Antrąją pirmosios naujai išrinkto Europos Parlamento plenarinės sesijos dieną laikinasis Čekijos ministras pirmininkas Jan Fischer apibendrino savo šalies pirmininkavimo ES Tarybai rezultatus. Pusmetį trukęs Čekijos pirmininkavimas sulaukė tiek europarlamentarų pagyrimų, tiek kritikos.
Čekijos Respublika – antroji iš 2004 m. į Europos Sąjungą įstojusių šalių, kuriai teko pirmininkauti ES Tarybai. 2008 m. šios pareigos buvo patikėtos Slovėnijai.
Trejomis „e“ (ekonomika, energetika ir ES vaidmuo pasaulyje) savo pirmininkavimą grindusi Čekija netrukus buvo priversta koordinuoti ES pastangas ieškant išeičių iš šąlančią Europą sukrėtusios dujų krizės, o vėliau – bandyti sustabdyti humanitarinę katastrofą Gazos ruože.
Teigiamai savo šalies pastangas įvertinęs premjeras Jan Fischer priminė, kad Čekijai teko pirmininkauti gilėjančios finansų ir ekonominės krizės metu bei išlaikyti pirmininkavimo vairą atsistatydinus šios šalies vyriausybei. Kultūros fronte Čekijos pirmininkavimą ilgai primins ES Tarybos Justus Lipsius pastato prieigose eksponuota ironiška čekų menininko Davido Černý instaliacija „Entropa“, kurią šiuo metu galima išvysti Prahoje.
Čekijai taip pat pavyko pasiekti pažangos užsienio politikoje. Čekijos pirmininkavimo metu įsteigta Rytų partnerystė, taip pat surengti aukščiausiojo lygio susitikimai su JAV, Rusija bei Kinija. Kita vertus, ES nepavyko suvaidinti svarbesnio vaidmens sprendžiant Gazos krizę.