• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Penktadienį Europos Komisija (EK) ketina priimti naujas sankcijas Rusijai ir pakoreguoti jau esamas priemones, kad nebūtų pakenkta maisto produktų eksportui iš Rusijos, teigia „Reuters“ šaltiniai.

Penktadienį Europos Komisija (EK) ketina priimti naujas sankcijas Rusijai ir pakoreguoti jau esamas priemones, kad nebūtų pakenkta maisto produktų eksportui iš Rusijos, teigia „Reuters“ šaltiniai.

REKLAMA

Vienas iš šaltinių sako, kad naujosios priemonės yra laikomos „priežiūros ir derinimo paketu“ bei pavadino jas „šeštuoju su puse“ sankcijų Rusijai paketu. Taip pašnekovas išsireiškė dėl naujų ribojimų apimties palyginus juos su ankstesniais sankcijų etapais, kai buvo smogta Rusijos naftai ar angliai.

Naujomis priemonėmis siūloma drausti rusiško aukso importą į ES. Vieno iš šaltinių teigimu, ši priemonė taip pat turėtų paliesti Rusijos aukso importą per trečiąsias šalis. Vis dėlto kaip tai veiks, nedetalizuojama.

Manoma, kad Briuselis taip pat turėtų sugriežtinti jau esamas priemones ir nustatyti naujus prekių, kurios gali būti panaudojamos kariniais tikslais, importo apribojimus.

REKLAMA
REKLAMA

Taip pat į ES juodąjį sąrašą turėtų būti įtraukti nauji Kremliui artimi asmenys bei subjektai. Tai minėtai naujienų agentūrai patvirtino trys pareigūnai, pageidavę likti neįvardinti.

REKLAMA

EK kiek vėliau taip pat turėtų pakoreguoti galiojančias sankcijas, jog užtikrintų, kad jos nekenks maisto produktų ir grūdų eksportui iš Rusijos, sakė trys ES pareigūnai.

Afrikos šalys pareiškė, kad ES sankcijos prisidėjo prie maisto krizės, vis dėlto ES vengė pripažinti, kad sankcijos galėjo turėti įtakos prekybai maisto produktais. Anot vieno pareigūno, esamų ribojimų pakeitimais turėtų būti siekiama užtikrinti, kad prekybininkai klaidingai neinterpretuotų taisyklių.

REKLAMA
REKLAMA

Tikimasi, kad kitą savaitę ES aptars naująjį dokumentų rinkinį, jog jis būtų priimtas iki vasaros atostogų.

Eurokomisaras: kitu sankcijų paketu ES suvaržys Rusijos aukso eksportą

Europos Sąjunga nauju sankcijų paketu suvaržys Rusijos aukso eksportą ir sieks „uždaryti visas landas“, leidžiančias apeiti ankstesniais paketais numatytas priemones, penktadienį pranešė vienas Europos Komisijos narys.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Bendrija iki šiol yra patvirtinusi šešis sankcijų Rusijai dėl invazijos į Ukrainoje paketus. Vėliausiu, priimtu birželį, buvo įvestas draudimas importuoti didžiąją dalį rusiškos naftos.

Dabar ES aiškinsis „būdus, kaip galėtume įvesti sankcijų režimą auksui, kuris yra svarbi Rusijos eksportuojama prekė“, viešėdamas Prahoje sakė Europos Komisijos pirmininko pavaduotojas Marošas Šefčovičius.

REKLAMA

„Kai tik pasieksime susitarimą valstybių narių lygiu, mes jį paskelbsime“, – jis sakė prieš ES reikalų ministrų neformalų susitikimą, organizuojamą šiuo metu blokui pirmininkaujančios Čekijos.

Dėl rusiško aukso importo draudimo birželio pabaigoje jau susitarė Didžiojo septyneto (G-7) šalys.

Ukrainos vicepremjerė Olha Stefanišyna, dalyvaujanti susitikime Prahoje, ketvirtadienį ragino ES priimti naują sankcijų paketą.

REKLAMA

„Iki šiol niekas neprivertė Rusijos pasijusti atsakinga už [savo] nusikaltimus, – žurnalistams sakė ji. – Tikimės, kad kitas, septintasis sankcijų paketas turės didelį varžomąjį potencialą ir bus priimtas neatidėliojant, kaip įmanoma greičiau.“

M. Šefčovičius pridūrė, kad ES taip pat sieks „uždaryti visas landas norintiems apeiti sankcijas“.

„Aišku, šis mechanizmas labai sudėtingas, todėl turime ne vien [jį] įkurti, bet ir tikrinti, stebėti bei uždarinėti vietas, kurios kokius nors būdu sukurtų apeiti leidžiančias platformas“, – aiškino eurokomisaras.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jis taip pat tvirtino, kad ES narės nėra pavargusios nuo pagalbos Ukrainai, į kurią Rusijos pajėgos įsiveržė vasario 24 dieną.

„Dar niekada nemačiau taip stipriai demonstruojamos vienybės ir visų valstybių narių bendrų pastangų ieškoti visų įmanomų išteklių – ar kalbėtume apie finansinę pagalbą, ar apie ginkluotės tiekimą“, – pabrėžė M. Šefčovičius.

„Net jeigu tai išties sudėtinga, tęsime, nes būtent ukrainiečiai, kovojantys už savo laisvę, yra pakliuvę į pačią sudėtingiausią padėtį“, – pridūrė jis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų