc.), „Vernitas“ (11,7 proc.).

40. Gediminas Žiemelis, „ŽIA Valda“ akcininkas – apie 175 mln. litų

Verslininkas valdo 80 proc. investicinės bendrovės AB „ŽIA Valda“ akcijų paketą. Jai priklausanti Lietuvos aviacijos verslo įmonių grupė „Avia Solutions Group“, pasauliniu mastu teikianti kompleksinius aviacijos paslaugų sprendimus, sėkmingai įsitvirtino Varšuvos vertybinių popierių biržoje. „ŽIA Valdai“ taip pat priklauso „Small Planet“ Lietuvoje, Estijoje, Lenkijoje, Italijoje, „Baltic Aviation Academy“ Lietuvoje, Lenkijoje, Italijoje, „FL Technics“, „Baltic Aviation Academy“, internetinė aviacijos detalių prekybos platforma locatory.com. Grupės vertė gali siekti apie 300 mln. litų. Taip pat „ŽIA Valda“ valdo 50 proc. vienos didžiausių viešojo maitinimo tiekimo įmonių „Smulkus urmas“, daug nekilnojamojo turto. Su partneriais valdo vieną didžiausių Lietuvoje žemės ūkio investicinių ir valdymo bendrovių AB „Agrowill Group“.

41. Remigijus Juodviršis, „Panevėžio keliai“ – apie 160 mln. litų

Jis yra AB „Panevėžio keliai“ priklausančios bendrovės „Panevėžio statybos trestas“ valdybos pirminikas. PST ką tik pasirašė rangos darbų sutartį su Švedijos įmone „HSB Bostad“ ir jau šį mėnesį planuoja pradėtis darbus Švedijoje. PST taip patpasirašė sutartį su AB „Akmenės cementas“ dėl naujos technologinės linijos statybos. Numatoma orientacinė statybos kaina apie 150 mln. Litų.

42. Idrakas ir Galina Dadašovai, UAB „Penki kontinentai“ – apie 150 mln. litų

Dadašovų šeima valdo 100 proc. UAB „Penki kontinentai“ akcijų. Ši įmonė turi 17 bendrovių. 2009 metais jos prekybos mastai siekė 200 mln. litų. Itin daug dėmesio ši bendrovė skiria šviesolaidžio tinklo „Skynet“ veiklai, klientams siūlo naujų interaktyvios televizijos produktų.

Prieš kelis mėnesius kompanija „Microsoft“ įmonių grupei „Penki kontinentai" pratęsė auksinio partnerio statuso galiojimą.

43. Arvydas Janulaitis, buvęs „Fermento“ akcininkas – apie 150 mln. litų

A. Janulaitis – biochemikas, habilituotas biomedicinos mokslų daktaras. Jo mokslinio darbo pagrindinė kryptis – DNR restrikcijos ir modifikacijos fermentų bei medicininės paskirties rekombinantinių žmogaus baltymų fundamentiniai ir taikomieji tyrimai. Jie padėjo pagrindus pirmosioms Lietuvoje moderniosios biotechnologijos įmonėms, bendrovėms „Fermentas“ ir „Biofa“. Sėkmingas „Fermento“ pardavimas padėjo šiam mokslininkui sukaupti didelius turtus.

44. Martinas Gusiatinas, buvęs „Klaipėdos Smeltės“ akcininkas – apie 150 mln. litų

Buvusio „Klaipėdos Smeltė“ vadovo šeima 2008 metais tarptautiniam uostų terminalų operatoriui „Terminal Investment Limited“ už kelių šimtų milijonų litų sumą pardavė kontrolinį uosto krovos darbų bendrovės „Klaipėdos Smeltė“ akcijų paketą. Iki sandorio M. Gusiatinui priklausė 86 proc. akcijų bendrovės akcijų.

45. Benas Gudelis, „Fragrances International“ – apie 150 mln. litų

Bendrovių „KristiAna“, „Fragrances International“ vadovas ir pagrindinis akcininkas, buvęs vienos didžiausių alkoholio ir cigarečių importuotojų Lietuvoje bendrovės „Bennet Distributors“ vadovas . Pastaroji parduota savo piko metu, kai apyvarta siekė apie 200 mln. litų.

