• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Trečiadienį Lietuvos apeliacinis teismas už korupciją nubaudė ne tik politikus, partijas ar verslininką Raimondą Kurlianskį.

Trečiadienį Lietuvos apeliacinis teismas už korupciją nubaudė ne tik politikus, partijas ar verslininką Raimondą Kurlianskį.

REKLAMA

Daugiau kaip 1 mln. eurų bauda nubausta ir „MG grupė“, priklausanti vienam turtingiausių lietuvių laikomam Dariui Juozui Mockui.

Anksčiau ji vadinta „MG Baltic“ koncernu, R. Kurliaskis buvo jo viceprezidentas, kartu ėjo įvairias pareigas grupės įmonėse.

Jie dar žada skųsti baudas ir įkalinimą, bet daugiau kaip prieš 7 metus įvykdyti korupciniai nusikaltimai prieš valstybę nesutrukdė iš jos pelnytis.

Dešimtys ar šimtai milijonų eurų visų mokesčių mokėtojų pinigų nusikaltusios „MG grupės“ įmonėms iki šiol moka net ir policija ar Krašto apsaugos ministerija. 

Pavaldžios 86 skirtingos įmonės

Dabar „MG grupė“ turi 7 darbuotojus, kurie per mėnesį uždirba vidutiniškai po 3,3 tūkst. eurų neatskaičius mokesčių arba apie 2 tūkst. eurų į rankas.

REKLAMA
REKLAMA

Pernai bendrovės pardavimų ir investicijų pajamos viršijo 7 mln. eurų, o grynasis pelnas siekė beveik 6 mln. eurų, rodo Registrų centrui pateiktos finansinės ataskaitos.

REKLAMA

Jose grupė įvardija save kaip holdingą, kontroliuojantį didmeninės ir mažmeninės prekybos, logistikos paslaugų, gamybos, žiniasklaidos, telekomunikacijų, nekilnojamojo turto vystymo ir valdymo, statybos įmones.

Pernai grupei priklausė iš viso 86 skirtingos bendrovės, registruotos ne tik Lietuvoje, bet ir Argentinoje, Didžiojoje Britanijoje, Estijoje, Filipinuose, Latvijoje, Lenkijoje, Meksikoje, Moldovoje.

Jose dirbo vidutiniškai 3825 darbuotojai. Bendros visų grupės įmonių pajamos sudarė beveik 832 mln. eurų, o bendras grynasis pelnas – daugiau kaip 40 mln. eurų.

REKLAMA
REKLAMA

Pati „MG grupė“ savo interneto svetainėje išskiria šias pagrindines valdomas grupes: „Darnu“ (anksčiau „MG valda“), „MV“ (anksčiau „Mineraliniai vandenys“), „Mediafon“, „MG Media“, „Apranga“.

Už papirkinėjimą ir prekybą poveikiu 6 metus kalėti nuteistas R. Kurlianskis daugelyje jų užėmė vadovo, valdybos pirmininko ar nario pareigas.

Galės pats patikrinti, ar gerai pastatyta areštinė?

Dešiniąja D. Mockaus ranka laikytas buvęs koncerno viceprezidentas, be kita ko, yra dirbęs „Darnu group“ valdyboje, kuri pernai tiesiogiai ir netiesiogiai valdė 33 antrines bendroves ir įstaigas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tarp grupės bendrovių yra ir „Pilies projektai“. Likus mažiau nei pusmečiui iki tos dienos, kai prasidėjo korupcijos skandalas dėl daugiau kaip 100 tūkst. eurų kyšio degtinės dėžutėje, minėta bendrovė laimėjo Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato ir areštinės statybos ir ūkio priežiūros paslaugų pirkimą.

Jo vertė – beveik 56 mln. eurų. Šiuos pinigus nuteistai „MG grupei“ valstybė turėtų mokėti iki pat 2033 m. pabaigos.

REKLAMA

Neatmestina, kad pradėti 6 metų laisvės atėmimo bausmę R. Kurlianskis atvyks į Vilniaus policijos areštinę, kurią statė ir prižiūri būtent koncerno įmonė.

„Darnu“ grupės įmonė „Salvinta“ Krašto apsaugos ministerija užsakymu statys ir prižiūrės 2 karinius miestelius Vilniaus ir Šilalės rajonuose. Kartu su dar vienu miesteliu, kurį stato su „MG grupe“ nesusijusi įmonė, šis projektas kainuos apie 230 mln. eurų.

REKLAMA

Beje, nors verslininkai gaus nemažai pinigų, tai jiems nesutrukto paprašyti mokesčių lengvatų. Pvz., prieš mėnesį Šilalės rajono taryba leido grupės įmonei nemokėti 427,28 mokesčio už žemę, kurioje statomas karinis miestelis.

Registrų centro duomenimis, per praėjusius metus „Darnu group“ gavo 6,5 mln. eurų pardavimo pajamų ir patyrė 3,5 mln. eurų nuostolį. Ankstesniais metais jos pajamos siekė beveik 3,5 mln. eurų, o grynasis pelnas – 22,8 mln. eurų (pelnui daug įtakos turėjo kitos įmonės pajamos iš investicijų į patronuojamų įmonių akcijas).

