• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Haityje įvykęs 7,2 balo žemės drebėjimas pareikalavo beveik 1 300 žmonių gyvybių, sekmadienį pranešė pareigūnai, paskelbę atnaujintą informaciją apie stichinės nelaimės padarytą žalą.

Haityje įvykęs 7,2 balo žemės drebėjimas pareikalavo beveik 1 300 žmonių gyvybių, sekmadienį pranešė pareigūnai, paskelbę atnaujintą informaciją apie stichinės nelaimės padarytą žalą.

REKLAMA

Kė ir kituose sunkiai nukentėjusiuose miestuose pietvakariniame pusiasalyje dauguma gyventojų naktį leido lauke priešais savo namus ar to, kas iš jų liko, baimindamiesi naujų pakartotinių požeminių smūgių.

Gatvės buvo pilnos sunkiosios technikos, naršančios po sugriuvusių pastatų liekanas, dingusiųjų po griuvėsiais ieškojo ir patys žmonės.

Šeštadienį apie 8 val. 30 min. vietos (15 val. 30 min. Lietuvos) laiku užfiksuoto požeminio smūgio epicentras buvo maždaug už 160 km kelio į vakarus nuo tankiai apgyventos sostinės Port o Prenso.

Per nelaimę žuvo mažiausiai 1 297 žmonės.

Per žemės drebėjimą sugriuvo apie 13 600 pastatų, o dar per 13 700 buvo padaryta žalos, po griuvėsiais įstrigo šimtai aukų, sužalota daugiau kaip 5 700 žmonių, informavo šalies civilinės saugos agentūra.

REKLAMA
REKLAMA

Gelbėjimo darbus gali apsunkinti atogrąžų audra „Grace“, kuri, kaip prognozuojama, nuo pirmadienio vakaro į Haitį atneš daug kritulių ir galimai sukels potvynių, praneša JAV Nacionalinė meteorologijos tarnyba.

REKLAMA

JAV ir kitos šalys nedelsdamos pažadėjo paramą, o JAV prezidentas Joe Bidenas (Džo Baidenas) patvirtino „neatidėliotinus“ pagalbos veiksmus.

Haitis dar nėra visiškai atsigavęs po 2010-ųjų sausį įvykusio 7 balų žemės drebėjimo, pavertusio griuvėsiais didžiąją dalį Port o Prenso ir aplinkinių miestų. Tuomet žuvo daugiau nei 200 tūkst. žmonių, dar 300 tūkst. buvo sužeisti, o daugiau nei pusantro milijono Haičio gyventojų neteko namų.

REKLAMA
REKLAMA

Po 2010 metų žemės drebėjimo be pastogės liko daugiau kaip milijonas žmonių – pusė šalies gyventojų, todėl salos institucijoms ir tarptautinei humanitarinės pagalbos bendruomenei iškilo milžiniškas iššūkis, kaip padėti šaliai, neturinčiai nei žemės registro, nei adekvačių statybos normų.

Tąsyk drebėjimas sugriovė šimtus tūkstančius namų, administracinių pastatų ir mokyklų bei 60 proc. Haičio sveikatos apsaugos įstaigų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pagrindinė šalies ligoninė iki šiol nebuvo visiškai atstatyta, o nevyriausybinėms organizacijos sunkiai sekėsi patenkinti didžiulius Haičio poreikius.

Naujausia krizė ištiko praėjus kiek daugiau nei mėnesiui nuo Haičio prezidento Jovenelio Moise'o (Žovenelio Moiso) nužudymo. Valstybės vadovą nušovė į jo namus įsiveržusi grupė užpuolikų, o ši ataka sukrėtė šalį, kovojančią su skurdu, besiplečiančiu gaujų smurtu ir COVID-19 pandemija.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų