• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kai kurios iš šių įstaigų dabar nebenaudojamos pagal savo pirminę paskirtį. Kai kurios iki šiol veikia pilnu pajėgumu. Tačiau visos jos kelia siaubą. Inosmi.ru išrinko žymiausius pasaulio kalėjimus.

Kai kurios iš šių įstaigų dabar nebenaudojamos pagal savo pirminę paskirtį. Kai kurios iki šiol veikia pilnu pajėgumu. Tačiau visos jos kelia siaubą. Inosmi.ru išrinko žymiausius pasaulio kalėjimus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Gvantanamo kalėjimas, Kuba

Kubos Gvantanamo įlankoje esančiame kontroversiškojoje amerikiečių įkalinimo ir tardymo stovykloje pabuvojo daugybė pasaulio teroristų (arba bent jau tariamų teroristų, kurie jiems pateiktus kaltinimus kategoriškai neigia). Buvę ir dabartiniai kaliniai daugybę kartų skundėsi kankinimais. „Amnesty International“ Gvantanamo kalėjimą yra pavadinę „mūsų laikų gulagu“. Šiuo metu kalėjime įkalinta virš 150 žmonių.  

REKLAMA

Karandiru kalėjimas, Brazilija

Apie žymųjį Karandiru kalėjimą Brazilijoje yra sukurtas filmas, paremtas realiais įvykiais. Ir turbūt ne veltui – ši pataisos darbų kolonija laikoma siaubingiausia tokio pobūdžio įstaiga visame pasaulyje. Už šio kalėjimo sienų nuolatos kildavo masiniai neramumai, sukilimai, buvo įvykdomos žmogžudystės. Kalėjimas 2002 metais buvo nugriautas, paliktas tik vienas buvęs jo blokas, kuris dabar veikia kaip muziejus.

REKLAMA
REKLAMA

Alkatraso kalėjimas, JAV

Šiandien San Francisko įlankos saloje esančiame Alkatraso kalėjime yra įsikūręs muziejus, kurį kasmet aplanko apie milijoną turistų. Kalėjimas čia veikė 29 metus, kol 1963 metais įstaigą buvo liepta uždaryti. Savo laiku Alkatrasas buvo žinomas kaip itin griežtų taisyklių kalėjimas. Apie jį sukurta nemažai vaidybinių ir dokumentinių filmų. Čia kalėjo daugybė žymių nusikaltėlių, pavyzdžiui, Alas Capone.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kresty, Rusija

Tardymo izoliatorius Kresty yra vienas iš žymiausių ir didžiausių Rusijoje. Ši kraupi vieta Sankt Peterburge egzistuoja dar nuo 1852 metų ir yra laikoma viena iš labiausiai perpildytų tokio pobūdžio vietų visame pasaulyje. Nors kalėjimas yra pritaikytas maždaug 3000 kalinių, čia jų laikoma apie 10000. Kaliniams čia trūksta lovų, todėl jie miega paeiliui...

REKLAMA

Abu Graibo kalėjimas, Irakas

2004 metais per amerikiečių televiziją parodytas siužetas apie Abu Greibo kalėjimą Irake, kuriame matoma, kaip amerikiečių kariai žiauriai kankina kalėjimo kalinius. Siužetas sukėlė didžiulį tarptautinį skandalą, po kurio 12 amerikiečių karių atsidūrė teisiamųjų suole. Dalį to, ką su kaliniai Abu Greibe darė amerikiečiai galima pamatyti šioje galerijoje:

REKLAMA

Fremantlo kalėjimas, Australija

Fremantlo kalėjimas Australijoje 1850-aisiais buvo pastatytas pačių kalinių. 1886 metais pastatas perėjo į kolonijinės valdžios rankas, kuri pradėjo jį naudoti nusikaltėlių kalinimui. 1991 metais kalėjimas buvo uždarytas, o pastatas buvo paverstas istoriniu paminklu. Per metus Fremantlo muziejų vidutiniškai aplanko iki 130 tūkstančių žmonių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sebu kalėjimas, Filipinai

Sebu kalėjimas Filipinuose žinomas kaip „labiausiai šokantis kalėjimas pasaulyje“. Kalėjimo teritorijoje organizuojami įspūdingi pasirodymai, kuriuose dalyvauja ne žvaigždės, o patys kaliniai.

Londono Taueris, Didžioji Britanija

Pirmasis žmogus Londono Tauryje buvo įkalintas dar 1190 metais. Reformacijos metu ši vieta įgavo žiaurių kankinimų vietos reputaciją. Čia pabuvojo ir buvo nužudyta daugybė asmenų (net ir karališkosios kilmės), kurie kėlė grėsmę sostui.

 

 

 

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų