Anot šaltinių, aukšto rango Rusijos pareigūnai pastarosiomis savaitėmis jau lankėsi Saudo Arabijoje ir JAE.
Vienas šaltinis teigė, kad Rusijoje vis dar esama tam tikro pasipriešinimo šiai idėjai. Kai kurie diplomatai ir žvalgybos pareigūnai atkreipia dėmesį, kad Saudo Arabija ir JAE turi glaudžius ryšius su JAV. Saudo Arabija ir JAE neatsakė į leidinio prašymus pateikti komentarus. Kremlius taip pat atsisakė komentuoti.
Abi šalys palaiko ryšį su abiem pusėmis
Vis dėlto, kaip pastebi „Reuters“, tiek D. Trumpas, tiek V. Putinas yra užmezgę šiltus santykius su Saudo Arabija ir JAE.
Saudo Arabijos kronprincas Mohammedas bin Salmanas buvo pirmasis užsienio valstybės vadovas, kuriam D. Trumpas paskambino pradėjęs eiti pareigas. Savo kalboje per vaizdo ryšį Pasaulio ekonomikos forume Davose susirinkusiai auditorijai jis apibūdino kronprincą kaip „fantastišką vaikiną“.
V. Putinas, kuris 2023 m. lankėsi Saudo Arabijoje ir JAE, praėjusį rugsėjį sakė, kad yra dėkingas Mohammedui bin Salmanui už pagalbą organizuojant didžiausią nuo Šaltojo karo laikų JAV ir Rusijos apsikeitimą kaliniais. V. Putinas ir Mohammedas bin Salmanas puoselėja artimus asmeninius santykius nuo 2015 m., kai princas pirmą kartą apsilankė Rusijoje.
Tiek M. bin Salmanas, tiek JAE prezidentas Mohammedas bin Zayedas Al Nahyanas nuo karo Ukrainoje pradžios laikėsi neutralumo, susilaikydami nuo kritikos ir sankcijų Rusijai. Abu vadovai taip pat palaikė reguliarius ryšius su Ukrainos prezidentu Volodymyru Zelenskiu.
JAE vadovas Mohammedas bin Zayedas Al Nahyanas karo metu kelis kartus lankėsi Rusijoje, o per paskutinį vizitą 2024 m. spalį sakė, kad yra pasirengęs remti iniciatyvas, siekiančias karo Ukrainoje pabaigos. JAE taip pat sėkmingai tarpininkavo keičiantis kaliniais.
Nė viena šalis nėra Tarptautinio baudžiamojo teismo, kuris išdavė V. Putino arešto orderį ir užkirto kelią jo vizitams į daugelį šalių, narė.
Rusijai kyla klausimų
Šaltiniai atmetė idėją darybas rengti Turkijoje.
Rusijos analitikas Fiodoras Lukjanovas, įtakingas Rusijos veikėjas, sakė, kad D. Trumpas ir V. Putinas neturi didelio pasirinkimo.
„Beveik visi Vakarai stovi Ukrainos pusėje. Todėl visos tradicinės vietos, kuriose anksčiau vykdavo tokie dalykai, pavyzdžiui, Helsinkis, Ženeva ir Viena, netinka“, – TASS cituoja jo žodžius.
F. Lukjanovas pažymėjo, kad nors Saudo Arabija ir JAE vaidina labai svarbų vaidmenį, abi šios šalys yra labai artimos JAV sąjungininkės, o tai kelia tam tikrų klausimų Rusijai.
„Tačiau kaip derybų vieta tai tikriausiai visai įmanomas dalykas“, – pridūrė jis.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!