Pranešama, kad bunkeryje galėtų tilpti apie 100 žmonių – iki 34 vadovų ir 34 kiti darbuotojai.
ES turi 27 nares, tačiau ateityje ji gali plėstis, o saugioje patalpoje taip pat rengs žemesnio lygio ambasadorių ir aukšto rango ES pareigūnų susitikimus.
Patalpa bus be interneto, tačiau jame bus vidinė didelio ekrano konferencijų technologija ir mikrofonai, prijungti prie saugių kabinų 30-čiai vertėjų.
Ir posėdžių salė, ir kabinos bus uždengtos NATO sertifikuotu izoliaciniu narvu, siekiant „sumažinti pavojų, kad bus panaudota kompromituojanti spinduliuotė“ – IT ekranų ir laidų generuojamos elektromagnetinės ir radijo bangos, kurias galima perimti nuotoliniu būdu.
Kiekvienas, kuris įeina, net jei jis yra valytojas, turi turėti „SECRET ES“ saugumo pažymėjimą ir „būtina žinoti“ priežastį, kodėl ten yra.
„SECRET ES“ yra antras aukščiausias bloko slaptumo lygis. Jis apima informaciją, kuri galėtų „rimtai pakenkti“ ES interesams. Remiantis ES saugumo gairėmis, informacijos nutekinimas gali „padidinti tarptautinę įtampą“ arba „kelti grėsmę gyvybei“ ar „viešajai tvarkai“ Europoje.
O ES vadovai ir darbuotojai turės palikti savo telefonus, nešiojamuosius kompiuterius, išmaniuosius laikrodžius, elektroninius raktų pakabukus ir net klausos aparatus garsui nepralaidžiose spintelėse už kameros.
Objektas turi būti pastatytas iki 2024 m. ES Tarybos komplekse Briuselyje, kuriame jau vyksta viršūnių susitikimai. Tiksli vieta dar nenuspręsta, tačiau pareigūnai ieško kur nors netoli įprastos ES viršūnių susitikimo patalpos, kad lyderiai galėtų lengviau keliauti pirmyn ir atgal.
Jame bus „tinkamas komforto lygis VIP asmenims (baldai, kėdės ir kt.) ir tinkamas fiksuotas dekoras (pvz., vėliavos, bet nebus gėlių ar kitų dažnai keičiamų daiktų).
„Visiems naujiems baldams, techninei įrangai ar aksesuarams (gėlėms, dekoracijoms, gėrimų komunalinėms reikmėms ir kt.) turi būti atlikta patikra“, – rašoma pranešime.