Trečiadienį britų televizijos „TalkTV“ parodytame interviu V. Zelenskis taip pat dar kartą patvirtino turįs vilčių, jog JAV prezidentas Joe Bidenas paseks kitų Vakarų lyderių, įskaitant B. Johnsoną, pavyzdžiu ir aplankys Kyjivą.
J. Bidenas nenuvyko į Ukrainą per dvi šiemet surengtas keliones į Europą, bet V. Zelenskis, kalbėjęs per vertėją, sakė, kad JAV prezidento vizitas „būtų stipriausias signalas, koks galėtų būti pasiųstas remiant Ukrainą“.
Kalbėdamas šalia savo žmonos Olenos Zelenskos, gegužę priėmusios JAV pirmąją ponią Jill Biden per jos vizitą vakarų Ukrainoje, V. Zelenskis pažymėjo, kad tokie apsilankymai stiprina palaikymą Vašingtone Kyjivo kovai su įsiveržusia Rusija.
Nuo Rusijos invazijos pradžios vasario pabaigoje B. Johnsonas surengė du iš anksto neskelbtus vizitus Ukrainoje, iš kurių vienas įvyko praeitą mėnesį. Visgi jam lieka mažai laiko trečiąkart aplankyti šią šalį, nes po šešių savaičių turės palikti Dauningo gatvę.
Įvykus vyriausybės narių maištui B. Johnsonas sutiko atsistatydinti, bet paragino savo būsimą įpėdinį, perimsiantį Konservatorių partijos ir vyriausybės vairą, ne mažiau uoliai nei jis remti V. Zelenskį ir Ukrainą.
„Neturiu teisės kištis į politiką Jungtinėje Karalystėje. Galiu tik pasakyti, kad jis – didelis Ukrainos draugas“, – V. Zelenskis sakė kalbėdamasis su „TalkTV“ laidų vedėju Piersu Morganu.
„Noriu, kad jis būtų kažkur politikoje ir kažkuo būtų. Nenoriu, kad jis pradingtų, bet sprendimas – Britanijos žmonių rankose“, – pridūrė Ukrainos lyderis, kalbėdamas apie B. Johnsoną.
„Tačiau esu tikras, kad ir kokias pareigas jis galiausiai užims, jis visuomet bus su Ukraina. Tai kyla iš širdies“, – pabrėžė V. Zelenskis.
Prezidentas pridūrė palaikęs kontaktus su britų užsienio reikalų sekretore Liz Truss, viena iš konservatorių kandidatų pakeisti B. Johnsoną.
Tačiau ar nauju lyderiu taptų L. Truss, ar jos varžovas buvęs iždo kancleris Rishi Sunakas, „būčiau laimingas galėdamas labai glaudžiai bendradarbiauti, kaip mes bendradarbiaudavom su Borisu“, teigė V. Zelenskis.