46. Rimandas Stonys, UAB „Dujotekana“ – apie 150 mln. litų

R. Stonys valdo 49 proc. dujomis prekiaujančios bendrovės „Dujotekana“ akcijų. Jam taip pat priklauso 40 proc. per šią įmonę valdomos Kauno termofikacinės elektrinės akcijų, 100 proc. įmonės „Vėjo gūsis“ akcijų, pusė įmonės „Aviaeskadrilė“ ir dalis Klaipėdos oro uosto akcijų. Praėjusiais metais „Dujotekana“ teisėsi su valstybe dėl daugiau kaip 16 milijonų litų ir 5 proc. palūkanų, kurie jai buvo priteisti už valstybei padarytą žalą reguliuojant dujų kainas. Teismas ieškinį atmetė.

Bendrovė „Žiežmarių gėlės“, priklausanti R. Stonio šeimai, pernai atidarė nuosavą gėlių prekybos centrą, į jį investavo iki 10 mln. litų. Šiltnamių plėtrai šiemet įmonės akcininkai ketina skirti 20 mln. litų.

47. Jurgis Petrošius, ,,Agrowill Group“ – apie 140 mln. litų

Tai Maskvoje gyvenantis ir dirbantis investicijų bankininkas. Lietuvoje jis valdo 31,03 proc. ,,Agrowill Group“, 10 proc. ,,ŽiaValda“ holdingo, 90 proc. ,,Izobara“ (dirbančios statybų ir žemės ūkio srityje) akcijų, turi įvairių investicijų Rusijoje ir NVS šalyse natūralių išteklių sektoriuje.

48. Seserys Rūta Bagdonavičienė, Eglė A.Zulanienė, „Limedika“ – apie 135 mln. litų

Farmacijos įmonė „Limedika“ buvo įkurta 1994 m. 2007 metų pabaigoje kontrolinį UAB „ Limedika“ akcijų paketą įsigijo didžiausia Lenkijos farmacijos kompanija PGF.

Bendrovė bvaistais ir medicininės paskirties produktais aprūpina daugiau nei 1500 Lietuvos vaistinių ir ligoninių, tiekia medicinos ir kosmetikos prekes parduotuvėms ir optikoms.

UAB „Gintarinė vaistinė“ bei UAB „Norfos vaitinė“ priklauso „Limedika“ įmonių grupei.

49. Alvydas Banys, „LJB property“ – apie 130 mln. litų

Buvęs „Invaldos“ vadovas praėjusiais metais už 35 mln. litų įsigijo buvusią TEO centrinę būstinę sostinės Savanorių prospekte. Verslo centrą plėtojantis verslininkas – buvęs „Invaldos“ valdybos pirmininkas ir vienas iš pagrindinių akcininkų. Pasak jo, šiuo metu plėtojamas projektas su „Invalda“ nesusijęs.

Šiais metais A. Banys praturtėjo pardavęs turimas „Sanito“ akcijas. Jo sąskaita iš šio sandorio padidėjo daugiau kaip 4 mln. litų. Kartu su žmona jis valdo 10,8 proc. investicinės bendrovės „Invalda“ akcijų.

50. Vytautas Bučas, „Invalda“ – apie 130 mln. litų

„Sanito“ akcijų pardavimas gerokai praturtino šį verslininką.

„Invalda“ baldų gamybos sektoriuje valdo 72 proc. „Vilniaus baldų“, kelių tiesimo ir tiltų statybos – 43,4 proc. „Kauno tiltų“ ir 44,8 proc. Tiltra Group akcijų, nekilnojamojo turto sektoriuje – „Invaldos nekilnojamojo turto fondą“ bei kitas įmones, informacijos technologijų sektoriuje – 80 proc. BAIP grupės akcijų.

51. Jonas Pilkauskas, „Tiltra Group“ akcininkas – apie 120 mln. litų

J. Pilkauskas praeityje dirbo JAV advokatų kontoroje „McDermott, Will & Emery“, vėliau tapo advokatų kontoros „Sutkienė, Pilkauskas ir partneriai“ partneriu, šiuo metu yra išrinktas „Teo LT“ valdybos nariu. Jis su susijusiais asmenimis valdo 8,46 proc. įmonės „Trakcja-Tiltra SA“ (Lenkija) akcijų. „Trakcja-Tiltra SA“ turi dvi antrines įmones Lietuvoje – „Tiltra Group AB“ ir AB „Kauno tiltai“.

52. Danas Tvarijonavičius, „Amilina“ – apie 120 mln. litų

1997 metais jis tapo AB „Lifosa„ valdybos pirmininku ir direktoriumi. Vėliau, pardavęs turėtas „Lifosos“ akcijas, jis ėmėsi vadovauti bendrovės „Malsena“ valdybai.

