Dietologai tvirtina, kad vasarą reikia naudotis proga, kai šalyje uždera įvairiausios uogos - ypač miško. Mat jose būna nuo kelių dešimčių iki kelių šimtų kartų daugiau antioksidantų nei vaisiuose. O būtent jie užkertą kelią senėjimui ir padeda apsisaugoti nuo ligų.
Be to, japonų mokslininkai atsakė į klausimą ir kokius bananus valgyti sveikiausia – žalius, geltonus ar su rudomis dėmelėmis. Pasirodo, bananams sirpstant juose susidaro daugiau antioksidantų. Jeigu ant banano žievės yra juodų dėmelių, tai reiškia, kad išsiskiria vadinamasis naviko nekrozės faktorius, padedantis kovoti su vėžiu ir pažeistomis ląstelėmis.
Prisirpęs bananas aštuonis kartus efektyviau stiprina imuninę sistemą. Bananus patariama valgyti ir kai nėra nuotaikos, mat juose esančios medžiagos organizme perdirbamos į vadinamąjį laimės hormoną seratoniną. Tačiau maistingi ir žali bananai.
Tačiau medikai nuogąstauja dėl atsirandančio lietuvių įpročio daržoves vis dažniau išmainyti į vaisius. Šie, atrodytų, sveiki produktai neretai grasina nutukimu bei su juo susijusiomis ligomis. Pavyzdžiui, arbūze yra maždaug 100 šaukštelių cukraus, 1 kg bananų – 45 šaukšteliai, 1 kg obuolių – 12 šaukštelių. Dietologai jokiu būdu neskatina atsisakyti vaisių, tačiau pataria juos valgyti tinkamai. Kiti specialistai ragina vartoti daugiau daržovių, mat jos vertingos ir fiziologiškai, ir biologiškai.
Skaičiuojama, kad per dieną turėtume suvalgyti iki 600-tų gramų daržovių ir vaisių. Tačiau tyrimai rodo, kad lietuviai jų suvartoja net dukart mažiau – apie 300 g.
Daugiau žiūrėkite TV3 reportaže.