Zimbabvės Aukščiausiasis teismas pirmadienį atsisakė įsakyti neatidėliotinai paskelbti uždelstus kovo 29 dienos prezidento rinkimų rezultatus.
Atmesdamas opozicinės partijos Judėjimas už demokratinius pokyčius (MDC) prašymą priversti rinkimų komisiją paskelbti rinkimų rezultatus, teisėjas Tendai Uchena pasakė: „Nepatenkinu šio prašymo“.
Opozicinis Judėjimas už demokratinius pokyčius (MDC) skelbia, kad jos partijos lyderis Morganas Tsvangirai šiuose rinkimuose įveikė prezidentą Robertą Mugabe, užbaigdamas jo 28-erius metus trukusį valdymą.
Ilgai nesulaukę Zimbabvės rinkimų komisijos rezultatų, ši partija kreipėsi į Aukščiausiąjį teismą.
Opozicija sako, kad R.Mugabe sulaiko prezidento rinkimų paskelbimą, norėdamas laimėti laiko smurtingam atsakui, po patirto didžiausios nesėkmės rinkimuose, kai jo esanti valdžioje partija ZANU-PF pirmą kartą po 28 valdymo metų prarado parlamento kontrolę lygiagrečiai vykusiuose rinkimuose kovo 29 dieną.
MDC atstovas Nelsonas Chamisa agentūrai sakė: „Suprantama, mes esame labai nusivylę, nes manau, kad mes susidūrėme su labai nemaloniu atveju. Mes ketiname apsispręsti pasitarę su mūsų advokatais, tačiau, mūsų nuomone, šiuos rezultatus paskelbti labai reikia“.
Savaitgalį Lusakoje susitikę pietų Afrikos lyderiai pareiškė, kad rinkimų rezultatai turi būti paskelbti „operatyviai“.
Laukiama, kad vėl bus delsiama taikant juridinį manevravimą ir perskaičiuojant balsus 23 rinkimų apygardose, kaip prašo Zimbabvės rinkimų komisija.
Valdžioje esanti ZANU-PF partija skelbia, kad šiuose prezidento rinkimuose nei M.Tsvangirai, nei R.Mugabe nesurinko reikiamos absoliučios daugumos, todėl būtina surengti papildomus rinkimus.
Vengimas paskelbti rinkimų rezultatus sukėlė įtampą šioje pietų Afrikos valstybėje.
MDC partija ir tarptautinės žmogaus teisių padėtį stebinčios organizacijos sako, kad R.Mugabe paleido nuo saito ginkluotas grupuotes, kurios palaiko smurto kampaniją šalyje, kad įbaugintų opozicijos rėmėjus prieš pakartotinį rinkimų turą.
MDC skelbia, kad ginkluoti būriai privertė šimtus kaimo gyventojų palikti savo namus ir mažiausiai 50 žmonių prireikė gydytojų priežiūros.