Jis nurodė, kad atsirado „naujas postūmis, kuris turėtų nuvesti prie visapusiškos, teisingos ir ilgalaikės taikos“ Ukrainoje, ir sakė, kad planuojamame susitikime bus aptartos galimos Europos saugumo garantijos bet kokiam būsimam taikos susitarimui.
ES stengiasi būti išgirsta JAV prezidentui Donaldui Trumpui (Donaldui Trampui) be Kyjivo ir jo sąjungininkų Europoje pradėjus derybas su Maskva dėl jos karo prieš Ukrainą užbaigimo.
Kitos savaitės derybose Briuselyje daugiausiai bus kalbama apie paramą Ukrainai ir Europos gynybos stiprinimą. Taip pat tikimasi pasiekti susitarimą dėl naujos ginkluotės Kyjivui.
A. Costa kvietime lyderiams nurodė, kad pakvietė V. Zelenskį aptarti naujausių įvykių.
„ES ir jos šalys narės yra pasirengusios prisiimti didesnę atsakomybę už Europos saugumą“, – rašė A. Costa.
Blokas, pasak jo, turėtų būti pasirengęs galimam Europos indėliui į saugumo garantijas, kurių reikės norint užtikrinti ilgalaikę taiką Ukrainoje.
ES diplomatijos vadovė Kaja Kallas (Kaja Kalas) yra pasiūliusi kuo greičiau skirti Ukrainai didelį ginklų paketą, įskaitant oro gynybos priemones, artilerijos sviedinius ir raketas.
Tačiau šį paketą gali blokuoti Vengrija, palaikanti draugiškus santykius su D. Trumpu ir Rusija.
D. Trumpo komanda verčia Europą nerimauti ne tik dėl Ukrainos, bet ir dėl Vašingtono įsipareigojimo padėti apsaugoti sąjungininkes NATO.
Gynybos klausimu A. Costa sakė, kad susitikime bus siekiama priimti pirmuosius sprendimus, padėsiančius Europai tapti „labiau suverenia, pajėgesne ir geriau apsirūpinusia“ saugumo iššūkių akivaizdoje.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!