Ženevoje vykusioje tarptautinėje Sirijos klausimui skirtoje konferencijoje sutarta, kad laikinajai Sirijos vyriausybei galės priklausyti ir dabartinės vadovybės atstovai. Toks buvo Kinijos ir Rusijos reikalavimas, praneša agentūra AFP.
Sirijos specialiojo pasiuntinio Kofio Annano kvietimu, susitikime Ženevoje dalyvavo veto teisę JT Saugumo Taryboje turinčių šalių - JAV, Didžiosios Britanijos, Prancūzijos, Rusijos ir Kinijos užsienio reikalų ministrai, taip pat Kataro, Kuveito, Turkijos ir Irako diplomatijos vadovai. Jie tarėsi, kaip išgelbėti K. Annano taikos planą, kuris numato paliaubas ir dialogą tarp vyriausybės ir opozicijos.
Po kelias valandas trukusių sunkių derybų K. Annanas perskaitė baigiamąjį pareiškimą. Jame teigiama, kad pereinamojo laikotarpio Sirijos vyriausybei „galėtų priklausyti dabartinės vyriausybės ir opozicijos, taip pat kitų grupuočių nariai“. Ji turėtų būti sudaryta abipusiu sutarimu.
Atsakydamas į klausimą, ką tai reikš Basharo al Assado ateičiai, K. Annanas sakė, kad dokumente įvardytos „gairės ir principai“, kaip Sirijos partijoms padėti įveikti pereinamąjį laikotarpį. B. al Asado ateitis esą priklauso nuo proceso dalyvių. Tačiau jis abejojąs, „kad sirai į šalies vadovybę rinktų žmones, susitepusius rankas krauju“.
JAV valstybės sekretorė Hillary Clinton pareiškė, kad kelias laikotarpiui po B. al Asado nutiestas. „B. al Assadas turi pasitraukti“, – pabrėžė ji. Jis esą negali priklausyti laikinajai vyriausybei, nes yra susitepęs krauju.
Vašingtonas, anot H. Clinton, JT Saugumo Taryboje ir toliau sieks rezoliucijos, numatančios „tikrus ir betarpiškus padarinius“ Sirijai už reikalavimų nevykdymą, įskaitant sankcijas. Rusija ir Kinija iki šiol trukdė priimti rezoliucijas dėl Sirijos.