Daugiau apie tai – TV3 Žiniose.
Auksinės bangos skalauja atokiausią pasaulio kampelį – Velykų salą. Ten turistai dažniausiai atvyksta savo akimis pamatyti garsiųjų akmeninių figūrų – moajų.
O kol į mažus kaimelius žvelgia akmeninės akys, vietiniai gyventojai ir svečiai ruošiasi pakelti akis į dangų ir pasimėgauti žiediniu saulės užtemimu:
„Dėl to jaučiuosi labai mažas didelėje visatoje.“
„Pamatyti ugnies žiedą galima tik kartą gyvenime. Ypač čia, Rapa Nui, kai fone stovi Moajai, tai bus įspūdinga.“
Suaugusieji, vaikai ir net šunys su žiūronais ir specialiais akiniais stebi neįprastą reiškinį. Tarp Žemės ir Saulės atsiradęs Mėnulis pamažu, žingsnis po žingsnio, tamsiu kamuoliu priartėja prie akinančios žvaigždės ir palaipsniui ją uždengia.
„Saulės užtemimą mačiau pirmą kartą. Kartą mačiau Mėnulio užtemimą, jis paliko didžiulį įspūdį“, – sako užtemimą stebėjusi moteris.
Reiškinys pasitako retai ir ne visur
Tačiau didžiausią įspūdį žiūrovams daro raudonas apskritimas danguje. Kadangi Mėnulis ne visiškai uždengia Saulę, ryškus didžiausios mūsų Galaktikos žvaigždės žiedas danguje šviečia tarsi užlietas juodais dažais.
„Man atrodė, kad tai nepaprastas ir nedažnai sutinkamas reiškinys. Tai pirmas kartas, kai jį žiūrėjau, ir jis buvo labai geras“, – reiškinio stebėtoja.
Ir net šio nedidelio žiedo pakanka, kad Velykų sala nepaskęstų tamsoje – per žiedinį užtemimą lauke būna šiek tiek tamsiau nei įprastai, tarsi debesuotą dieną.
„Tai reiškinys, kuris paprastai nepasitaiko dažnai. Nėra įprasta, kad jį galima pamatyti bet kurioje pasaulio vietoje“, – pasakoja moteris.
Tiesą sakant, žiedinis saulės užtemimas įvyksta du kartus per metus, tačiau tik apie 200 tūkst. žmonių, gyvenančių atokiuose planetos kampeliuose, gali pamatyti šį įspūdingą reiškinį.
Daugiau apie tai sužinokite vaizdo reportaže, esančiame straipsnio pradžioje.