2008 metais, atskyrus dalį UAB „Malsenos„ veiklos, buvo įkurta AB „Amilina“, kurios valdybos pirmininku tapo D. Tvarijonavičius. Praėjusių metų viduryje prancūzų kompanija „Roquette“, nupirko daugiau kaip ketvirtadalį „Amilinos“ akcijų. Tvarijonavičių šeimai iki sandorio priklausė 71 proc. įmonės akcijų.

53. Alvydas Barsteiga, „Nemuno vaistinė“ – apie 115 mln. litų

A. Barsteiga valdo 76 proc. „Camelia“ vaistines valdančios įmonės „Nemuno vaistinė“ akcijas. Bendrovei priklauso beveik 300 vaistinių. „Camelia“ vaistinės užima apie ketvirtį rinkos.

54. Gintaras Kateiva, „Litagra“ – apie 110 mln. litų

„Invalda“, 100 proc. valdoma UAB „Cedus Invest“, įsigijo 36,9 proc. vienos didžiausių Lietuvos žemės ūkio sektoriuje dirbančių bendrovių „Litagra“ akcijų, už kurias sumokėjo 38,6 mln. litų, iš jų 37,1 mln. litų – išperkant naują „Litagros“ akcijų emisiją. Baigus šį sandorį „Litagros“ valdybos pirmininkas G. Kateiva dabar valdo 37 proc. bendrovės akcijų. 2009 metais bendrovės pajamos siekė 532 mln. litų. G. Kateiva taip pat yra vienas iš Šiaulių banko akcininkų (6,24 proc.).

55. Mindaugas Raila, „Girteka“ – apie 105 mln. litų

Logistikos ir transporto paslaugų bendrovės „Girteka“ apyvartas 2010 metais siekė apie 414 mln. litų. Ji veža krovinius ES viduje, o taip pat iš visų Europos šalių į Rusiją, Baltarusiją ir Kazachstaną. Netrukus bendrovė pradės eksploatuoti didžiausią Pabaltijo uostuose šaldomų krovinių terminalą Ventspilyje.Bendrovė valdo daugybę sandėlių.

56. Aurelijus Rusteika, „TC prekyba“ – apie 105 mln. litų

Jis yra „Topo grupės“, valdančios įmonės „TC prekyba“, „AG Trade“, „AG Service“ valdybos pirmininkas. Krepšinio čempionatas, valiutų krizė Baltarusijoje, „Snoro“ griūtis buitinės technikos pardavėjams išėjo į naudą. Iš viso pernai per metus, grupės skaičiavimais, buitinės technikos prekybos rinka augo 13 proc. 2011 metais „Topo grupė“ prognozavo 10 proc. augimą.

57. Raimondas Kriūnas, „Amilina“ – apie 95 mln. litų

R. Kriūnas yra krakmolo gamintojos ,,Amilina„ ir miltus gaminančios bendrovės ,,Malsena“ akcininkas, ,,Ortopedijos technika“ valdybos pirmininkas.

AB ,,Amilina“ perdirba lietuviškus kviečius gamykloje Panevėžyje ir gamina kvietinį krakmolą ir glitimą. Kiti perdirbimo produktai koncentruojami, sumaišomi su sėlenomis, džiovinami, granuliuojami ir naudojami gyvulių pašarui.98 proc. „Amilinos“ produkcijos eksportuojama. Krakmolas ir pašarai daugiausiai keliauja į Vakarų Europos valstybes, glitimo rinka pasaulinė – nuo Korėjos iki JAV.

58 Rolandas Valiūnas, „Lideika, Petrauskas, Valiūnas ir partneriai“ – apie 90 mln. litų

R. Valiūnas yra advokatų kontoros „Lideika, Petrauskas, Valiūnas ir partneriai“ vadovaujantysis partneris. Tailando Karalystės garbės konsulas, BMI valdybos pirmininkas, Investuotojų forumo Lietuvoje valdybos pirmininkas, Tarptautinių prekybos rūmų „ICC Lietuva“ viceprezidentas, pernai išrinktas „Investuok Lietuvoje“ valdybos pirmininku.

59. Algirdas Bučas, „Invalda“ – apie 90 mln. litų

„Sanito“ akcijų pardavimas gerokai praturtino šį verslininką.

