Aukšto nedarbo lygio laikais išlaikyti savo darbo vietą tampa svarbu kaip niekada. Kad įsitvirtintumėte savo darbovietėje ir pakiltumėte karjeros laiptais ar išvis pakeistumėte savo darbo vietą verta pagerinti savo darbo rezultatus.
„Forbes“ siūlo dešimt būdų kaip galima tai padaryti.
Visų pirma, tapkite organizuotais. Kai jus atakuoja elektroniniai laiškai, žinutės „Skype“, „Facebook“ ir visa kita, tampa sudėtinga susitvarkyti su darbo krūviu. Taigi reikia nepagailėti laiko savo pašto dėžutės sutvarkymui ir laiškus prioritizuoti. Ji turėtų jums tapti panaši į reikalingų atlikti darbų sąrašą. Be to, pabandykite įvesti el. pašto tikrinimo discipliną – tikrinkite jį kas pusę valandos ar kas valandą, kad galėtumėte neblaškomi susikoncentruoti ties kita veikla.
Antra, baikite bandyti atlikti kelias užduotis vienu metu. Prieš kelis metus Stanfordo mokslininkai įrodė, kad žmonės, kurie daro daug užduočių vienu metu nesugeba išlaikyti dėmesio taip, kaip tie, kurie stengiasi savo darbus išrikiuoti.
Trečia, supraskite, kaip mąsto jūsų vadovas. Efektyviausia strategija: prijauskite vadovui ir atraskite jo stilių, kad galėtumėte suprasti, ko jis trokšta iš darbuotojo. Taip galėsite numatyti, ko jūsų viršininkas nori iš jūsų ir būti vienu žingsneliu priekyje.
Ketvirta, sukurkite stiprius ryšius su savo kolegomis, kurie nebūtinai yra tiesiogiai susiję su jūsų atskaitomybės sritimi. Net labai mažos įmonės gali būti labai politinės vietos. Tad įmonėje verta „sudaryti savo koaliciją“ su kolegomis iš kitų skyrių ir net pagalbiniais darbuotojais.
Penkta, klausykitės. Klausykitės, žinoma, savo vadovo, bet taip pat ir savo kolegų bei pavaldinių. Klausymas kartais gali atnešti daugiau naudos nei kalbėjimas. Be to, taip įgausite ir kolegų palankumą.
Šešta, stenkitės darbe pasirodyti anksti. Net 15 min. gali lemti skirtumą. Jei atvyksite anksti, galėsite anksčiau baigti savo darbus ir pasimėgauti ilgesne pietų pertrauka ar išeiti namo anksčiau.
Septinta, skirkite pakankamai laiko sau. Atostogos, kai nereikia tikrintis pašto ar telefono, ar galvoti apie naują projektą, yra gyvybiškai svarbios. Laikas sau leidžia atgauti savikontrolės jausmą, keičia mąstymą, suteikia perspektyvą bei praplečia kultūrinius horizontus, kas suteikia įkvėpimo darbe.
Aštunta, savo darbe siekite aiškumo ir tikslumo, kad ir ką bedarytumėte. Jei elektroninis laiškas nesugeba tiksliai perteikti jūsų sprendimo ar detalių, paskambinkite arba aplankykite susijusį asmenį.
Devinta, atlikite namų darbus prieš imdamiesi naujos užduoties. Negaišinkite savo vadovo, kol pats nepadarėte visko, kad išsiaiškintumėte jums rūpimus klausimus. Prieš susitikimą pasikartokite savo strategiją bei tikslus.
Dešimta, būkite kuklūs. Dauguma karjeros patarimų skatina nepailstantį savęs gyrimą. Tačiau geriau yra vengti išraiškingų būdvardžių ir apibūdinti savo pasiekimus paprastai ir be pagražinimų.