Anot leidinio, išvyksta net dalis tų, kurie čia atostogavo nemokamai.
Rusai atšaukia atostogas Kryme
Sekmadienį Rusijos priešlėktuvinė gynyba numušė raketą netoli paplūdimio Sevastopolyje, o jos nuolaužos nuskrido į paplūdimį, kuriame tuo metu buvo poilsiautojai. Dėl to virš 150 žmonių buvo sužeisti, o penki žuvo.
Rusai bandė apkaltinti Ukrainą smogus paplūdimiui, bet Karo studijų instituto (ISW) analitikai išanalizavo duomenis apie neseniai įvykdytą raketų ataką prieš Krymą ir padarė išvadą, kad okupuoto pusiasalio gyventojai nukentėjo nuo Rusijos priešlėktuvinės gynybos, o ne nuo specialaus Ukrainos raketų nukreipimo.
Anot leidinio, rusai dažniausiai patys pasirūpindavo apgyvendinimu viešbučiuose, o dar dažniau – apartamentuose, butuose, namuose ar tiesiog nuomojamuose kambariuose. Jie pirkdavo traukinio bilietus arba patys važiuodavo automobiliu.
„Visos rezervacijos jau atšauktos, žmonės skambina ir sako, kad neatvyks, todėl nori grąžinti užstatą. Tačiau ne visi šeimininkai juos grąžina, jie iš paskutiniųjų tikisi, kad praeis laikas, viskas nurims ir žmonės atvyks. Jie nenori važiuoti į Krasnodaro kraštą, kur kainos didelės, o paplūdimiai perpildyti“, – sako Jevhenas, nuomojantis būstą Kryme.
Tuo pat metu turistai palieka patį Sevastopolį – arba grįžta namo, arba persikelia į kitas pusiasalio vietas.
Dalis turistų ėmė krautis lagaminus iš Krymo
Anot leidinio, Rusijos žiniasklaida skleidė informaciją, kad ant Krymo tilto į Rusiją nėra automobilių eilių. Todėl, jų nuomone, niekas nieko nebijojo, visi liko ilsėtis po įvykio.
Vis dėlto dauguma Krymo poilsiautojų yra valstybės tarnautojai, atvykę čia traukiniu. Tačiau net ir tokiu atveju pirmadienį 15 val. 300 automobilių jau stovėjo eilėje.
Leidinio teigimu, šį sezoną atostogauti Kryme nusprendė palyginti nedaug rusų turistų. Paplūdimiuose daugiausia deginosi valstybės tarnautojai, pensininkai, tėvai su vaikais, kurie gavo nemokamą kelialapį. Taip pat ir patys krymiečiai.
„Ten, kur paplūdimys priklauso pensionatui, poilsiautojų yra daugiau. Seneliai, mamos ir tėčiai su vaikais. Tačiau žmonių vis tiek yra gerokai mažiau nei iki 2022 metų. Kad ir kaip jų klausi, kur jie apsistoja, visi sako, kad pensionate arba sanatorijoje. Jie visada skuba į procedūras ir masažus. Nėra paklausos būstui privačiame sektoriuje, nes nėra turistų“, – skundžiasi pensininkė Katerina.
Kai kurie valstybės tarnautojai, išsigandę sprogimų Sevastopolyje, išskubėjo namo. „Sekmadienį jie krovėsi lagaminus. Juos įkalbinėjo, sakė, kad Feodosijoje viskas ramu, bet jie vis tiek nuvyko į geležinkelio stotį, į Simferopolį. Už jų kelionę į abi puses sumokėjo valstybė. Dabar jie arba keis bilietus į abi puses, arba pirks juos patys“, – pasakoja Feodosijos sanatorijos darbuotoja.
Anot leidinio, vis dėlto kai kurie karo nusikaltėliai, jau pripratę prie sprogimų, niekur iš Krymo neskuba.
„Poilsiautojų skaičius pusiasalyje labai pasikeitė. Čia nebėra labai ramu. Yra daug kariškių, kurie geria ir įsivelia į girtas muštynes. Jų šeimos taip pat neturi ypatingos kultūros, paprastai jos yra iš Rusijos gilumos.
Pinigus jie išleidžia alkoholiui, cigaretėms, ledams savo vaikams, o kartais pasiima juos pasivažinėti automobiliu. Jie ne itin domisi suvenyrais ar ekskursijomis. Tie, kurie gavo talonus pagal socialines programas, paprastai neturi papildomų pinigų. Taigi pardavėjai čia daug neuždirba. Išskyrus tuos, kurie prekiauja alkoholiu, alumi ir džiovinta žuvimi“, – skundžiasi Jaltos gyventojas.
Sevastopolyje paskelbta nepaprastoji padėtis
Pirmadienį Sevastopolio uostamiesčio Rusijos aneksuotame Kryme institucijos paskelbė nepaprastąją padėtį.
Dauguma aukų leido laiką Sevastopolio paplūdimyje, kai nukrito ir sprogo raketos nuolaužos. Oro pavojus nebuvo paskelbtas. Rusų pajėgos pradžioje pareiškė numušusios raketą, kurios nuolaužos nukrito pajūryje, tačiau vėliau patikino, kad Ukraina tikslingai taikėsi į civilius. Vis dėlto tuo iš dalies suabejojo net rusų kariniai tinklaraštininkai. Netoliese yra keli kariniai objektai.
Anot žiniasklaidos, minėta paplūdimio atkarpa buvo uždaryta maudynėms. Paskelbus neparastąją padėtį, gali būti apribotos piliečių konstitucinės teisės, pavyzdžiui, judėjimo laisvė.