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ministerijų SMS ir alkoholis

„MG group“ priklauso ir informacinių technologijų rinkoje veikianti „Mediafon“ įmonių grupėje, kurią sudaro 9 bendrovės, kuriose R. Kurlianskis irgi yra dirbęs.

Pernai jos gavo 21 mln. eurų pajamų ir uždirbo 2 mln. eurų grynojo pelno.

„Mediafon“ įmonės taip pat dalyvauja viešuosiuose pirkimuose. SMS žinučių siuntimo paslaugas iš jų yra pirkusi Aplinkos ministerija, Lietuvos paštas, Viešojo saugumo tarnyba. Informacinės sistemos priežiūros ir palaikymo paslaugą nuo 2021 m. iki 2025 m. yra nusipirkusi Ryšių reguliavimo tarnyba.

REKLAMA

R. Kurlianskis buvo ir tarp „MV Group“ vadovų. Jai priklauso 10 įmonių, kurios pernai gavo 400 mln. eurų pajamų ir uždirbo 11 mln. eurų grynojo pelno. Šios įmonės gamina, platina ir parduoda alkoholinius gėrimus.

Tarp tokių bendrovių yra degtinės fabrikas „Stumbras“ Kaune, vyno ir stiprių gėrimų gamyklos „Alita“, „Anykščių vynas“, alaus varykla Šiauliuose „Gubernija“, parduotuvių tinklas „Botterly“.

REKLAMA

Kone kiekvienoje parduotuvėje galima rasti nuteistai grupei netiesiogiai priklausančių degtinės ir kitų alkoholinių gėrimų ženklų „Lithuanian vodka“, „Trejos devynerios“, „Gloria“, „Starka“, „Alita“, „Mix“ ir kt. produkcijos.

Vieno iš šių gėrimų dėžutėje R. Kurlianskis ir davė kyšį tuometiniam Liberalų sąjūdžio vadovui Eligijui Masiuliui.

Kyšis –  nuolaida politinei reklamai

Nuteistam koncernui priklauso ir „MG media“, kuriai R. Kurlianskis taip pat vadovavo. Tai holdingo bendrovė, kuriai priklauso 14 žiniasklaidos ir telekomunikacijų įmonių – tokių, kaip LNK, BTV ir kt.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Apeliacinio teismo sprendime teigiama, kad siejant korupciniams ryšiams R. Kurlianskis ir koncernas suteikė papildomų nuolaidų taip pat nuteistų politikų reklamai.

Pernai „MG Media“ holdingas gavo beveik 50 mln. eurų pajamų ir uždirbo 4,9 mln. eurų grynojo pelno.

Taip pat „MG grupei“ priklausančios bendrovės „Apranga“ akcijomis prekiaujama akcijų biržoje. Jai priklauso daugybė skirtingų prekių ženklų drabužių ir avalynės parduotuvių Baltijos šalių prekybos centruose.

Tarp bendrovės valdomų prekių ženklų yra „Zara“, „Boss“, „Tommy Hilgfiger“, „Mango“, „Bershka“, „Calvin Kline“ ir kt.

„Aprangos“ įmonės pernai gavo daugiau kaip 242 mln. eurų pajamų ir uždirbo per 15 mln. eurų grynojo pelno.

tv3.lt

Padarė atradimą žiniasklaida. Kad Lietuvoje stambus verslas laiko už trumpos virvės visą valstybės aparatą ir daugumą politikų seniai aišku. Eiliniai Lietuvos žmonės valstybės valdyme gauna padalyvauti tik rinkimų dieną. Ir daugelis dalyvavusių pasidžiaugia, kad jų rinkti kandidatai pateko į seimą ar rajono valdyba. To po to prasideda "linksmoji dalis" Tie išrinktieji kandidatai sueina į koalicijas su kandidatais partijų kurie surinkę vos kelis rinkėjų procentus. Paskui prasideda rinkimų pažadų laužymas, tipo koalicijos partneriai to prašo. Paskui prasideda totalizatorius, horizonte pasirodo tokie verslo atstovai tipo Kurlianskas su lagaminėliais, kurie nori sau palankių sprendimų seimo ar rajono lygmenyje. Ir tada tautos išrinktieji supranta, jog tai jų šansas praturtėti. Spjauna jie į pažadus rinkėjams ir eina dirbti stambiam verslui. Na žinoma šis verslas tą "tautos tarną" aprūpina pinigais, reklama apie jo "rūpestį žmonėmis" skalambija medijos. Mano giliu įsitikinimu taip dirba Lietuvoje valdžia ir verslas
Puikus dalyvavimas Lietuvos valstybės turto,, prichvatizavime,,.Viskas su žiniasklaida kanalais tv,kur puikiai darbavosi ir Makaraitytė su Tapiniene.Trūksta tik savo banko ir bus pilna valstybė valstybėje.
Niekas nieko nemokės ir niekas čia nesedės tų metų :)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų