Pirmiausia jis aptarė situaciją Pokrovsko ir Kupjansko rajonuose. Anot jo, šie miestai susiduria su sunkiais išbandymais.
„Ir ten, ir kitomis kryptimis Rusija patyrė daugiausia nuostolių šiame kare. Visi turime suprasti, už ką priešas moka tokią kainą – Rusija nori sunaikinti mūsų valstybę, mūsų žmones. Sunaikinti mūsų atsparumą. Ukrainos atsparumas šiame kare nuo Kupjansko iki Pokrovsko ir toliau iki Zaporižios gali sudaryti esmines prielaidas teisingai šio karo baigčiai“, – sako V. Zelenskis.
Pasak jo, nuo ukrainiečių tvirtumo priklauso ir Europos likimas.
„Šis mūšis vyksta ne tik dėl Pokrovsko, Kupjansko ar kurio nors mūsų Ukrainos miesto, miestelio, kaimo, ne tik dėl kurio nors mūsų regiono. Šis mūšis – tai mūšis dėl visos Ukrainos, dėl visos Europos, dėl tvarkos ar chaoso visame pasaulyje. Ir kol visas pasaulis laukia Trumpo stebuklo, duok Dieve, mes su jumis neturime laukti, neturime prarasti atsparumo. Turime veržtis pirmyn. Turime kasdien dirbti, visi žmonės, dėl visos tautos tvarumo. Šio mūšio atskirai laimėti tiesiog neįmanoma“, – sako V. Zelenskis.
NATO vadovas: negalima leisti, kad Putinas „pasiektų savo“ Ukrainoje
Antradienį NATO vadovas Markas Rutte perspėjo, kad negalima leisti Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui nugalėti Ukrainos. 1000-ąją karo dieną NATO vadovas dalyvauja Europos Sąjungos (ES) gynybos ministrų derybose.
„Kodėl taip svarbu, kad Putinas nepasiektų savo? Nes prie mūsų sienų mes turėsime padrąsintą Rusiją (...) ir aš esu visiškai įsitikinęs, kad ji ten nesustos“, – žurnalistams Briuselyje sakė M. Rutte.
Plataus masto karas Ukrainoje prasidėjo 2022-ųjų vasario 24-ąją. Kremlius savo kruviną agresiją Ukrainoje atsisako vadinti tikruoju vardu ir nuo pat karo pradžios teigia, kad vykdo „specialiąją karinę operaciją“, kurios tikslas, be kita ko, yra „denacifikuoti“ ir „demilitarizuoti“ Ukrainą.
Rusų kariuomenė nuo pat karo pradžios taikosi ne tik į karinę, bet ir į civilinę infrastruktūrą, dėl rusų agresijos žuvo ar namų neteko daugybė ukrainiečių.
Reaguodamos į Rusijos agresiją Vakarų šalys nutraukia bendradarbiavimą su Rusija ir įveda jai sankcijas.
Tarptautinis baudžiamasis teismas (TBT) 2023 m. kovo mėnesį išdavė Rusijos režimo lyderio Vladimiro Putino arešto orderį, nes „įtariama, kad Rusijos prezidentas yra atsakingas už karo nusikaltimą, neteisėtą gyventojų (vaikų) deportaciją ir neteisėtą gyventojų (vaikų) perkėlimą iš okupuotų Ukrainos teritorijų į Rusijos Federacijos teritoriją“.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!