Jeigu vykstate į vietą, kurioje dar neteko lankytis anksčiau, išsiaiškinkite kokia tai vieta, kokias paslaugas stovykla teikia, ar yra vietinių maisto prekių parduotuvių, sužinokite kiek pinigų jums reikės maistui ar kitoms veikloms. Niekada nesikraukite daiktų paskutinę naktį, nes ryte išvykę tikrai prisiminsite, kad pamiršote būtiną daiktą ar drabužį. Jei daiktus susidėsite prieš kelias dienas, dar liks laiko peržvelgti ir papildyti sąrašą prieš išvykstant. Kelionėje turėkite gėlo vandens.
Kai atvykstate...
Atvykę neskubėkite įsikurti, apsižvalgykite ir išsirinkite jums tinkamiausią vietą. Galbūt norite būti veiksmo sūkuryje, o galbūt atvirkščiai norite ramybės, todėl derėtų įsikurti tolėliau nuo stovyklavietės centro. Jei naktį jūs ar jūsų vaikai dažnai einate į tualetą, įsikurkite tokioje vietoje, kad būtų patogu ir greita jį pasiekti. Jei jūsų palapinė turi papildomą šilumos nepraleidžiantį priestatą, pastatykite jį į rytų pusę ir būsite užtikrinti, kad rytais galėsite ilgiau miegoti, neteks prakaituoti nuo karščio.
Jeigu nusimato lietingos dienos, pasirūpinkite nuotekų vamzdžiais, kuriuos galite įsigyti „Pasidaryk Pats“ parduotuvėje ir iškaskite negilius kanalėlius palei palapinę, kas leis visam vandeniui nutekėti ir neužlieti jūsų gyvenvietės.
Pirmosios dienos
Dauguma žmonių pirmomis dienomis jaučiasi nejaukiai ir jiems paprastai reikia laiko nuo įprastos rutinos pereiti prie stovyklautojo gyvenimo būdo. Kai kurie žmonės yra drovus ar intravertai, todėl sunkiau susibendrauja su kolegomis ir įsijungia į bendras veiklas. Vis dėlto, jeigu toks ir esate, pasistenkite pateikti save kitame amplua, būkite pasitikintis savimi ir negalvokite ką apie jus pagalvos kiti, jie paprastai to nedaro.
Laikas grįžti namo...
Rūpestingai surinkite ir susipakuokite visus atsivežtus daiktus, kad grįžę namo ko nors nepasigestumėte. Nepamirškite paimti žmonių, su kuriais bendravote, kontaktų. Po kelių savaičių ar mėnesių jus tikrai norėsite suorganizuoti susitikimą ar pikniką drauge su jais. Ir žinoma, išvykdami pamojuokite ranka iš automobilio.
Sugrįžus namo...
Kai išsikrausite daiktus, pasižymėkite, kurių daiktų jums neprireikė, kad kitos kelionės metu per klaidą neįtrauktumėte jų į reikalingų daiktų sąrašą. Taip pat pasižymėkite, ko jums trūko stovyklaujant. Po kelių savaičių susisiekite su stovyklos draugais ir suorganizuokite susitikimą.
Reikalingiausių daiktų sąrašas
- Pastogė: palapinė, medinis plaktukas, vasarnamis, pavėsinė;
- Miegojimo reikmenys: miegmaišis, pagalvės, papildomi užklotai, šilta pižama ar treningai
- Patogios kėdės, padėklai, grilis, degtukai;
- Apšvietimas: žibintuvėliai, žibintai, žvakės uodams atbaidyti;
- Virtuvė (maistas ir gėrimai): vanduo, viryklė, šaldytuvas, valgymo įrankiai ir indai, atidarytuvas, kamščiatraukis, aštrus peilis, virdulys, popieriniai rankšluosčiai, arbata, kava, plovimo dubuo, pašluostės;
- Drabužiai: treningai, maudymosi kostiumai, batai, lietpalčiai, galvos apdangalai;
- Asmeninės higienos priemonės: drėkinantis kremas, veido valiklis, drėgnos veido ir intymios higienos servetėlės, vata, pirmosios pagalbos vaistinėlė, dezodorantai, rankšluosčiai, šukos, dantų šepetėlis, dantų pasta, muilas, šampūnas, dušo želė, akiniai nuo saulės;
- Pramogos: muzikiniai instrumentai, popierius, rašikliai, kamuolys, žemėlapis, kompasas;
- Vaikų reikmenys: keletas žaislų, vežimėlis, servetėlės, sauskelnės;
- Mobilusis telefonas, pinigai;
- Gyvūnų reikmenys: maistas, paklotas, dubuo vandeniui ir maistui.
NEPAMIRŠKITE:
- Išvykdami patikrinkite ar viską išjungėte (viryklę, lygintuvą, šviesas), gerai užsukote vandenį;
- Nustatyti namų šildymo lygį;
- Paprašykite kaimynų prižiūrėti jūsų namus, kol būsite išvykę;
- Užverti langus ir užrakinti duris;
- Jei išvykstate ilgam, greičiausiai ir pašto darbuotojai gali sustabdyti jums skirtų siuntinių pristatymą.