„Invalda“ baldų gamybos sektoriuje valdo 72 proc. „Vilniaus baldų“, kelių tiesimo ir tiltų statybos – 43,4 proc. „Kauno tiltų“ ir 44,8 proc. „Tiltra Group“ akcijų, nekilnojamojo turto sektoriuje – „Invaldos nekilnojamojo turto fondą“ bei kitas įmones, informacijos technologijų sektoriuje – 80 proc. BAIP grupės akcijų.

60. Jordanas Kenstavičius, „Norvelita“ – apie 90 mln. litų

Nuo 1996 metų jis eina UAB „Norvelita“ generalinio direktoriaus pareigas. Taip pat valdo kaimo turizmo sodybą „Karpynė“.

Nuo 2000 metų Raseinių rajono savivaldybės tarybos narys bei Nacionalinės žuvų perdirbėjų ir prekybininkų asociacijos tarybos pirmininkas.

2010-aisiais įmonės apyvarta buvo 297 mln. litų.

61. Pranas Dailidė, „Dojus Agro“ – apie 88 mln. litų

62. Pranas Ir Andrius Kizniai, „Lietpak“ – apie 85 mln. litų

63. Algirdas Pažemeckas, „Žemaitijos pienas“ – apie 85 mln. litų

64. Anridas Vinkleris, korporacija „Vaivorykštė“ – apie 80 mln. litų

65. Arūnas Tuma, „Kaminera“ – apie 77 mln. litų

66. Algimantas Mikšys, „Šiaulių plentas“ – apie 73 mln. litų

67. Arvydas Avulis, „Hanner“ – apie 70 mln. litų

68. Alfonsas Armalas, „Šiaulių plentas“ – apie 70 mln. litų

69. Alvydo Dirvono šeima – apie 66 mln. litų

70. Andrius K. Gražėnas, „Centrako“ – apie 65 mln. litų

71. Darius Šulnis, „Invalda“ – apie 63 mln. litų

72. Andrius ir Antanas Linkai, koncernas „Alga“ – apie 60 mln. litų

73. Vidmantas Martikonis, „Vilnoja“ – apie 56 mln. litų

74. Virginijus Eidimtas, „Kvistija“ – apie 55 mln. litų

75. Birutė Kantauskienė, „Biovela“ – apie 55 mln. litų

76. Gintautas Pangonis, „Grigiškės“ – apie 55 mln. litų

77. Tadas Karosas, „Čili Holdings" – apie 55 mln. litų

78. Jonas Dumašius, „Hindostatyba“ – apie 50 mln. litų

79. Rolandas Činčius, „Norfos mažmena“ – apie 50 mln. litų

80. Nerijus Dagilis, „Hermis Capital“ – apie 50 mln. litų

81. Augenijus Gudžiūnas, „Agrovet“ – apie 50 mln. litų

82. Violeta Dargienė, „Eika“ – apie 45 mln. litų

83. Egidija Vaicekauskienė, „Nematekas“ – apie 45 mln. litų

84. Arūnas Želnys, Vingės logistikos grupė – apie 45 mln. litų

85. Rimvydas ir Arvydas Povilaičiai, „Audimas“ – apie 45 mln. litų

86. Tomas Nausėda, „Balvesta“ – apie 42 mln. litų

87. Henrikas E. Neliubšys, „Sanitex“ – apie 40 mln. litų

88. Robertas Lapinskas, „Agrorodeo“ – apie 40 mln. litų

89. Valdemaras Valkiūnas, „Valdemars“ – apie 36 mln. litų

90. Antanas Guoga, „TonyBet“ – apie 36 mln. litų

91. Vilemas Malinauskas, „Hesona“ – apie 35 mln. litų

92. Arminas Mačys, „Armitana“ – apie 35 mln. litų

93. Remigijus Buožius, „Acme konpiuterių komponentai“ – apie 33 mln. litų

94. Arūnas Žemaitis, „Ogmios grupė“ – apie 32 mln. litų

95. Juozas Magelinskas, „Megrame“ įmonių grupė – apie 32 mln. litų

96. Vytautas Banys, „Vėtrūna“ – apie 30 mln. litų

97. Bronislovas Vainora, „Centrum Hotels“ – apie 30 mln. litų

98. Vytautas Silevičius, „Doleta“ – apie 30 mln. litų

99. Simonas Kacas, „Tete a tete“ – apie 30 mln. litų

100. Marius Jakulis Jasonas, AAA įmonių grupė – apie 30 mln. litų

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų