Iranas pirmadienį išbandė ilgojo nuotolio raketą „Shahab-3“, kuri gali pasiekti Izraelio teritoriją ar Persijos įlankos valstybėse įsikūrusias JAV karines bazes. Izraelis vis dar neatmeta galimybės, kad Irano branduolinės programos problema gali būti išspręsta pasitelkus karines priemones. Ta proga dienraštis „Haaretz“ nusprendė atidžiau pažvelgti į Irano kariuomenės pajėgumus.
Ginkluotosios pajėgos
Aktyvią karinę tarnybą Irane šiuo metu atlieka 523 tūkst. asmenų. Šalies ginkluotosioms pajėgoms vadovauja generolas majoras Ataollah Salehis.
Raketos
Per 2007 metais vykusį karinį paradą, skirtą paminėti 1980-1988 metais vykusį Irano-Irako karą, Iranas pristatė savo raketą „Shahab-3“, kuri esą yra pajėgi nuskrieti 2 tūkst. kilometrų ir smogti Izraeliui arba regione įsikūrusioms JAV karinėms bazėms. Kita parado metu demonstruota raketa „Ghadr-1“ gali nuskrieti 1,8 tūkst. kilometrų. Tai buvo pirmas kartas, kai raketos pademonstruotos viešumoje. 2008 metų lapkritį Iranas pasiskelbė išbandęs ir „Sejjil“ raketą, galinčią skrieti iki 2 tūkst. kilometrų.
Kariuomenė
Irano kariuomenę sudaro 350 tūkst. vyrš, įskaitant ir 220 tūkst. šauktinių. Be to, Islamiškoji Revoliucinė gvardija, kuri laikoma ištikimiausia valdančiojo režimo atrama, savo gretose turi paildomus 125 tūkst. vyrų. 2004 metais armija buvo organizuota į 4 korpusus su 4 šarvuočių divizijomis ir 6 pėstininkų divizijomis.
Irano kariuomenė turi 1,6 tūkst. tankų, tarp kurių yra ir 100 Irane gamintų tankų „Zulfiqar“. Tiesa, didžiąją dalį tankų sudaro jau senstelėję britų gamybos tankai „Chieftain“ ar amerikietiški M-60.
Iranas taip pat turi ir Sovietų Sąjungoje gamintų tankų T-54, T-55, T-59, T-62 ir T-72. Visi jie buvo pagrobti iš Irako arba nusipirkti iš Šiaurės Korėjos ar Kinijos.
Tarptautinis strateginių studijų institutas abejoja, ar visi Irano turimi tankai yra tinkami kariniams veiksmams.
Be to, Iranas turi apie 640 šarvuotų transporterių. Armija taip pat turi 8 196 artilerijos įrenginius, iš kurių 2 010 yra velkamoji artilerija, o 310 – savaeigė artilerija.
Karinis laivynas
Kariniame jūrų laivyne tarnauja 18 tūkst. asmenų. Karinio jūrų laivyno štabas yra įsikūręs Bandar-e Abbase. Irano laivynas turi 3 Rusijos gamybos „Kilo“ klasės povandeninius laivus, 3 fregatas ir 2 korvetes.
Jau 2001 metais buvo kalbama, kad Irano karinis laivynas yra visiškai atgyvenęs, nes neturi modernių karinių laivų ir naujausių ginklų. Fregatų parengtumas kovai kelia itin daug abejonių, o beveik 40 metų senumo korvetės yra apginkluotos pasenusiais ginklais.
2007 metų pabaigoje Iranas pristatė naują šalyje pagamintą povandeninį laivą ir fregatą pavadinimu „Jamaran“. „Jane's Defence Weekly“ pranešė, kad Iranas taip pat kuria raketas paleisti gebančią fregatą, kuri nukopijuota nuo 275 tonas sveriančio greitos atakos laivo „Kaman“, kuris aštuntajame dešimtmetyje buvo nupirktas iš Prancūzijos.
Karinės oro pajėgos
Karinių oro pajėgų personalą sudaro 30 tūkst. asmenų ir 319 kovinių lėktuvų. Tačiau spėjama, kad koviniams veiksmams gali būti tinkami tik 60 proc. JAV gamintų lėktuvų ir 80 proc. rusiškų lėktuvų. Iranas turi naikintuvų F-14 ir MiG 29. Iranas taip pat turi iš Irako konfiskuotų Rusijoje gamintų Su-24 ir Su-25 lėktuvų. Iranas taip pat turi transportinių lėktuvų ir sraigtasparnių.
2007 metų rugsėjį Iranas paskelbė išbandęs 2 naujus namuose gamintus naikintuvus. Valstybinė televizija paskelbė, kad naikintuvas „Saegheh“ yra naujos kartos naikintuvo „Azarakash“ (Žaibas) versija. Iranas skelbia, kad naikintuvai jau pradėta serijinė šių naikintuvų gamyba.